مسدود کننده های کربوهیدرات چگونه کار می کنند؟

کربوهیدرات ها چیست؟

کربوهیدرات ها قندهایی هستند که به طور طبیعی در غذاهایی که هر روز می خوریم یافت می شوند. این قندها می توانند زنجیره ای تشکیل دهند که در این صورت به عنوان نشاسته (یا کربوهیدرات های پیچیده) شناخته می شوند.

انرژی برای عملکرد به این قندها نیاز دارد، ما به این قندها انرژی می گوییم. از آنجایی که ما کربوهیدرات های پیچیده مصرف می کنیم، قبل از اینکه بدن ما بتواند از آنها برای انرژی استفاده کند، باید هضم و به قندهای جداگانه تجزیه شوند.

زمانی که کربوهیدرات دریافتی ما بیشتر از نیاز روزانه ما باشد و انرژی را از طریق ورزش بسوزانیم، قند اضافی به صورت چربی ذخیره می شود.

مسدود کننده های کربوهیدرات چگونه کار می کنند؟

آلفا آمیلاز آنزیمی است که در دستگاه گوارش یافت می شود و وظیفه آن متابولیسم کربوهیدرات ها و تجزیه آنها به گلوکز است. مسدود کننده های کربوهیدرات این آنزیم را هدف قرار داده و از کارکرد آن جلوگیری می کنند. بدون تبدیل گلوکز به چربی، افزایش وزن در اثر زیاده روی در کربوهیدرات ها بسیار دشوار می شود.

کربوهیدرات هایی که از جذب آنها جلوگیری می شود به سادگی هضم نشده از بدن عبور می کنند. سطح قند خون بلافاصله بعد از غذا افزایش می یابد و کربوهیدرات ها می توانند باعث افزایش شدید سطح قند خون شوند.

مدت کوتاهی پس از یک وعده غذایی پر کربوهیدرات، سطح قند خون شما دوباره به شدت کاهش می یابد، که می تواند بدن را فریب دهد که فکر کند هنوز سیر است. با جلوگیری از ترشح قندهای برخی کربوهیدرات ها به جریان خون. همچنین گفته می شود که مسدود کننده های کربوهیدرات به کاهش هوس کمک می کنند.

چه کسی باید از یک مسدود کننده کربوهیدرات استفاده کند؟

برخی افراد با شیرینی دست و پنجه نرم می کنند و هوس شیرینی و کیک می کنند. اگر غذاهای شیرین می خورید، مسدود کننده های کربوهیدرات ممکن است بهترین گزینه نباشند، زیرا مانع از جذب قند نمی شوند. آنها فقط از آزاد شدن این قندها توسط کربوهیدرات ها در وهله اول جلوگیری می کنند.

از سوی دیگر، اگر هوس غذاهای پر کربوهیدرات مانند نان و پاستا دارید، مسدود کننده کربوهیدرات ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. افرادی که از رژیم کم کربوهیدرات، رژیم اتکینز استفاده می کنند، اغلب زمانی که برای کاهش کربوهیدرات ها به تنهایی با قدرت اراده مشکل دارند، به مسدود کننده های کربوهیدرات روی می آورند.

آیا مسدود کننده های کربوهیدرات عوارض جانبی دارند؟

دو مشکل از مصرف مسدود کننده های کربوهیدرات به وجود می آید. اولین مورد این است که نمی توانید اطمینان حاصل کنید که ۱۰۰٪ کربوهیدرات هایی که می خورید هضم نشده باقی می مانند. این به این دلیل است که دستگاه گوارش تحتانی حاوی بسیاری از آنزیم های دیگر است که می توانند کربوهیدرات ها را به اجزای سازنده خود تجزیه کنند.

دوم این است که یک عارضه جانبی بالقوه از گاز وجود دارد، اگرچه این امر در طول زمان اتفاق می افتد.

همه مسدود کننده های کربوهیدرات یکسان ساخته نمی شوند، یک قرص رژیمی به نام Decarb ادعا می کند که مصرف کربوهیدرات را تا ۶۶٪ کاهش می دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر