فرهنگ ایثار را باید با ابزار هنر انتقال داد/ گردآوری ۲۰۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ حسن حبیبی در مراسم رونمایی از آثار ادبی و هنری روحانی در دوران دفاع مقدس در پژوهشگاه گیلان با بیان اینکه امام خمینی (ره) یک حرکت انقلابی مبتنی بر فلسفه را دنبال کردند، اظهار داشت: امام خمینی (ره) یک حرکت انقلابی مبتنی بر فلسفه را دنبال کردند. عاشورا گفت: یکی از ویژگی های مهم یک انقلاب، مردمی و مستقل بودن است بیا دیگه ازریشه دینی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه دشمنی سلطنت با ایران اسلامی به عنوان میدان بیداری اسلامی ناشی از ماهیت این انقلاب است، افزود: انقلاب اسلامی برآمده از فلسفه عاشورا و هدف اصلی امام است. هدف جنبش رضوان الله تعالی علیه این است که دین را احیا کند و بهترین کار را انجام دهد و این نهی از کفر بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان به پیروزی در دوران دفاع مقدس با رهنمودهای امام و حضور مردم در صحنه ها اشاره کرد و اظهار داشت: جامعه امروز نیز مانند مقدسات نیازمند وحدت است. دوران دفاع

سرهنگ حبیبی با اشاره به اینکه اگر روایت صحیحی از دستاوردهای معنوی دفاع مقدس وجود نداشته باشد، تحریفاتی رخ می دهد، گفت: ایثار، شهادت و ایثارگری در دوران دفاع مقدس از زیبایی های معنوی آن دوران است که باید به آن ها منتقل شود. مردم در زمینه هنر

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان تصریح کرد: تاکنون ۲۰۰ جلد کتاب در حوزه دفاع مقدس شامل تاریخ شفاهی و زندگی نامه شهدا تدوین شده است.