فریاد خبرنگار زن فلسطینی: من فرزندم را می خواهم+ فیلم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه های فلسطینی، لامی قوشه، روزنامه نگار زن فلسطینی که اخیراً در زندان رژیم صهیونیستی به سر می برد، هنگام مراجعه به دادگاه، زنان مقابل دوربین ها با دیدن فرزندان خود فریاد زدند.

منابع فلسطینی گزارش دادند که وی هم اکنون در زندان حشارون در سرزمین های اشغالی تحت شرایط سخت و غیرانسانی به سر می برد.

وقتی وارد دادگاه شد فریاد زد «بادی اولی.. بدی اولی» یعنی من بچه ام را می خواهم! اینها گریه های یک خبرنگار فلسطینی از مردم بیت المقدس و بالاتر از همه یک مادر فلسطینی است که پس از جدایی از فرزندانش در دادگاه صهیونیستی گریه و زاری کرد.

لمی قوشه گزارشگر سازمانی به نام ایلیا المقدسیه است که در زمینه حقوق بشر و جنایات رژیم صهیونیستی فعال است.

لمی قوشه اخیرا در ارتباط با حمله نظامیان صهیونیست به رستورانی در خیابان صلاح الدین در شهر اشغالی قدس دستگیر شد. پس از دستگیری، مدارک و رایانه ای که از وی استفاده می کرد، ضبط شد.

اما این روزنامه نگار که سابقه دستگیری دارد، جنایت و دلیل دستگیری غریبه بود: انتشار تصاویر شهید ابراهیم نابلسی!

ابراهیم نابلسی یکی از شهدای معروف فلسطینی است که امسال در روز عاشورا پس از محاصره خانه اش در جنین توسط صهیونیست ها به شهادت رسید. در حصر با مادرش پیام صوتی گفت و وصیت کرد: من شهید می شوم مادرم دوستت دارم پس برای من از وطن دفاع کن. به کسی دستور نمی دهم اسلحه را پایین بیاورد.

پس از شهادت این فرمانده کتائب الاقصی، پدرش در مصاحبه ای اعلام کرد که سید حسن نصرالله در دومین روز شهادت فرزندش با این خانواده تماس گرفت. اما سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی تلفن را قطع و خطوط تلفن آنها را قطع کرد.

پس از شهادت ابراهیم نابلسی به درخواست رژیم صهیونیستی عکس های این شهید بدون اطلاع قبلی از فیس بوک و اینستاگرام حذف شد.

تحلیلگران صهیونیست پیشتر از تبدیل شدن شهید ابراهیم نابلس ۲۰ ساله به الگویی برای جوانان فلسطینی ابراز نگرانی جدی کرده بودند.

همزمان ۲۱ خبرنگار هم اکنون در زندان های رژیم صهیونیستی زندانی هستند. تل آویو فشار زیادی بر بازداشت شدگان وارد می کند تا زمانی که در بازداشت اداری به سر می برند و در انتظار صدور حکم دادگاه هستند، اعتراف کنند، از جمله اینکه آنها را از ملاقات با خانواده و دوستان منع می کند. گاهی ادامه دادگاه ها و ادامه بازداشت اداری تا یک سال و حتی بیشتر ادامه می یابد. جلسه دیروز چهارمین جلسه دادگاه لمی قوشه بود که طی آن مجددا قرار بازداشت موقت و اداری وی تمدید شد. به همین دلیل این روزنامه نگار فلسطینی همچنان در حسرت دیدن فرزندانش است.