مدیر حراست وزارت ورزش: اتفاقات کشتی ربطی به امنیت نداشت/فدراسیون باید پاسخگو باشد


مجید شهیدی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره اتفاقات رخ داده در حاشیه رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی اظهار داشت: در تمام مسابقات مهم، افرادی که قهرمانان کشورشان را دوست دارند رفتار غیرعادی نشان می دهند. آنها موضوع مورد علاقه در واقع این افراد دارایی معنوی هستند که باید حفظ شوند و ورزش این را مدیون آنهاست.

رئیس حراست وزارت ورزش افزود: در خصوص مسابقات انتخابی تیم های کشتی که حرکت خوبی از سوی فدراسیون بود، ابتدا باید گفت که کلاس این مسابقات در سطح جهانی و با توجه به مسابقات برگزار شد. برگزار شد، معتقدم همه کشتی گیران توانایی و استعداد را دارند در مسابقات جهانی مدال گرفتند و می تواند درس عبرتی برای کشورهای دیگر باشد اما از نظر بیننده و مسائل مطرح شده با وجود اینکه نامه درخواستی اتحادیه دیر ارسال شده است. ، به همین دلیل به مراجع ذیصلاح ارسال شد.

وی افزود: ۵ هزار تماشاگر برای تماشای مسابقات در ورزشگاه حاضر شدند که بر این اساس بلیت ها ۱۰ هزار تومان فروخته شد و همه تماشاگران وارد درب غربی مرکز ورزشی آزاد شدند و با انضباط به پارکینگ و سالن رفتند. . .

شهیدی ادامه داد: پس از پیروزی ۱۰ بر صفر حسن یزدانی تماشاگران عزیز و پرشور مازندران که اکثراً نوجوانان مشتاق کشتی بودند از روی صندلی خود به سمت مرکز سالن پریدند و با مداخله نگهبان ابراز خوشحالی کردند و کشتی گیر حسن یزدانی آنها آن را روی شانه های خود گرفتند و به اطراف حمل کردند. این حادثه باعث اختلال کوتاه مدت در نظم شد، اما خسارت جانی و مالی نداشت و با وجود اینکه نیروهای امنیتی بنا به درخواست اتحادیه از نیروی کمکی کمتری استفاده کرده بودند، نظم محیطی به سرعت برقرار شد. با دخالت نیروهای امنیتی و مسابقات طبق برنامه برگزار شد.

شهیدی با بیان اینکه اتفاقات امروز در دیدارهای امروز جنبه امنیتی نداشت، خاطرنشان کرد: حسن یزدانی در فیلم منتشر شده از ابراز احساسات مردم تشکر کرد. در خصوص موضوع، انجمن کشتی و کمیته برگزاری مسابقات باید پاسخگو باشند و در اسرع وقت با همکاری انجمن موضوع را حل خواهیم کرد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید