مزایای آبیاری خودکار گلدان ها


آبیاری خودکار گلدان, آبیاری خودکار, قوطی آبیاری

آبیاری اتوماتیک گلدان

تعطیلات نزدیک است و شما برای سفر چند روزه می روید، اما نمی دانید با گل ها و گیاهان خود چه کنید و نگران مراقبت از آنها هستید؟

حتما این سوال را از خود پرسیده اید که در هنگام مسافرت چگونه گلدان های خود را در خانه یا محل کار آبیاری می کنید؟

همه ما می‌توانیم گیاهانی داشته باشیم که برایمان ارزشمند هستند، و اگر آنجا نباشیم اصلاً نمی‌خواهیم آسیب ببینیم، و نمی‌خواهیم از کسی بخواهیم که برای مراقبت از گلدان‌ها به خانه ما بیاید.

در این صورت لازم است قبل از خروج از منزل تمهیدات لازم برای نگهداری و آبیاری گیاهان در نظر گرفته شود تا در هنگام بازگشت از سفر با گلدان های خشک و گیاهان پژمرده مواجه نشوید.

شاید روش های مختلفی مانند استفاده از بطری معکوس، فتیله کردن، پرکردن دیگ با آب و … شما تلاش کرده اید، اما به خوبی می دانید که چنین روش هایی راه حل اساسی نیستند. پس باید گلدان هایمان را هوشمندتر آبیاری کنیم.

آیا زمان کافی برای مراقبت روزانه از گیاهان خود ندارید؟

علاوه بر بحث سفر، چالش دیگری که در آبیاری گلدان ها با آن مواجه هستیم این است که در روزهای گرم و خشک تابستان گاهی مجبوریم روزی دو بار به گلدان ها آب دهیم وگرنه؛ گیاهانی که از کم آبی رنج می برند می توانند پژمرده شوند یا حتی بمیرند. آبیاری دستی بسیاری از گیاهان گلدانی در تابستان زمان زیادی را می طلبد، بنابراین ما روزانه زمان زیادی را صرف آبیاری گلدان می کنیم که ممکن است نتوانیم آن را به گلدان اختصاص دهیم.

ما مشکل شما را درک می کنیم و علاوه بر این راه حل خوبی برای شما داریم.

سیستم آبیاری اتوماتیک گلدان یک سیستم آبیاری قطره ای اتوماتیک برای گلدان است. این سیستم مستقیماً به شیر آب خانه متصل می شود و با باز شدن شیر آب، همه دیگ ها به طور همزمان خیس می شوند.

آبیاری خودکار گلدان, آبیاری خودکار, آبیاری قطره ای خودکار گلدان

آبیاری قطره ای اتوماتیک گلدان

سیستم آبیاری قطره ای اتوماتیک گلدان

می توانید شیر آب را به صورت دستی باز کنید یا از تایمر خودکار برای آبیاری خودکار استفاده کنید. استفاده کردن تایمر آبیاری دراپ راه بسیار بهتری است زیرا ارائه این تایمرها گران نیست و کار شما را بسیار راحت می کند و گلدان ها در زمان های خاصی خیس می شوند. این به شما یک سیستم گلدان اتوماتیک می دهد.

آبیاری خودکار گلدان, آبیاری خودکار, آبیاری قطره ای گلدان

آبیاری قطره ای گلدان

یک سیستم قطره آبیاری یک گلدان خانگی ساده و اتوماتیک که آب را به آرامی و مستقیم به ریشه ها می رساند، شما را از آبیاری دستی نجات می دهد و با آبیاری منظم و دقیق به رشد بهتر گیاهان کمک می کند. باعث صرفه جویی در مصرف آب نیز می شود.

پکیج آبیاری اتوماتیک گلدان

استفاده از بسته های گلدان اتوماتیک مجموعه ای از ابزارهای آبیاری قطره ای برای گلدان ها است که به شما امکان می دهد گیاهان خود را بدون حضور در آنجا آبیاری کنید، با خیال راحت سفر کنید و پس از بازگشت گیاهان. طراوت و طراوت خود را ببینید.

آبیاری خودکار گلدان, آبیاری خودکار, آبیاری خودکار گلدان

آبیاری اتوماتیک گلدان

محتویات بسته گلدان اتوماتیک

در داخل پکیج های آبیاری اتوماتیک گلدانی ابزار لازم برای نصب سیستم آبیاری قطره ای شامل لوله های قطره ای مناسب، لوله و اتصالات آبیاری و … می باشد. اگر نیاز آبی گیاهان متفاوت باشد، می‌توان نازل‌های آبیاری بیشتری را در قسمتی از گلدان‌هایی که به آب زیادی نیاز دارند قرار داد و دست ما برای این کار کاملا باز است.

از ویژگی های خاص این پکیج های آبیاری اتوماتیک گلدانی سیستم آبیاری قابل تنظیم می باشد. با شیر برقی یا تایمر اتوماتیک می توانید گیاهان را بطور خودکار و بدون دخالت دست آبیاری کنید. یکی از مزیت های جالب تایمرهای آبیاری خودکار، کارکرد آنها بر روی باتری است. این بدان معنی است که شما لازم نیست نگران سیم کشی و قطع برق و غیره باشید. به راحتی با دو باتری نیم سایز به مدت طولانی کار می کند. بنابراین اگر در نزدیکی گلدان ها پریز نیست یا نگران قطعی برق و اختلالات برقی هستید، استفاده از تایمرهای اتوماتیک آبیاری بهترین گزینه برای شماست. برخی از تایمرها قابلیت کنترل و کنترل از راه دور اتصال Wi-Fi را دارند که به شما امکان می دهد با اتصال به شبکه Wi-Fi در تلفن های اندرویدی، مناطق خود را از راه دور کنترل کنید.

تو باید بدانی:

منبع آب پکیج های آبیاری اتوماتیک بسته به نوع پکیج می تواند یک شیر آب شهری یا حتی یک سطل آب باشد.

آبیاری خودکار گلدان, آبیاری خودکار, سیستم آبیاری خودکار گلدان

سیستم آبیاری اتوماتیک

نصب و راه اندازی سیستم آبیاری اتوماتیک

نصب این پک های گلدانی اتوماتیک به قدری ساده است که می توانید خودتان آن ها را نصب کنید و این یکی از جذابیت های این پک ها است. اما با این بسته ها فیلم آموزشی نصب می شود و نکات مهمی به شما ارائه می شود.

به عنوان یک قاعده کلی کافی است لوله را از گلدان ها رد کنید یا قیچی آن را ببرید و نازل آبیاری را به آن وصل کنید و در نهایت باتری را وارد تایمر کرده و میزان آبیاری را مشخص کنید.

مدت زمان نصب این دستگاه: ۳۰ تا ۴۵ دقیقه

البته برای دید بهتر گلدان ها می توانید لوله های آبیاری پشت گلدان ها را دور بزنید تا لوله ها نمایان نشوند و این ممکن است بیشتر از زمان شما طول بکشد اما نتیجه نهایی قطعا رضایت بخش تر خواهد بود.

پس از نصب اتصالات و جانمایی لوله ها و قطرات در گلدان ها، نوبت به تنظیم میزان آبیاری می رسد. در واقع مهمترین قسمت کار طراحی تایمر آبیاری است که تنها با تنظیم چند دکمه و رعایت دستورالعمل انجام می شود. تنظیمات تایمر به دو قسمت تقسیم می شود، یکی آبیاری گلدان ها هر چند روز یکبار و دیگری مدت زمان آبیاری یکی یکی.

می توانید برنامه ای را طوری تنظیم کنید که مثلاً هر روز یک دقیقه شروع به آبیاری کنید.

آبیاری خودکار گلدان, آبیاری خودکار, آبیاری گلدان

ظروف آبیاری

در هر گلدان چند قطره لازم است؟

لازم به ذکر است که تمامی گلدان های موجود در مسیر قطره ای خانگی به طور همزمان آبیاری می شوند اما لزوماً نیازی به آب یکسان ندارند. به همین دلیل لازم است سیستم آبیاری قطره ای برای گلدان های کوچکتر راه اندازی شود و سپس آبیاری قطره ای اضافی روی گلدان های بزرگتر که مطلقاً به آب بیشتری نسبت به گلدان های کوچک نیاز دارند، نصب شود.

چگونه بفهمم زمان تنظیم شده برای گلدان درست است؟

سیستم آبیاری قطره ای اتوماتیک گلدان را با استفاده از آن به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه تست کنید. پس از آبیاری، خاک باید کاملا مرطوب باشد و از ته گلدان کمی آبیاری شود. اگر آب خارجی بیشتر از کف دیگ بود، به این معنی است که بیش از حد آب داده اید. اگر آب بیرون نیامد و خاک کاملاً مرطوب نباشد باید از سیستم آبیاری قطره ای مدت زمان بیشتری استفاده کرد و یا از آبیاری قطره ای بیشتر استفاده کرد. برخی از تایمرهای اتوماتیک آبیاری به شما این امکان را می دهند که چندین بار در روز از سیستم آبیاری قطره ای استفاده کنید که به ویژه در هوای گرم و تابستان مفید است.

مزایای سیستم گلدان اتوماتیک

مزیت اصلی آبیاری قطره ای این است که می توان هر گیاه گلدانی را با مقدار مناسب آب آبیاری کرد بدون اینکه گلدان سرریز شود یا گیاه تشنه بماند. بهترین چیز در مورد گلدان این است که هر قطره آب مستقیماً وارد خاک می شود، به این معنی که می توانید بدون هدر رفتن آب، شرایط آبیاری ایده آلی را برای گیاهان خود فراهم کنید.

آبیاری در گلدان راحت است زیرا با تنظیم آسان یک تایمر می توانید سیستم آبیاری قطره ای را خودکار کنید تا هر گیاه گلدانی را به طور منظم و بدون اقدام شما یا دیگران آبیاری کند.

در سیستم آبیاری قطره ای، آب به آرامی جذب خاک می شود و گیاهان در شرایط کنترل شده در گلدان رشد می کنند تا گیاهان به اندازه کافی رطوبت دریافت کنند و هرگز در اثر آب زیاد خفه نشوند. این ممکن است در صورت استفاده از انواع دیگر سیستم های آبیاری اتفاق بیفتد.

حتی با سیستم آبیاری قطره ای گلدانی، خاک تمام مواد مغذی خود را حفظ می کند زیرا این مواد مغذی از ریختن سریع آب به داخل گلدان خارج نمی شوند. به این ترتیب، گیاهان شما بهترین مراقبت ممکن را دریافت می کنند، اما لازم نیست وقت و انرژی ارزشمند خود را هدر دهید.

بسیاری از مردم فکر می کنند که آبیاری می تواند راه حل خوبی برای آبیاری گلدان باشد. اما در واقع یک اشکال بزرگ در این روش آبیاری وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. آبی که روی گیاه پاشیده می شود تا حدودی در برگ ها باقی می ماند و باعث بیماری های مختلفی می شود.

از آنجایی که سیستم گلدانی فقط آب را به ریشه گیاهان منتقل می کند، می تواند از این گونه بیماری ها پیشگیری کرده یا با آن مبارزه کند.

معایب خرید پکیج آبیاری اتوماتیک گلدانی

بسته قطره ای ممکن است تمام آنچه را که برای یک فضای خاص نیاز دارید نداشته باشد.

بسته‌های گلدان اتوماتیک معمولاً برای حدود ۱۰ تا ۳۰ گلدان طراحی می‌شوند که ممکن است با تعداد گلدان‌ها مناسب نباشد. این بدان معناست که یا باید تجهیزات آبیاری قطره‌ای اضافی بخرید یا برای لوازمی که واقعاً به آن نیاز ندارید هزینه کنید. ساختن

انواع پکیج آبیاری گلدانی

پکیج های متصل به شیر آب و آبیاری با باز و بسته شدن دستی شیر آب انجام می شود، مانند پک آبیاری گلدان رویال، پک آبیاری رویال گاردن، پک آبیاری قطره ای برای گلدان های متناسب با گلدان ۴۰ آگرو.

بسته هایی که عملیات آبیاری را به صورت خودکار با استفاده از تایمرهایی که شامل دو گروه هستند انجام می دهند

بسته هایی که به یک منبع شیر شهری متصل می شوند، مانند کیت آبیاری قطره ای خودکار با تایمر آبیاری RainPoint مناسب برای ۴۰ گلدان، سیستم آبیاری هوشمند مناسب برای ۲۰ گلدان بهکو و…

آبیاری خودکار گلدان, آبیاری خودکار, آبیاری هوشمند

آبیاری هوشمند

کیت های متصل به منبع آب مانند سطل و بطری و مانند: کیت آبیاری اتوماتیک گلدان EasyGro، کیت آبیاری کلابر کیک، پکیج آبیاری قطره ای اتوماتیک Rainpoint و…

آبیاری خودکار گلدان, آبیاری خودکار, آبیاری خودکار گلدان

پکیج آبیاری اتوماتیک گلدان

شرکت نوین قطر گستر مهر با ارائه راهکارهای خلاقانه و فنی برای آبیاری انواع فضای سبز، باغ، ویلا، روف گاردن و گرین وال ۳ سال است که در خدمت مردم ایران است. برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با پکیج های آبیاری با شماره ۰۲۱۷۷۶۱۵۳۹۸ تماس بگیرید.