علیرضا منشی به انتقادات پاسخ داد/به نظر شما من لباس پوشیدن بلد نیستم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا دبیر انجمن کشتی صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری در محل این انجمن گفت: اجازه ورود اخبار و حاشیه به اردوهای تیم ملی را نمی دهیم. حتی اجازه ندادم سوریان و پژمان صادق به جای من صحبت کنند و به او گفتم کتک بخورد.

وی ادامه داد: وقتی در سال ۱۹۹۸ آمدم، تیم یازدهم و نهم جهان بودم، سه ماه حقوق تضمینی و همه بدهی ها را گرفتم و ببینید امروز کجا هستیم. این همه کار شماست. من همیشه گفته ام یک باربر هستم، با این کلمه لذت می برم. به لباس های من می خندند. من لباس پوشیدن را بلد هستم، اما ساعت ۶ صبح در یک پروژه هستم. من یک فرد عملیاتی هستم. من باید به تمرین بچه ها بروم. چگونه انتظار دارند من کت و شلوار را بپوشم؟ شلوار شش جیب گشاد است، بند آن را نشان نمی دهد. کشتی یک ورزش پرفشار است و این اتفاقات می افتد. آیا می توانم وقتی کار نمی کنم کت و شلوار ۵۰ میلیونی بپوشم و حرف بزنم؟

او ادامه داد: در ۱۷ سالگی بلد نیستم چطور لباس بپوشم. من از شش صبح به این پروژه می روم. من یک آدم عملیاتی هستم و وقتی به پروژه ای می روم کثیف می شوم. از طرفی من فردی فنی هستم و برهنه لباس می پوشم و با بچه ها تمرین می کنم. پس چگونه انتظار دارند که من همیشه کت و شلوار باشم؟ آیا پوشیدن لباس و پوشیدن مارک خاصی در آن دنیا اشکالی ندارد؟

دبیر درباره مسابقات قهرمانی تیم جوانان و نوجوانان در مسابقات جهانی گفت: در سال ۱۳۷۷ که کشتی را برعهده گرفتم کارت ملی کشتی کمتر از ۳۰ هزار نفر بود که نیمی از آنها پیشکسوت بودند اما امروز بیش از ۲۶۰ یا ۲۶۰ نفر داریم. ۲۷۰ هزار کشتی گیر تا حدودی. ما فالوورهای کمی داریم. من به هر استانی می روم و سعی می کنم باشگاه ها و سالن ها را پیدا کنم. در برنامه توسعه به تفصیل نوشتیم که به کجا باید برسیم. البته شکاف هایی وجود دارد و ما برای آن جا داریم، خیلی جلوتر از برنامه هستیم. در زمان کرونا، باشگاه آمریکایی باز بود، اما اینجا هر چه خواستیم باز نشد.

در سریال نوجوانان و جوانان به هر مسابقه ای رفتیم، خدا را شکر نتیجه گرفتیم. از روز اول گفتم باخت برای من است و برد برای همه. باعث خوشحالی است که کشتی امروز به خوبی کار می کند. خوشحالم که کشتی مسی می تواند حال مردم را بهتر کند. این برای من بسیار مهم است. من از باشگاه لذت می برم که اکبر فلاح که الگوی من است در باشگاهش تمرین می کند و باشگاهش پر است یا برزگر که مربی من بود در باشگاه کار می کند. هدف ما این است که مردم به کشتی افتخار کنند، مانند برزیل و انگلیس به فوتبال، ژاپنی ها به جودو و کره ای ها به تکواندو افتخار می کنند. در ایران هر قشری را می‌توان دید که درگیر کشتی هستند و همه ایرانی‌ها با کشتی ارتباط دارند.