مقاله KHN “سلامتی چیست؟”: ​​جبهه و مرکز سیاست سقط جنین



پخش کننده صدا را نمی بینید؟ برای گوش دادن به Ext اینجا را کلیک کنید. می توانید به Spotify ، Apple Podcast ، Stitcher ، Pocket Cast یا هرجایی که به پادکست ها گوش می دهید گوش دهید.


سقط جنین ، موضوعی که اخیراً بیشتر از همه مطرح شده است ، در اختلافات بین دیوان عالی ، کنگره و ایالت ها در کانون توجه قرار گرفته است ، زیرا سرنوشت سقط جنین به طور قانونی در ایالات متحده در تعادل است.

در همین حال ، کنگره ویران شد زیرا بعید به نظر می رسید مهلت تصویب مجموعه ای از لوایح بودجه ، از جمله گسترش اعتبارات اعتباری دولت فدرال را رعایت کند. اما نمایندگان مجلس راه هایی برای تمدید برنامه برای ادامه مذاکرات در پاییز یافته اند.

این هفته جولی رونر از KHN ، جوآن کانن از روزنامه Politico و جان هاپکینز ، یاسمین ابوطالب از روزنامه واشنگتن پست و سارا کارلین اسمیت ، از ورق صورتی ، شرکت کنندگان در این نشست هستند.

در معامله قسمت این هفته:

  • در حالی که قانونگذاران دموکرات به دنبال کاهش هزینه برنامه 3.5 تریلیون رئیس جمهور برای ارتقاء سلامت و سایر برنامه های داخلی هستند ، آنها برای کاهش بودجه خود می جنگند. حمایت کامل را انجام دهید یا طیف وسیعی از ابتکارات را حفظ کنید ، اما آنها را در سالهای پایین یا کمتر تامین کنید. سطوح طرفداران پیشنهاد اخیر استدلال می کنند که شروع برنامه ها مهم است و در صورت داشتن حوزه انتخابیه ، قطع برنامه ها در آینده برای کنگره دشوار خواهد بود.
  • سناتور جو منچین (DWV) ، که در مرکز مذاکرات بوده است زیرا از حمایت از بسته 3.5 3.5 تریلیونی خودداری کرد ، خواستار آزمایش ابتکارات جدید شده است. به سراغ آمریکایی های پردرآمد بروید. تجربیات گذشته نشان می دهد که محبوبیت برنامه ها ممکن است کاهش یابد زیرا باعث افزایش بروکراسی برای نظارت بر مزایا می شود و گاهی اوقات برای خرید رای دهندگان در صورت نیاز مشکل ایجاد می کند.
  • با پیش رفتن مذاکرات ، بعید به نظر می رسد که دموکرات ها با طرحی برای مهار قیمت دارو موافقت کنند. رهبران در مورد چگونگی رسیدگی به این موضوع به توافق نرسیده اند و تولیدکنندگان دارو کمپین های تبلیغاتی خود را افزایش داده اند تا با هر اقدامی که می تواند سود آنها را به خطر اندازد مخالفت کنند.
  • اگر او برنامه ای را برای مطالبه یک ماده در بسته قانونی پیش ببرد که به اصطلاح اصلاحیه هاید را دائمی کند ، مانچین همچنین می تواند مذاکرات را مسدود کند. اصلاحیه هاید ، که معمولاً در قانون سالانه هزینه های سلامت گنجانده شده است ، از هزینه بیشتر دلارهای فدرال برای سقط جنین جلوگیری می کند. دموکرات های مترقی به شدت با اصلاحیه هاید مخالف هستند و خواهان حذف آن از لایحه هزینه های سالانه وزارت بهداشت و خدمات انسانی هستند.
  • فایزر روز پنجشنبه اعلام کرد که از سازمان غذا و دارو برای دریافت واکسن کووید برای کودکان بین 5 تا 11 سال مجوز می گیرد. آژانس قبلاً جلسه کمیته مشورتی را برنامه ریزی کرده است و ممکن است در مورد هالووین تصمیم گیری شود. با این حال ، تصمیم گیری در مورد ایمن سازی برای کودکان زیر 5 سال بعید به نظر می رسد قبل از پایان سال.
  • جنجال اخیر بر سر اینکه آیا ایالات متحده باید به اصطلاح تقویت کننده واکسن اجازه دهد ، بر عدم وجود آمار ملی خوب در مورد اثرات کووید متمرکز شده است. بیشتر استدلال برای این عکس های اضافی بر اساس مطالعات اسرائیلی و انگلیسی بود زیرا مقامات بهداشتی ایالات متحده اطلاعات یکسانی را در مورد موارد و پیامدهای کووید جمع آوری نمی کنند. این تا حدی بازتاب تمرکززدایی سیستم بهداشتی ایالات متحده است.
  • دولت بایدن این هفته اعلام کرد که با عنوان سازمان ایکس از امتناع از تأمین بودجه سازمان هایی که به مردم در مورد سقط جنین مشاوره می دهند یا آنها را به ارائه دهندگان سقط جنین ارجاع می دهند ، نقض می کند. پس از اجرای این قانون توسط دولت ترامپ ، برنامه ریزی والدین از برنامه خارج شد.
  • سقط جنین در حال تبدیل شدن به یک موضوع مهم برای این دوره در دادگاه عالی است. قضات قبلاً با شنیدن پرونده ای که قوانین می سی سی پی را نقض می کرد موافقت کردند ، که بیشتر سقط جنین ها را پس از 15 هفته ممنوع می کند ، اما موارد مربوط به قانون بحث برانگیز تگزاس که شش هفته بعد سقط جنین را رد می کند ، به زودی به دادگاه عالی متصل می شود.
  • مخالفان سقط جنین امیدوارند دادگاه این علامت مهم را لغو کند Cry v. وید تصمیم بگیرید که روند را قانونی کنید. اما می تواند یک دادگاه برای واکنش شدید و شکایت در مورد سیاسی شدن آن تشکیل دهد.
  • دولت بایدن یک شروع بزرگ دیگر در زمینه سلامت دارد: مدیر م Institسسه ملی بهداشت. اما به عنوان رئیس FDA ، پر کردن آن چندان دشوار به نظر نمی رسد ، زیرا کاخ سفید هنوز نامزدی برای آن ارائه نکرده است.

همچنین در این هفته ، روونر با Aneri Pattani از KHN مصاحبه کرد ، که جدیدترین “قبض ماه” KHN-NPR را شامل دو عمل جراحی فک بسیار مشابه با دو برچسب قیمت بسیار متفاوت گزارش کرد. اگر قبض پزشکی بالایی دارید ، ممکن است بخواهید آن را برای ما ارسال کنید ، می توانید این کار را در اینجا انجام دهید.

علاوه بر این ، برای اعتبار اضافی ، اعضای گروه داستانهای مورد علاقه سیاست های هفته را توصیه می کنند که فکر می کنند باید آنها را بخوانید:

جولی روونر: “یک” رویداد تاریخی “نیویورک تایمز: اولین واکسن مالاریا توسط WHO تأیید شد ،” توسط Apoorva Mandavali

جوآن کانن: Vox.com “چرا قرص عطارد Covid-19 مولنوپیراویر می تواند بسیار مهم باشد” ، توسط عمیر عرفان

یاسمین ابوطالب: وال استریت ژورنال “چرا پیدا کردن یک پزشک بیمه شده سخت است” توسط آندریا پترسون

سارا کارلین اسمیت: واشنگتن پست نوشت: “70 سال پیش ، سلول های هنریتا لیکس بدون رضایت او گرفته شد.” اکنون ، خانواده او خواهان عدالت هستند. “امیلی دیویس گفت


برای گوش دادن به همه پادکست های ما ، اینجا را کلیک کنید.

و در KHN’s What The Health مشترک شوید؟ Spotify ، پادکست های Apple ، Stitcher ، Pocket Casts یا هر کجا که به پادکست ها گوش می دهید.

این داستان توسط KHN (Kaiser Health News) ، یک اتاق خبر ملی که روزنامه نگاری عمیقی در زمینه مسائل بهداشتی تولید می کند ، تهیه شده است. علاوه بر تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی ، KHN یکی از سه برنامه کاربردی اصلی KFF (بنیاد خانواده قیصر) است. KFF یک سازمان غیردولتی غنی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را در اختیار ملت قرار می دهد.

مطالب مرتبط

تماس با ما ارسال پیشنهاد داستان

دیدگاهتان را بنویسید