معاملات آپارتمان در پاییز به نصف رسید – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، توسعه ماهانه بازار مسکن شهر تهران از سال ۹۵ تا پایان مهرماه سال جاری بررسی شده است و مقایسه این روند و تعدیل تورم نشان می دهد که به طور سنتی در فروردین و مهرماه جاری است. هر سال در بازار مسکن کاهش جریان نقدی داشته است

به گزارش اختازنانیوز، بر اساس محاسبات بانک مرکزی ارزش معاملات مسکن از ابتدای پاییز امسال نسبت به پایان بهار تقریبا به نصف کاهش یافته است. آماری که نشان دهنده کاهش ورود پول به بازار املاک است. اما راه دیگر برای مشاهده فشار نقدینگی در بازار مسکن تعدیل اعداد برای تورم است، اگر ارزش معاملات در بازار مسکن تهران از فروردین ۹۵ را بر اساس قیمت های ۱۴۰۱ بررسی کنیم، میانگین رقم ۲۷۷۰۰ میلیارد تومان است.

این نمودار نشان می دهد که جریان های نقدی چقدر از میانگین ماهانه فاصله داشته است.

اقامتگاه

این روش محاسبه نشان می دهد که از سال ۱۳۹۴ هجوم نقدینگی به بازار مسکن به طور سنتی در فروردین و مهر کاهش یافته است. تنها استثنا سال ۲۰۱۹ بود، زیرا سرعت پول از سال ۲۰۱۵ به شدت افزایش یافته است. آغاز سال و افزایش قیمت ها در اکثر بازارها، بازار مسکن مهر ماه بدشانس نبود.

با این حساب برخی کارشناسان معتقدند رفتار مهرماه رفتاری سنتی است و ماه های آینده تصویر شفاف تری از جذابیت بازار مسکن برای سرمایه گذاران نشان خواهد داد.

برخی بر این باورند که در بقیه ایام سال پول کلان در بازارهای رقیب مانند بورس به بازار مسکن خواهد آمد، اما اکوایران از یک منبع شنیده است که رابطه دلار در بازار مرزی ارز با بازار تهران یک رابطه است. نشانه تشنگی خروج سرمایه

اگر این تشنگی ادامه پیدا کند، خانه از ابتدای پاییز به خواب زمستانی رفته است.