عیدی دولت برای کارمندان معادل یک ماه حقوق استدبیرکل انجمن اسلامی کارمندان گفت: پیشنهاد می کنیم دولت حقوق یک ماه کارمندان را در نظر بگیرد تا مرخصی کارمندان مشخص شود تا مرخصی آنها کمتر از روز کارگر نباشد.

سید کمال الدین سجادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، با اشاره به روند بررسی قانون بودجه ۱۴۰۱ در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در این دوره دولت تلاش کرد لایحه ای ارائه کند که ایرادات قبلی را نداشته باشد. لوایح به مجلس شورای اسلامی آنها از تجربیات خود استفاده کردند، واقع بینانه تر و بر اساس شرایط فعلی کشور است و در عین حال آن را اصلاح کرده است تا دچار کسری بودجه نشویم. از این رو انتظار می رود مجلس نیز در بررسی این قانون با همان واقع گرایی، عقلانیت و اهتمام به واقعیت روز توجه کند.

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان با تاکید بر انتظارات این دسته از دولت و مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه گفت: انتظار کارکنان از دولت و مجلس این است که در تعیین حقوق خود تلاش کنند تا این قشر بزرگ جامعه تلاش کنند. می توان. دیگر با مشکل معیشتی مواجه نیست و قدرت خرید آن در سال آینده کاهش نخواهد یافت. به خصوص که هر سال شاهد این هستیم که به دلیل افزایش تورم و سایر مشکلات اقتصادی، قدرت خرید کارکنان کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: در قانون خدمات کشوری تصریح شده است که افزایش حقوق باید متناسب با تورم باشد، اما معمولا دولت ها این قانون را به طور کامل اجرا نمی کنند که با توجه به تمرکز ریاست جمهوری و مجلس، در این دوره امیدواریم. در خدمت به مردم و «عدالت»، توجه بیشتر و بیشتر به حقوق کارمندان از نگاه مجلس و دولت. به خصوص که کارکنان را می توان رکن اصلی خدمت رسانی به مردم در کشور دانست.

سجادی با بیان اینکه اداره بیشتر امور جاری کشور بر عهده کارکنان است، تصریح کرد: با توجه به موقعیت این صنف، جمعیت زیاد و شایستگی آنها در اداره امور، پرداخت دستمزد از سوی مسئولان امری ضروری است. توجه بیشتر به وضعیت معیشتی و حقوق و درآمد کارکنان، فشارهای اقتصادی را نمی‌خواهند و از دولت انتظار توجه ویژه در این زمینه دارند.

و دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان در پایان تصریح کرد: پیشنهاد می کنیم دولت برای تعیین عیدی کارکنان که هنوز میزان دقیق آن مشخص نشده است، یک ماه حقوق در نظر بگیرد تا آنها تعطیلات نباید کمتر از روز کارگر باشد. به خصوص که معمولا تعداد کارمندان کمتر از کارگر است، امیدواریم امسال با اقدامات دولت شاهد تحولی در آن حوزه باشیم.

انتهای پیام

مهمترین رویدادهای خبری

محتوای پیشنهادی

پس از انتخابات زودهنگام پارلمانی عراق در اکتبر ۲۰۲۱ و نتایج…

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر