ممکن است در حوادث اخیر در این ولایت افراد بی گناه زخمی شده باشند


استاندار کردستان گفت: حمله تروریستی در حرم شاهچراغ (ع) صداقت یا عدم صداقت برخی از رسانه ها را آشکار کرد و مدافعان حقوق مردم ایران را رسوا کرد.

به گزارش ایرنا؛ اسماعیل زارعی کوشا روز جمعه در گفتگوی مستقیم با مردم کردستان از طریق شبکه استانی با بیان اینکه دشمن با از بین بردن فضای امید و امنیت می خواهد اضطراب و استرس ایجاد کند، شهدایی را به جا گذاشته و همچون شهدا تقدیم کرده است. برهان عالی و شیخ الاسلام به این صورت.

زارعی کوشا افزود: این اتفاقات اخیر به هیچ وجه چیزی از خدمت خدمتگزاران به مردم کم نمی کند.

وی ادامه داد: تا آن روز شاهد تظاهرات مسالمت آمیز در استان بودیم که هیچ فرد مسلحی در بین معترضان نبود اما با ورود افراد مسلح این اعتراض به هرج و مرج تبدیل شد.

استاندار کردستان یادآور شد: ممکن است در این حوادث افراد بیگناه آسیب دیده باشند که به عنوان خدمتگزار مردم برای حفظ امنیت که زمینه ساز رشد و توسعه استان است تلاش می کنیم.

استاندار کردستان با بیان اینکه نبود امنیت فضای نابهنجار در جامعه ایجاد می کند و دشمن به فکر ماهی گرفتن از این فضا است، افزود: این اتفاق بسیار سنگین و داغ است اما در این چهار دهه از عمر انقلاب. ما شاهد خونریزی بوده ایم.» شهدا حلال مشکلات و مایه بیداری و آرامش بیشتر جامعه بوده اند.

زارعی کوشا دیدن در فضای غبارآلود سرکشی را نکته مهمی دانست و تاکید کرد: پیامدهای خون شهدا قطعا زدودن فضای طغیان و غبار است تا حق و حقیقت روشن و آشکار باشد.

وی با بیان اینکه علت اتفاقات دشمن که با سوء استفاده های وی متوقف نمی شود، جبهه های فریب خورده همسو با دشمن است، افزود: این افراد توسط استکبار جهانی شستشوی مغزی داده اند و هیچ جنایتی از جمله ترور مرتکب نشده اند. کودکان و سالمندان، مردان و زنان در مکان های پربرکت دریغ نمی کنند.

استاندار کردستان با تاکید بر اینکه این مسائل باید به درستی برای مردم تبیین شود، افزود: داعش بازیچه و ابزار استکبار است و هدف دیگری جز اسلام هراسی ندارد که نشان دهد تروریست و قربانیانش هر دو مسلمان هستند.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر تاکید کرد که باید بین اعتراض و تحریک تفاوت وجود داشته باشد زیرا نقد حق همه مردم کشور است و هر دانشجو، دانشجوی تحصیلکرده و هر عامی حق مطالبه شفافیت را دارد. اعتراضی است، اما کسانی که در بهانه اعتراض، شورش می کنند و نعمت امنیت را از بین می برند، به دنبال اعتراض منطقی نیستند.

زارعی کوشا با بیان اینکه نگاه نظام و مسئولان نظام اسلامی، پاسخگویی به اعتراض و اصلاح اشتباهات است، افزود: این نگاه اغتشاشگران مسلح برخورد قاطع با مخلان امنیت است.

استاندار کردستان با بیان اینکه فضای رسانه ای و ارتباطی بسیار گسترش یافته است و هرکس تلفن همراه دارد هم عنصر رسانه ای و هم مخاطب در محاصره رسانه ای است، تصریح کرد: در این مدت جامعه ایران مورد هجمه شدید رسانه ای قرار گرفت. و تبلیغات عجیب در چند جا ظاهر می شود.

زارعی کوشا افزود: به عنوان وظیفه در قبال این تبلیغات، رسانه رسانه ای است که می توان از آن به درستی و در مسیر حق و خدمت استفاده کرد و حامیان کشور راهی جز حق نخواهند پذیرفت.

وی حادثه حرم شاهچراغ را آزمونی برای آشکار شدن صداقت یا بی صداقتی برخی از این رسانه ها عنوان کرد و افزود: کسانی که به دروغ خود را دلسوز و انسان دوست جلوه می دهند، چون این حادثه به دردشان نمی خورد، بی اعتنایی کردند. بی تفاوتی، با وجود اینکه این قضیه در سراسر جهان طنین انداز شده است، زیرا احساس نفرت از خشونت در بین همه مردم جهان محکوم است.

استاندار کردستان بیان کرد: در این مدت شعارهای بسیاری برای دفاع از حقوق زنان مطرح شد که نسل جوان و تحصیلکرده باید بیشتر و بهتر با این مسائل آشنا شوند و مهم ترین حقوق زنان را بدانند.