قیمت دینار عراق امروز ۱۵.۹


به گزارش تجارت نیوز قیمت دینار امروز در بازار اعلام شد.

آخرین نرخ تبدیل دینار عراق

قیمت دناری عراقی امروز در بازار ارز تهران ۲۰ (بیست) تومان بود.

۵ دستور بانک مرکزی برای تسهیل در دریافت ارز اربعین

ایسنا به نقل از بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه تسهیل پرداخت ارز اربعین به متقاضیان در شعب منتخب ۲۱ بانک عملیاتی، تاکید کرد:

۱- سرپرستان خانوار می توانند برای خرید ارز اربعین برای اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان) که در سامانه سماح ثبت نام کرده اند با در دست داشتن شناسنامه و اعضای خانواده به شعب بانک های فروش ارز اربعین مراجعه کنند. عدم حضور سایر اعضای خانواده در خرید و فروش ارز مانعی ندارد و سرپرست خانواده می تواند با کارت بانکی برای اعضای خانواده خود ارز خریداری کند.

۲- بانک های عامل موظفند تا تاریخ ۲۶/۹/۱۳۰۱ همه روزه تا ساعت ۱۸:۰۰ خدمات ارزی اربعین را در شعب منتخب خود ساماندهی کنند.

۳- بانک های در حال فعالیت موظفند تا پایان روز چهارشنبه ۲۵ شهریورماه نسبت به معرفی شعب کشیک فروش ارز در روزهای تعطیل رسمی تا ۵ شهریورماه اقدام کنند.

۴- فروش ارز اربعین تنها با ارائه کارت ملی متقاضی ثبت نام در سامانه سماح امکان پذیر است و دریافت کپی مدارک هویتی ممنوع می باشد.

۵- فروش ارز به زائران بالای ۵ سال و زیر ۱۸ سال که در سامانه سماح ثبت نام کرده اند به ولی امر امکان پذیر است. بانک ها باید کد ملی بازدیدکنندگان مذکور را در پایان هر روز به صورت فایل اکسل به واحد مهندسی نرم افزار بانک مرکزی ارسال کنند. فعالیت های فروش طبق این بند نیازی به ثبت در سامانه سنا نیست.

اینترنت رایگان برای زائران اربعی

سخنگوی دولت گفت: دولت تلاش کرده زیرساخت های کشور را فعال کند تا از ۱۰ فرودگاه کشور پروازهایی به عراق انجام شود تا تردد زائران عتبات عالیات تسهیل شود.

به گزارش ایمنا، علی بهادری جهرمی روز سه شنبه پانزدهم شهریور ماه در نشست خبری با خبرنگاران که در محل ساختمان کوثر برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه حادثه بزرگ اربعین حسین هستیم و با توجه به با توجه به اینکه کرونا تا حد زیادی فروکش کرده است، مشارکت گسترده ای پیش بینی می شود که باید در اوج سفر انجام شود و رئیس جمهور نیز در بسیاری از جلسات پیگیر این موضوع بود که این امر نیازمند همکاری همه اعم از دولت و مردم است.

۱۰ فرودگاه این کشور برای این سفر آماده شده اند

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت افزود: در این زمینه دولت تلاش کرده زیرساخت های کشور را فعال کند، پروازها به عراق از ۱۰ فرودگاه کشور انجام می شود، مرزها دو برابر شده و قطار تهران – کربلا نیز فعال شده است. تقویت و توسعه یافت.»

بهادری جهرمی بیان کرد: در مرز زمینی شش گذرگاه مرزی وجود دارد و حتی به زائران توصیه شده است با خودروهای شخصی به مرز مراجعه کنند، حتی در مرزها نیز نقاط خدمات رسانی وجود دارد. مبلغ بیمه نیز بر اساس دو سال گذشته افزایش یافته است اما عرضه خدمات افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات زیادی برای تسهیل حضور زائران در مسیر عتبات عالیات انجام شده و حتی امکانات زیادی به صورت آنلاین برای کمک به زائران در نظر گرفته شده است.

ارائه خدمات اینترنتی رایگان به زائران اربعین

سخنگوی دولت افزود: در حوزه ارتباطات نیز تقویت آنتن‌ها در مرزها انجام شده و در برنامه‌های وزارت ارتباطات بیمارستانی ایجاد می‌شود که ارتباط مردمی را که به قله سفر می‌کنند تقویت می‌کند. همچنین زمینه های جدیدی برای تولید خدمات فنی در سهولت ارتباط ایجاد شده است.

وی ادامه داد: سامانه ای برای ارتباط «بله» برای گزارش وضعیت زائران تدارک دیده شده که نیازی به اینترنت ندارد و مکان یابی زائران امکان پذیر است. یکی از این شرکت ها امکان اشتراک وسیله نقلیه و یافتن مسیرهای مشترک را از طریق این سامانه فراهم کرده است.

رئیس شورای اطلاع رسانی ادامه داد: در برخی موکب ها اینترنت رایگان و اینترنت بی سیم ساماندهی شده و امکان تماس رایگان از طریق سروش پلاس و روبیکا فراهم شده است.

مزارع سه و پنج میلیون تومانی برای زائران اربعین

سخنگوی دولت افزود: با تلاش وزارت دارایی و بانک مرکزی برای سرپرستان خانوارهای زائر ۵ میلیون تومان و برای سایر زائران ۳ میلیون تومان تدارک دیده شده است که بدون نیاز به تجهیز به صورت آنلاین اجرا می شود. ضامن و ضامن سرمایه گذاری یارانه ها.

بهادر جهرمی تاکید کرد: با توجه به افزایش چشمگیر تعداد زائران، هر چه برای تسهیل سفر فراهم شود، همچنان به آن حد انتظار و آنچه که باید باشد، نرسیده ایم، لذا از مردم تقاضای همکاری داریم.

ارائه خدمات پزشکی آنلاین به زائران

بهادری جهرمی افزود: رئیس جمهور در جلسه اخیر هیئت دولت به همه دستگاه ها دستور داد حداکثر امکانات را برای زیارت اربعین فراهم کنند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه یکی از شرکت ها به زائران امکان استفاده از وسایل نقلیه مشترک را داده است تا از طریق این سامانه بتوانند نوبت های مشترک رفت و آمد به مرز دریافت کنند، گفت: این فرصت برای اسنپ محفوظ است، همچنین به زائران تپسی و نیز پیشنهاد می شود. ماکسیم و خدمات پزشکی آنلاین.