ماهیت قانون باید غالب باشد


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمد کلامی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی امروز در جلسه کارگروه مناطق سه گانه کشور اظهار داشت: وجود ناهماهنگی در سطح ملی باعث شده است. برخی کاستی ها و مشکلات در تنظیم بازار استان وجود دارد که در صورت ادامه این ناهماهنگی ها، بازار را در سطح استان تنظیم نمی کنیم.

وی افزود: برای جلوگیری از کمبود مواد غذایی و کالاهای اساسی باید اقدامات و پیش بینی های لازم و به موقع انجام دهیم و موانع تولید و عرضه این کالاها را برطرف کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات بازار نان و گوشت گفت: ماهیت قانون باید ناظر باشد اگر قانون ناظر نباشد حتی اگر وجود داشته باشد. سازمان ثبت، وضعیت بازار قابل تنظیم نیست.

کلامی با اشاره به نوسانات قیمت گوشت مرغ در بازار گفت: باید با اقدامات و سیاست های حمایتی منطقه ای و هوشمند از محصولات دامی از ضرر و زیان دامداران به دلیل نوسانات قیمت جلوگیری کرد.

وی همچنین بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و حمایت از صنایع غذایی در مدیریت گوشت قرمز و سفید تاکید کرد.

در این جلسه هماهنگ کننده امور اقتصادی استانداری های آذربایجان غربی، اردبیل و کردستان نیز به بیان مشکلات و ارائه راهکارهای خود برای تامین نهاده های دامی، میوه جات و کالاهای ضروری پرداختند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید