محاکمه قاتل ۱۷ نفر در دبیرستانی در ایالت فلوریدا – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، منابع آمریکایی اعلام کردند که از آغاز محاکمه تیرانداز در دبیرستان در زمین پارک ایالت فلوریدا در سال ۲۰۱۸ گزارش داد که ۱۷ نفر کشته شدند.

بر اساس این گزارش، محاکمه «نیکلاس کروز» ۲۳ ساله آمریکایی که به ۱۷ قتل اعتراف کرده از روز دوشنبه آغاز شد.

دادستان‌هایی که به دنبال مجازات اعدام برای کروز بودند، روز دوشنبه به هیئت منصفه توضیح دادند که چگونه قربانیانش را با خونسردی کشت و در حالی که آنها مجروح دراز کشیده بودند برای شلیک گلوله دیگر به سراغ برخی رفت.

برخی از والدین قربانیان این تیراندازی در جلسه دادگاه حضور داشتند و در حضور دادستانی اشک ریختند.

دولت هیئت منصفه در مورد مجازات اعدام یا حبس ابد بدون آزادی مشروط تصمیم می گیرد.

نیکلاس کروز ۱۹ ساله دبیرستان را در ۲۵ فوریه ۲۰۱۶ در شهر آغاز کرد. زمین پارک و با در دست داشتن یک تفنگ نیمه اتوماتیک AR-15 به افراد حاضر شلیک کرد. در نتیجه این تیراندازی ۱۷ نفر کشته و حدود ۱۷ نفر زخمی شدند.

لازم به ذکر است که لابی قدرتمند تسلیحاتی آمریکا که از قدرت و نفوذ زیادی در بین مقامات آمریکایی برخوردار است; زودتر اجازه اجرای قوانین مشابه را نداده و به شدت با آن مخالفت کرده است و این موضوع هر روز باعث مرگ چندین نفر در آمریکا می شود. قدرت و نفوذ منافع صنعت اسلحه در اقشار قدرت آمریکا یکی از دلایل اصلی عدم اقدام در برابر کشتارهای بی رویه و عدم به روز رسانی قوانین سلاح گرم است.