مطالعه هاروارد نشان می دهد خوردن گوشت باعث کاهش باروری در زنان می شود

زنانی که عادت دارند در زمان شام بگویند “گوشت گاو کجاست” ممکن است بخواهند در صورت تلاش برای باردار شدن، آن را به “گوشت را نگه دارید” تغییر دهند.

یک مطالعه مشترک جدید در مورد باروری تخمک گذاری از دانشکده بهداشت عمومی هاروارد، آزمایشگاه چانینگ و بیمارستان زنان و برینگهام انجام شد.

این کار که در شماره فوریه ۲۰۰۸ مجله آمریکایی زنان و زایمان منتشر شد، به این نتیجه رسید که زنان با خوردن پروتئین حیوانی در مقابل پروتئین از منابع گیاهی، احتمال بارداری کمتری دارند.

دانشمندان دریافت پروتئین ۱۸۵۵۵ زن متاهل بدون سابقه ناباروری را که در یک دوره ۸ ساله اقدام به بارداری کرده بودند، ارزیابی کردند. این مطالعه که توسط کمک مالی موسسه ملی بهداشت تامین شد، برای ارزیابی اینکه آیا مصرف پروتئین با منشاء حیوانی و گیاهی با ناباروری تخمک‌گذاری مرتبط است یا خیر، طراحی شد.

۴۳۸ زن ناباروری تخمک گذاری را گزارش کردند. پس از تعدیل انواع عوامل خطر، این مطالعه به این نتیجه رسید که مصرف تنها ۵ درصد از کل انرژی دریافتی به عنوان پروتئین گیاهی به جای پروتئین حیوانی با بیش از ۵۰ درصد کاهش خطر ناباروری تخمک گذاری مرتبط است.

بسیاری از مطالعات نیز خطر خوردن گوشت را برای سلامت جمعیت عمومی و کره زمین نشان داده اند. انجمن رژیم غذایی آمریکا بیان می کند که گیاهخواران “میزان کمتر مرگ و میر ناشی از بیماری ایسکمیک قلبی را دارند؛ … سطح کلسترول خون پایین تر، فشار خون پایین تر، و نرخ پایین تر فشار خون، دیابت نوع ۲، و سرطان پروستات و روده بزرگ” و گیاهخواران کمتر از گوشتخواران چاق می شوند.

بنابراین نتیجه گیری دانشمندان در این مطالعه چه بود؟ جایگزینی منابع حیوانی پروتئین با منابع گیاهی پروتئین ممکن است خطر ناباروری تخمک گذاری را کاهش دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر