نحوه تهیه آسان آب در گردش در خانه – فواید


چگونه در خانه آب گردشی درست کنیم، چگونه در خانه آب گردشی درست کنیم، چگونه در خانه آب گردشی درست کنیم

طرز تهیه آب سفید در خانه

طرز تهیه آب سفید در خانه

وایت واتر نوعی شوینده است که به طور بسیار موثری پوست را روشن می کند و بدن را لایه برداری می کند و به راحتی می توانید انواع آب های روشن کننده را در خانه درست کنید.

انواع مختلف آب سفید

شما می توانید دو نوع مختلف آب در گردش را در خانه تهیه کنید که هر کدام ویژگی ها و اهداف خاص خود را دارند. شما می توانید آب نقره را سفید و آب روی را از مواد مختلف در خانه خود درست کنید. در ادامه به بررسی هر یک از این آب های سفید می پردازیم تا با خواص هر کدام آشنا شوید و بفهمید که هر کدام چه کاری می توانند برای پوست شما انجام دهند:

روی پنبه آب سفید

آب سفید پنبه است بر آب سفید که سبک است. برای ساخت این آب صفر از روی و اکسیداسیون استفاده می شود. به طور کلی، می توانید از پنبه روی سفید به عنوان یک ماده آرایشی استفاده کنید. کافی است یکبار آب روی پنبه سفید را روی پوست خود امتحان کنید تا نتیجه صاف شدن و پاکسازی پوست را ببینید. یکی دیگر از کارهایی که این آب سفید با پوست شما می کند، از بین بردن لک و جوش است.

نقره آب سفید

قبل از ساخت شوینده های شیمیایی امروزی، قدیم ها از آب نقره ای سفید برای حمام های خود استفاده می کردند. این نوع آب سفید یکی از موثرترین موادی است که می توانید برای شستن پوست از آن استفاده کنید.

چگونه در خانه آب گردشی درست کنیم، چگونه در خانه آب گردشی درست کنیم، روشی ساده برای ساخت آب گردشی

طرز تهیه آب سفید در خانه

مواد لازم برای تهیه آب سفید

کارخانه

مل یکی از موادی است که در سفید کردن آب نقره استفاده می شود که قبلاً به صورت سنگ سفید استفاده می شد اما اکنون در عطار به صورت پودر سفید در آمده است. مل در تماس با آب خاصیت نرم شدن دارد و کار لایه برداری را انجام می دهد.

چربی مغز استخوان و بره

یکی دیگر از مواد مورد استفاده در ساخت آب صفر، مغز استخوان و چربی گوسفند است که برای افزایش استحکام آب صفر استفاده می شود. چربی حیوانی آب سفید را به شکل صابونی نگه می دارد.

روش تهیه آب سفید از نوع نقره ای

یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده آب سفید نقره ای مل است که در گذشته به شکل سنگ سفید بوده است. مل امروز هم در عطار وجود دارد، اما مانند سابق به صورت سنگ و سخت نیست، بلکه پودر و پودر سفید است.

این پودر سفید قبل از تماس با آب خشن است اما وقتی با آب تماس پیدا می کند یا در کنار مواد دیگر قرار می گیرد کمی نرم می شود و می توان آن را روی پوست قرار داد. وجود ماده مل در آب صفر دلیل سفید بودن آب مومی است که با استفاده از آن روی پوست مانند یک اسکراب عمل می کند و پوست مرده را از روی پوست پاک می کند.

سایر ترکیبات صفر آب شامل مغز استخوان و چربی گوسفند است که هر دو برای تقویت آب صفر استفاده می شوند. یکی از مواد تشکیل دهنده صابون چربی حیوانی است.

چربی باعث می شود صابون به راحتی شکل خود را از دست ندهد. چربی گوسفند و مغز استخوان در آب صفر مانند چربی صابون عمل می کنند و شکل آب صفر را حفظ می کنند. اگر در آب در گردش چربی وجود نداشته باشد، آب در گردش به پودر تبدیل می شود و نمی توان آن را روی پوست مالید.

طرز تهیه آب سفید در خانه

برای تهیه آب سبک در منزل ابتدا به پودر آرد کمی آب اضافه می کنیم تا حالت خمیری به خود بگیرد اما این خمیر نباید شل باشد زیرا اگر شل باشد نمی توانید مواد دیگری به آن اضافه کنید. سپس خمیر را آماده کرده، چربی گوشت گوسفند و مغز استخوان را حرارت دهید تا تبدیل به روغن مایع شود. سپس این روغن را به خمیر اضافه کنید و با دست مواد را خوب مخلوط کنید و خمیر را خوب ورز دهید.

هنگام ورز دادن خمیر استراحت نکنید زیرا خمیر خنک می شود و اگر خنک شود کاری نمی توانید انجام دهید. پس از مخلوط شدن مواد با هم، خمیر را به تکه های کوچک و متفاوت تبدیل کنید و در مقابل آفتاب بگذارید تا سفت شود و آماده استفاده شود. حالا سفید کننده نقره آماده استفاده است.

طرز تهیه آب گردشی در خانه, طرز تهیه آب گردشی در خانه, روشی ساده برای ساخت آب گردشی در خانه

طرز تهیه آب سفید در خانه

ماسک آب سفید برای پوست صورت

ماسک روشن کننده پوست با آب سفید

کمی آب سفید را با کمی شیر و روغن زیتون مخلوط کنید و روی صورت خود بمالید و بعد از حدود ۱۵ دقیقه این محلول را از روی پوست خود بشویید تا پوست همیشه شفاف و شاداب باشد. هم شیر و هم زیتون بافت های پوست را احیا می کنند و همراه با آب سفید به یک ماسک منحصر به فرد تبدیل می شود.

با آب سفید از شر جوش خلاص شوید

بهتر است خانم ها مقداری سفید کننده روی پوست خود بمالند تا چشم هایش را بسته نگه دارد تا از شر جوش ها خلاص شود.

بهترین راه برای جلوگیری از جوش در مردان بعد از اصلاح این است که آب سفید را با عرق بید مخلوط کرده و روی صورت بمالید. مخلوط این دو ماده از جوشیدن مجدد پوست تراشیده شده در اثر تراشیدن جلوگیری می کند، زیرا طبیعت سرد این ترکیب مانع از جوشیدن می شود.

مجموعه: بخش نظافت بیتوته