فروشنده برانکس که جدیدترین محصول را از شهر تولید کرد ، بیش از 13000 کمک مالی دریافت کرد.


فروشنده خیابان برانکس ، که 10،000 درآمد توسط NYPD مصادره و توسط اداره بهداشت شهر خارج شده بود ، همانطور که در یک ویدئوی ویروسی ضبط شده بود ، روز شنبه 13،000 دلار از وکلا برای حمایت از تجارت خود درخواست کرد. کمکهای مالی دریافت کرد.

دیانا هرناندز کروز ، فروشنده مواد غذایی که می گوید برای گرفتن مجوز از شهر تلاش کرده است ، در یک کنفرانس خبری در Pelham Parkway شرکت کرد ، جایی که در آن روز میوه و سبزیجات را به صورت عمده خریداری کرد. آنها را در یک کامیون کمپرسی رها کردند.

هرناندز کروز ، 36 ساله ، پس از دریافت چک ، در یک کنفرانس خبری به زبان اسپانیایی به حامیان خود گفت: “این امر توسط شهردار به من داده نمی شود ، بلکه توسط همسایگانم ، افرادی که از من حمایت می کنند.” “من از افرادی که این را برای من آوردند سپاسگزارم زیرا من آینده بهتری برای فرزندانم می خواهم.”

هرناندز ، که 12 سال پیش از مکزیک آمد ، مادر چهار فرزند است. او پنج سال است که تجارت خود را در گوشه ای از White Plains Road و Pelham Parkway South اداره می کند.

این کمک ها از سوی بیش از 180 اهداکننده انجام می شود ، با تلاش کارگران شهر برای عدالت برای جمع آوری کمک های آنلاین ، گروهی که شامل کارکنان شهرداری است و خواهان برابری بیشتر در سطح شهر هستند. از جمله اهداکنندگان وی می توان به ابرو مجری رادیو داغ 97 اشاره کرد که مبلغ 5،000 را اهدا کرد. هرناندز کروز همراه با کمک مالی ، یک رایانه لپ تاپ و چاپگر برای پسر بزرگ دبیرستان خود از کمک مالی والدین دریافت کرد. این گروه اپیدمی را صرف تهیه لپ تاپ به خانواده ها کرده است.

این کمک مالی باعث رونق کسب و کار تولید هرناندز کروز در فضای باز شده است ، که سالهاست آن را حفظ کرده است. در 23 سپتامبر ، هرناندز کروز از طرف NYPD و مقامات اداره حمایت از مصرف کنندگان و کارکنان (DCWP) به دلیل فروش غذای تازه و بدون مجوز فروشنده سیار ، نامه ای تقدیر کرد. NYPD سرانجام از اداره بهداشت خواست محصولات را دور بیندازد. یک رهگذر متوجه اتفاقاتی شد که شروع به ضبط این حادثه در تلفن خود کرد. این ویدئو با پروژه فروشندگان خیابانی ، گروه حمایتی برای فروشندگان خیابانی ، به اشتراک گذاشته شد و در حساب توییتر آن منتشر شد. این ویدئو به سرعت ویروسی شد و 1.8 میلیون بازدید و بیش از 4000 بازتوییت داشت.

سرانجام ، مقامات DCWP ، NYPD و کارگران بهداشت پس از مواجهه با واکنش شدید جامعه ، بدون بیرون ریختن تمام مواد غذایی صحنه را ترک کردند. هرناندز کروز بقیه غذای خود را داد.

کارینا کافمن گوتیرز ، معاون پروژه فروشندگان خیابانی می گوید: “مردم از اتفاقی که برایش افتاده عصبانی بودند و می خواستند از او حمایت کنند.” همسایه هایش از دیدن غذای هدر رفته و بیرون ریختن عصبانی شده بودند ، اما همچنین از بدرفتاری دیانا دیدن کردند. یکی از اعضای عزیز است. ”

شهردار خشمگین بیل دی بلازیو نیز وجود داشت که چند روز پس از این حادثه در یک کنفرانس جدید “عدم اطلاع مقامات اداری و عدم استفاده از عقل سلیم” را امری کلاسیک خواند.

شورای شهر خواستار افزایش تعداد مجوزهای اضافی به حدود 4000 مجوز شده است. در دهه آینده ، از سال 2022 ، مجوزها با افزایش سالانه 400 صادر می شوند. با این حال ، هزاران نام هنوز در لیست انتظار برای دریافت مجوز و رسمی شدن تجارت خود هستند. لیست انتظار یک سیستم بازار سیاه ایجاد کرده است که در آن فروشندگان اجازه اجاره بالای 25000 دلار را می دهند.

کافمن گوترش گفت: “من فکر می کنم یک راه حل واقعا مهم برای این حادثه این است که این اولین بار نیست. و متأسفانه این آخرین باری نیست که قانون تغییر نکند.” “زیرا سالهاست که او در تلاش است تا از فروشنده هایی مانند دیانا مجوز از شهر بگیرد. او سعی می کند با رسمی کردن کسب و کار خود کار درستی انجام دهد اما کلاه مجوز موجود را می سازد زیرا نمی تواند. “

جسیکا راموس ، سناتور ایالتی و جسیکا گونزالس روخاس ، عضو مجمع ، لایحه ای برای مجوزهای نامحدود پیشنهاد کرده اند که توسط مناطق اصلاحات تجاری محلی مورد انتقاد قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید