غرق شدگی در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است/ ۱۰۰۰ نفر غرق شدند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، وحید شعبانی پیش از ظهر امروز سه شنبه در مراسم رونمایی از مرحله دوم کمپین «غرق نشو» اظهار داشت: دیروز (۱۲ مرداد) روز جهانی «پیشگیری از غرق شدگی» بود. همه ما می دانیم که در طول سال و عمدتاً در فصول گرم سال، مردم به مکان های مختلف در کف رودخانه ها، دریاچه ها یا دریاها سفر می کنند.

وی با اشاره به شنای تفریحی و حرفه ای و حضور فیزیکی روی آب، افزود: بحث غرق شدگی در همه سال های مختلف مطرح بود اما در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و به همین دلیل مسئولان و دست اندرکاران به فکر افتاده اند. راه حل های کنترلی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و پیشرفت استان خوزستان بیش از گذشته به کنترل و کاهش غرق شدگی توجه کرد. مدیر دارایی و نهادهای درگیر باید با هم راه حلی برای مدیریت این فاجعه ای که در دوره ها و سال های مختلف رخ داده است بیابند که آمار سال به سال در حال افزایش است.

وی یادآور شد: در سال ۱۴۰۰ بیش از هزار نفر در کل کشور غرق شده بودند که تعداد آنها بسیار زیاد است. فعالیت‌های توسعه فرهنگی و فرهنگ استفاده صحیح از رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و آب‌های جاری قاعدتاً چیزی نیست که بتوان با یک یا دو مورد از این دست فعالیت‌ها را تکمیل کرد، بلکه باید در جهت آموزش مردم و حاضرین در این زمینه تلاش کرد. رودخانه و دریاچه ها به دلایلی با مشکل غرق شدن مواجه نشوید.

مدیرعامل هلال احمر خوزستان گفت: در گذشته کارهای بسیار خوبی برای این امر انجام شده است و امروز در مراسم رونمایی از مرحله دوم کمپین ملی «غرق نشو» گرد هم آمدیم تا کارهای خود را انجام دهیم. حداقل تا حدودی برای فرهنگ سازی در این زمینه».

وی افزود: باید از ابزارهای مختلف برای فرهنگ سازی و آموزش عمومی مردم استفاده کنیم. استفاده از فضای مجازی، هنر، تولید محتوای مناسب، اطلاع رسانی عمومی در فضای مجازی و حضوری، به ویژه برای جامعه هدفی که با این موضوع درگیر هستند و یا در مکان هایی که بیشتر شاهد این اتفاقات هستیم، به عنوان مثال. اقدامات موثر

شعبانی تصریح کرد: کار در این زمینه با چالش هایی روبه رو است، یکی از چالش های اساسی این است که افرادی که معمولا در معرض این مشکلات هستند باید آموزش ببینند و در صورت حضور در رودخانه ها، دریاچه ها و آب های جاری از خطراتی که با آن مواجه هستند آگاه شوند. نیستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: یکی از مهم ترین چالش ها این است که نباید خطرات غرق شدگی را تنها در بستر رودخانه ها، دریاچه ها و دریاهای بزرگ مانند دریای خزر در شمال، رودخانه کارون در نظر گرفت. یا خلیج فارس، زیرا در رودخانه های کوچک با عمق کم ممکن است اتفاق بیفتد، در تفرجگاه ها متفاوت است.

شعبانی تصریح کرد: فرهنگ سازی و بسترسازی برای آموزش عمومی مردم در سراسر کشور و کل عالم بشریت نیاز است.

وی یادآور شد: این پژوهش و کار علمی خوب در مرحله اول موفقیت آمیز بود و انتظار داریم در مرحله دوم با هم افزایی با سایر استان ها این کار را به نحو احسن به پایان برسانیم. امیدوارم با اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی ضمن انتقال مفاهیم، ​​شاهد کاهش آمار غرق شدگی و خطرپذیری در کشور باشیم.