نقدینگی برای بورس مهمتر از نان است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، بورس آخرین روز کاری خود را پشت سر می گذارد در همین حال شاهد لباس سبز پوشیده است فیلمبرداران با حمایت قانونی سهام های تشکیل دهنده شاخص ها، انتخاب شد که معامله گران بازار سهام در واکنش به توسعه فنی شاخص بورس، تمایل به شناسایی بازده های نوسانی به عنوان امواج مایکروویو داشته باشند. یک چارتیست آنها بودند.

با این حال، ادامه کاهش حجم و ارزش معاملات سهام برای اکثر معامله گران واقعی، فرصتی برای فروش در روزهای سبز بازار را نشان می دهد. بازاری که با وجود ارزش گذاری قیمت سهام و انتشار گزارش های درآمدی جذاب از سوی برخی گروه ها، کمبود نقدینگی را سیگنالی برای انحلال سهام و دورکردن پول از بازار سرمایه فعلا می داند.

با این حال امروزه در اکثر نمادهای معاملاتی مانند شستا معاملات متعادل در منطقه صفر دولت حاکم بود، اگرچه حمایت ضعیف بود برگشت می بینم و سوالات حقوقی در ادامه این روند متعادل با وجود افت و سکوت حاکم بر فضای عمومی معاملات بورس قابل کتمان نبود.

به گزارش مهر، امروز چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران با ۳۰۰۲ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۴۷۱ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با رشد ۲۱۰۳ واحدی عدد ۴۰۳۷۸۱ واحد را نشان داد.

شاخص بازار اول با یک هزار و ۳۹۶ واحد رشد به رقم یک میلیون و ۱۰۹ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم با رشد ۸ هزار و ۵۳۱ واحدی به عدد صفر رسید. ۲ میلیون و ۸۶۸ هزار واحد رضایت داد.

امروز ۳ میلیارد و ۴۷۷ میلیون سهم و اوراق بهادار در ۲۱۹ هزار و ۶۷۹ نوبت به ارزش ۳ هزار و ۴۸۳ میلیارد تومان در بورس اوراق بهادار تهران داد و ستد شد.

در OTC شاخص کل این بازارها نیز با افت ۷۹ واحدی به رقم ۱۹ هزار و ۵۳۹ واحد رسید. امروز در این بازار یک میلیارد و ۴۱۲ میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از ۵۳۵۱ میلیارد تومان داد و ستد شد.

اصلی بیشترین نمادهای موثر بر رشد امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران به ترتیب نمادهای “بیست و شش«با ۵۶۷ و اهود، «شستا۴۱۲ واحد و مبین ۴۰۳ واحد برخلاف نمادهای معاملاتی افزایش یافتند.کگل“با ۳۵۲ واحد، پیروزی“با ۲۱۱ واحد و”چقدربا افت ۲۱۰ واحدی بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس تهران گذاشتند.