مواد غذایی برای کبد چرب. داروهای خانگی برای کبد چرب


کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های قرن 21 است. شیوه زندگی عادی و رژیم غذایی ما باعث چربی اضافی در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب الکلی ، در بسیاری از جمعیت جهان شاهد وجود کبد چرب غیر الکلی هستیم. کبد چرب یک بیماری خاموش و بسیار خطرناک است. با این حال ، از آنجا که عوارض جانبی خطرناکی دارد ، می توان به راحتی آن را درمان کرد. برخی از افراد برای درمان کبد چرب به پزشک مراجعه می کنند. اما می توانید از رژیم غذایی ساده و م effectiveثر برای درمان کبد چرب نیز استفاده کنید. امروز ما قصد داریم در مورد رژیم غذایی کبد چرب با شما صحبت کنیم.

مواد غذایی برای کبد چرب.

مواد غذایی برای کبد چرب.

همانطور که عادات بد و شیوه زندگی بد می تواند منجر به کبد چرب شود ، ما نیز می توانیم با تغییر این عادات ، کبد چرب را درمان کنیم. همه ما آن چیزی هستیم که می خواهیم. اگر چربی بیش از حد دارید ، به این معنی است که بیش از حد چربی مصرف می کنید. در عین حال ، افرادی که اندامی سالم و متناسب دارند ، شیوه زندگی و عادات غذایی خود را نشان می دهند. جالب است بدانید که به گفته متخصصان تغذیه ، تنها با کاهش 5 تا 10 درصدی وزن می توانید کبد چرب را به میزان قابل توجهی درمان کنید. بنابراین در واقع می توان گفت رژیم کاهش وزن می تواند در درمان کبد چرب نیز مفید باشد. بنابراین ، رژیم غذایی برای کبد چرب می تواند بسیار شبیه رژیم غذایی برای کاهش وزن باشد. با این حال ، مواردی را باید در رژیم غذایی خود رعایت کنید تا بیماری کبد چرب شما سریعتر درمان شود.

مواد غذایی برای کبد چرب.

امگا 3 را نادیده نگیرید.

اسیدهای چرب امگا 3 در واقع در کبد ماهی یافت می شوند. این ماده تأثیر بسزایی در عملکرد بدن دارد. با این حال ، در دسته چربی های مفید قرار می گیرد. افراد مبتلا به کبد چرب فکر می کنند که باید از خوردن هرگونه چربی خودداری کنند. با این حال ، استفاده از چربی های مفید مانند اسیدهای چرب امگا 3 می تواند به درمان کبد چرب کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه ، افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 در روز مصرف کنند. خوشبختانه مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال ، می توانید از گردو ، شاهدانه ، تخم کتان و روغن زیتون به عنوان منابع امگا 3 استفاده کنید.

اشباع و چربی ترانس را کاهش دهید.

انواع مختلفی از چربی وجود دارد. برخی اشباع شده و برخی دیگر اشباع نشده. چربی اشباع شده چربی بد محسوب می شود. این چربی کلسترول LDL را افزایش می دهد. این کلسترول در عروق قلب تجمع کرده و باعث حمله قلبی می شود. روغن های سرخ کردنی ، روغن های جامد و مایع که در رژیم غذایی خود استفاده می کنید بخشی از چربی های اشباع و ترانس هستند. همچنین در مقادیر کمی در گوشت قرمز ، محصولات لبنی و برخی میوه های روغنی یافت می شود. می توانید روغن ترانس را با روغن ترانس جایگزین کنید. همچنین بهتر است از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. این روغن ها چربی های مضر کمی دارند و حتی می توانند تا حد زیادی در درمان کبد چرب شما کمک کنند.

مواد غذایی برای کبد چرب.

مصرف قند و فروکتوز را محدود کنید.

برای درمان کبد چرب ، باید میزان کربوهیدرات ها ، قندها و به ویژه فروکتوز را محدود کنید. کربوهیدرات ها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. اما استفاده مستقیم از شکر تأثیر مخربی بر کبد شما خواهد داشت. انواع مختلفی از شکر در طبیعت وجود دارد. یکی از آنها فروکتوز است. شما می توانید مقدار زیادی از این قند را در شهر کرن ، انواع نوشیدنی ها ، شیرینی ها ، نان ، غلات ، غذاهای منجمد ، ادویه جات ، سس ها و آب میوه های بسته بندی شده پیدا کنید. فروکتوز آسیب های زیادی به کبد وارد می کند. بنابراین در رژیم کبد چرب ، شما باید فروکتوز را حذف کنید.

بنابراین ، دوستان و همکاران عزیز ، نظر شما در مورد غذای کبد چرب چیست؟ آیا فکر می کنید رژیم غذایی می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از مواد شیمیایی استفاده کنیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید