مرز پلدشتی ۲۴ ساعته باز باشد / تمامی تشریفات گمرکی در پلدشتی انجام شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه در جمع مردم پلدشت با اشاره به اینکه ظرفیت های زیادی در پلدشت وجود دارد که باید توسعه یابد، اظهار داشت: ظرفیت های زیادی در پلدشت وجود دارد که باید توسعه یابد و تسری این کمبود به این شهرستان ظلم است.

وی افزود: این شهر چهاردهمین منطقه ای است که در قالب تورهای شهری از آن بازدید کرده ایم و امیدواریم نتیجه این سفر ما را به جلوتر برساند.

معتمدیان با اشاره به اینکه امروز یکی از مهمترین چالش های جهانی کمبود آب است، افزود: یکی از موهبت های الهی برای این منطقه ظرفیت آب خوب است و باید توجه داشته باشیم که مشکل آب در این منطقه وجود ندارد.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: امسال افزایش قابل توجهی در ترانزیت مرزی در پلداش داشتیم و بیش از ۲۱ هزار کامیون از این مرز تردد کرده اند که آمار قابل توجهی است.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم حجم مبادلات تجاری در این مرز را افزایش دهیم و در این راستا با شبانه روزی بودن این مرز سعی در خدمت رسانی شبانه روزی داریم.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه یکی از ظرفیت های پلدشتی حوزه صیادی است، افزود: این شهرستان یکی از قطب های اصلی استان در این بخش است که باید در این بخش سرمایه گذاری شود.

استاندار آذربایجان غربی از یک مزیت خوب قرار گرفتن پلدشتی در منطقه آزاد ماکو خبر داد و ادامه داد: با همکاری این منطقه توسعه پلدشتی با ظرفیت بومی، در حوزه صیادی باید تعاونی ایجاد شود. با عضویت اهالی منطقه تاسیس شد و همچنین هدف ما توسعه کشت گلخانه ای در این منطقه است.

وی با اشاره به سفر آتی به روسیه برای توسعه روابط گفت: پلدشت یکی از مهم ترین کریدورهای تجاری با توجه به توسعه روابط با این کشور است.

معتمدیان گفت: معرفی ظرفیت های گردشگری پلدش به مردم استان و کشور، توجه به کشت های جایگزین مانند پسته و تلاش برای افزایش درآمد مردم و رفع مشکل کمبود آب شرب. مدیریت ارشد این استان