عوارض جانبی دو چهره از نوشیدنی انرژی زا هیولا – متحد یا دشمن؟

برای کسانی که نوشیدنی انرژی‌زای Monster را امتحان کرده‌اند، مطمئناً اثرات هیولایی آن را تجربه کرده‌اند. نوشیدنی انرژی‌زای Monster که برای جبران انرژی از دست رفته بدن طراحی شده است، در مورد فعالیت‌ها یا کارهایی که به هزاران کالری نیاز دارند، واقعاً یک متحد قابل اعتماد است. چه ورزشکار، دانشجو یا حرفه ای باشید، چنین نوشیدنی انرژی زا برای افزایش استقامت و بهبود عملکرد شما، مهم نیست که بدن شما چقدر کالری می سوزاند، نسبتا مفید است.

با این حال، با محبوبیت روزافزون نوشیدنی های انرژی زا هیولا در بازار، نگرانی در مورد عوارض جانبی احتمالی مصرف نیز وجود دارد. برخی دیگر می گویند که علیرغم اینکه این نوشیدنی انرژی زا یک محرک قانونی محسوب می شود، حاوی موادی است که اگر به مقدار زیاد مصرف شود، می تواند عوارض نامطلوبی ایجاد کند.

هنگام بحث در مورد عوارض جانبی نوشیدنی های انرژی زا (نه فقط برند Monster)، دو مفهوم مهم وجود دارد که باید به خاطر بسپارید. این موارد به شرح زیر است:

۱. مفهوم اول این است که هر نوشیدنی انرژی زا مجموعه ای از عوارض جانبی خاص خود را بر اساس ترکیب مواد تشکیل دهنده آن دارد. در مورد نوشیدنی انرژی زا هیولا، این نوشیدنی ترکیبی خاص خود را دارد که عوارض جانبی مختلفی ایجاد می کند. بحث های زیر را بررسی کنید:

الف) نوشیدنی های انرژی زا هیولا سرشار از کربوهیدرات هستند. جذب غذا و مواد مغذی لازم در جریان خون را برای بدن دشوار می کند. همچنین مواردی وجود دارد که مشکل در جذب غذا و مواد مغذی منجر به ناراحتی و مشکلات گوارشی می شود.

ب- از آنجایی که جذب مواد مغذی کندتر است، این احتمال وجود دارد که سرعت جذب مایعات در بدن نیز کندتر باشد. مشکل در آبرسانی طبیعی بدن در حین ورزش می تواند سلامتی او را تهدید کند. ورزشکارانی که در حین بازی و تمرین مقدار زیادی مایعات از دست می دهند باید از این موضوع آگاه باشند، زیرا یکی از بازارهای هدف نوشیدنی انرژی زا Monster هستند.

ج- محتوای قند موجود در نوشیدنی انرژی زا هیولا دارای عوارض جانبی خاصی است. این باعث چیزی می شود که اثر ملین نامیده می شود و همچنین باعث کاهش ناگهانی سطح انرژی می شود زیرا قند از جریان خون خارج می شود. اگرچه لزوماً یک اثر خطرناک نیست، اما می تواند اثرات نامطلوب دیگری داشته باشد.

د. مصرف بیش از حد نوشیدنی انرژی زا هیولا می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود. می دانید که یکی از مواد فعال موجود در Monster کافئین است. سطح بالاتر کافئین به معنای انرژی بیشتری است که می تواند بدهد. از آنجایی که کافئین یک محرک است، می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در الگوی خواب شما (بی خوابی) شود و باعث ایجاد بیماری های مختلفی مانند فشار خون بالا و بیماری های قلبی شود.

۲. عوارض جانبی فقط مربوط به اثرات منفی نیست. به خاطر داشته باشید که افزایش انرژی که Monster به شما می دهد قبلاً یک عارضه جانبی محسوب می شود. احساس سرزندگی بعد از تمرین یا یک کار سخت یکی دیگر از عوارض جانبی است. بنابراین، عوارض جانبی می تواند مثبت و منفی باشد.

قبل از مصرف نوشیدنی انرژی زا Monster، باید از مواد موثره و همچنین عوارض جانبی ذکر شده در بالا آگاه باشید. این به شما کمک می کند تا ارزیابی کنید که آیا نوشیدنی انرژی زا واقعاً برای شما مناسب است یا خیر. مطالعه عوارض جانبی و همچنین وضعیت پزشکی شما می تواند به شما اطمینان دهد که در دستان امنی هستید. اگرچه یک متحد قابل اعتماد در تامین انرژی بیشتر بدن شما است، اما می تواند بدترین دشمن شما نیز باشد.

انتخاب باشماست.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر