علائم آکنه در بینی چیست؟ جوش های قرمز و زرد بزرگ روی بینی و اطراف آن


باید بدانیم علائم آکنه روی بینی چیست تا بتوان از ابتدا آن را درمان کرد و از بروز مجدد آن جلوگیری کرد. این می تواند توسط عوامل زیادی مانند مشکلات ایجاد شود هورمونی ، باکتری یا مشکلات دیگر در سایر قسمت های بدن. برای درمان این آکنه می توان از داروهای طبیعی و خانگی و همچنین داروهای شیمیایی و دارویی استفاده کرد.

در 5 دقیقه آینده ، اطلاعاتی در مورد چگونگی خلاص شدن از شر آکنه بینی تا پایان عمر خواهید یافت.

جوش صورت و بینی دقیقاً چیست؟

همه ما در زمان های مختلف زندگی خود آکنه را تجربه کرده ایم و راه های متفاوتی را برای از بین بردن آن امتحان کرده ایم.

جالب است بدانید که با درک علائم آکنه روی بینی ، می توانیم خیلی سریع به درمان مناسب برسیم و آثار این جوش ها را از پوست صورتمان برداشته و از بازگشت آنها جلوگیری کنیم. می تواند.

اما باید به این نکته نیز اشاره کنم که به طور کلی آکنه و جوش ها عوارض سطحی و موقتی و یکی از دلایل بروز آنها هستند. تجمع چربی و دلیل دیگر وجود سلولهای مرده پوست منافذ باز روی صورت خود دارید. با این حال ، گاهی اوقات این مشکل می تواند باکتریایی و عفونی باشد که قطعاً نیاز به درمان پزشکی دارد و باید به متخصص مراجعه کنید.

نقشه چهره:

نقشه چهره:

سالها پیش در شرق آسیا ، آنها نقشه ای از چهره خود ایجاد کردند که ظاهر هر گونه جوش روی صورت افراد را به عنوان علت مشکل در اندامها و اندامهای حیاتی بدن نشان می داد. به عنوان مثال ، برای چینی ها ، جوش بینی در این طرح ها نشان دهنده یک مشکل است. قلبی عروقی در افراد.

این مشکل می تواند ناشی از کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد یا می تواند نشانه استرس و اضطراب بیش از حد در زندگی فرد و فشار بر قلب او باشد. البته این را نمی توان با قاطعیت پذیرفت ، بنابراین اگر آکنه ای روی بینی خود می بینید نگران نباشید زیرا دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد آکنه در بینی شود.

بنابراین اولین قدم این است که بدانید علائم آکنه روی بینی چیست و سپس راه حلی برای درمان آن پیدا کنید.

هر جوش را فقط در 15 روز درمان کنید

بسته های آکنه برای صورت

من به شما قول می دهم این آخرین باری است که در صورت خود آکنه دارید … اگر می خواهید بدون هیچ مشکلی فقط در 15 روز هر گونه آکنه صورت خود را از بین ببرید! بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

صفحه جوش 15 روز


آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس ، روزاسه و شباهت ها و تفاوت های آنها

آکنه می تواند مبتذل شود سر سیاه یا سر سفید دیده شدن. گاهی اوقات به صورت توده دیده می شوند. علاوه بر بینی ، ممکن است جوش های ولگاریس را در سایر نواحی پوست خود مشاهده کنید.

نوسانات هورمونی ، سابقه خانوادگی و سطح استرس می تواند باعث آکنه روی پوست شما شود.

برای درمان آکنه ولگاریس می توانید از داروهای خانگی استفاده کنید. اما اگر آکنه شدید است ، بهتر است برای درمان مناسب و استفاده از داروهای پاک کننده قوی به متخصص مراجعه کنید.

آکنه روسی یک نوع روزاسه است نه یک جوش ، که باعث قرمزی پوست شما و جوش های سفید یا زرد کوچک می شود ، اغلب از بینی شروع می شود و به گونه ها گسترش می یابد اما نه در سراسر صورت.

روزاسه معمولاً توسط عواملی مانند سابقه خانوادگی ، پوست خنثی ، نقص ایمنی باسیل های باکتریایی ، هلیکوباکتر پیلوری ، کمبود پروتئین که به طور طبیعی از پوست محافظت می کند و موارد دیگر ایجاد می شود.


آکنه روزاسه

برخلاف ولگاریس ، جوش های روزاسه هنوز بخاطر داروهای خانگی خود شناخته شده اند پاسخگو نبود و برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کنید.

پزشک بسته به علت بثورات ، داروهایی را تجویز می کند که بر علت بثورات تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک ها برای درمان آکنه ، بریمونیدین ، ​​مترونیدازول اسید ، ایزوترتینوئین آزالئیک اسید برای کاهش قرمزی و تورم پوست و ماساژ ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و غیره.

به دلیل شباهت های ظاهری ، اغلب تعیین نوع آکنه دشوار است ، اما پزشک ممکن است بثورات ، تاول ها ، جوش های سرسیاه سفید یا سیاه ، نبض و سایر علائم بالینی مرتبط را بررسی کند. آکنه می تواند علت آکنه شما را بهتر تشخیص دهد.


علائم آکنه چیست؟

علائم آکنه چیست؟

مهم است بدانید علائم آکنه روی بینی برای درمان آن چیست ، اما باید بدانید که اکثر آکنه هایی که در داخل بینی ایجاد می شوند و دردناک هستند به کمک متخصص نیاز دارند.

علائمی که نشان دهنده آبریزش بینی است نیاز به درمان پزشکی و متخصص دارد ، از جمله:

اختلال بینایی و دوقطبی ، سرگیجه ، تورم دردناک قرمز همراه با تب ، حواس پرتی و عدم تمرکز ، تب ، عدم تعادل مردمک دو چشم.

بنابراین اگر آبریزش بینی دارید که یک یا چند مورد از این علائم را دارد ، فوراً برای درمان آن به متخصص مراجعه کنید.

جمعیت ناشیک:

در نواحی عمیق بینی ، موها می توانند همزمان با رشد شکل بگیرند سلولیت ناشیک و خطرات احتمالی باید فوراً برطرف شود. اگر سلولیت بینی دارید ، نیاز به دوره دارید ده روز استفاده از آنتی بیوتیک و برای درمان آن استراحت کنید.

همچنین می توانید از مسکن ها برای تسکین درد خود در این مدت استفاده کنید.

حلقه ها:

حلقه ها:

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی توانایی تشخیص و حمله به بافتهای سالم بدن را از دست می دهد و گاهی اوقات لوپوس می تواند زخم داخلی ایجاد کند.

در برخی موارد ، بثورات عفونی داخل بینی می تواند باعث ترومبوز حفره سینوس شود که می تواند ناشی از آبریزش بینی باشد و علائمی که نشان دهنده لخته شدن خون در آن ناحیه است عبارتند از:

آسیب چشم ، تب ، سردرد ، سرگیجه ، خواب آلودگی ، دررفتگی مردمک و غیره.

به همین دلیل مهم است که بدانیم آکنه روی بینی نشانه چیست.


ترس از ساییدن روی بینی

ترس از ساییدن روی بینی

آکنه می تواند تمام قسمت های بدن را در طول زندگی ما تحت تاثیر قرار دهد. جلوه های زیبایی این جوش ها زمانی است که روی صورت ما ظاهر می شوند. با این حال ، اکثر آنها التهابی هستند موقت و خود به خود ناپدید می شوند.

باید بگوییم سرکوب آکنه این کار درستی نیست و می تواند باکتری ها و عفونت ها را به مناطق عمیق پوست شما و حتی جریان خون شما منتقل کند ، که می تواند بسیار خطرناک باشد. همه افراد 11 تا 30 سال است که آکنه را تجربه کرده اند حساسیت به بینی و حساسیت بیش از حد است.

احتقان بزرگ بینی باعث تجمع چربی ، باکتری و سلول های مرده پوست در این مناطق می شود.

وقتی باکتری ها و چربی به عمق پوست و فولیکول های مو نفوذ کرده و شروع به پخش منظم می کنند ، بسیار دردناک است. یک بدن برآمدگی برای ساییده شدن و جلوگیری از گسترش باکتری ها پوشش می دهد. به این دلایل ، مهم است که بدانیم علائم آکنه روی بینی چیست تا بتوانیم آن را به درستی و درست درمان کنیم.

راههای جلوگیری از عود آکنه

در اینجا چند راه برای جلوگیری از عود آکنه آمده است:

بهتر است صورت خود را بگذارید دو بار در روز بشویید و مرتباً پوست را از مواد زائد و روغن ها تمیز کنید. به طور مرتب از لایه بردارها استفاده کنید. این مواد از تشکیل جوش های سر سفید جلوگیری کرده و سلول های مرده را تمیز می کند. دو تا سه بار در هفته از اسکراب های بسیار ملایم استفاده کنید.

از جانب مرطوب کننده های بدون روغن از منافذ پوست برای پر کردن این چربی ها و جلوگیری از آکنه استفاده کنید. از آرایش غلیظ و حجیم اجتناب کنید زیرا این لوازم آرایشی از تنفس پوست جلوگیری کرده و خطر آکنه را افزایش می دهد.

بهتر است قبل از شستن دست ها از لمس زیاد صورت خودداری کنید تا باکتری های کمتری روی سطح پوست صورت پخش شوند.


مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

عوامل زیادی باعث ایجاد آکنه می شوند و برای درمان آن باید بدانیم علائم آکنه در بینی چیست.

مهمترین عوامل عبارتند از:

دیابت و کاهش سیستم ایمنی بدن:آکنه و یکی از علل ایجاد آکنه سیستم ایمنی ضعیف در مقابل میکروب ها یکی از دلایل این امر ممکن است دیابت یا بیماری های سیستم ایمنی بدن باشد.

باکتری های موجود در پوستباکتری های پوست و منافذ باز پوست ترکیب چربی و سلولهای مرده پوست آنها می توانند باعث ایجاد آکنه در آن ناحیه شوند.

تغییرات هورمونی: یکی دیگر از علل آکنه ، به ویژه در زنان و نوجوانان تغییرات هورمونی است.

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از عوامل ایجاد آکنه در نوک بینی است.

وستیبولیت بینی: این بیماری با نام فولیکولیت نیز شناخته می شود لکه های سفید یا قرمز این در ابتدای ورودی های دوتایی مشاهده می شود که می تواند با التهاب و قرمزی همراه باشد. باکتری های استراتوکوک که عامل اصلی ایجاد قارچ پوستی هستند باعث ایجاد دهلیز و جوش بینی می شوند.

این مشکل می تواند ناشی از گاز گرفتن بینی ، سوراخ شدن بینی و گرفتن بیش از حد باشد.

سلولیت ناشیکعفونت های حاد بینی وجود و علائم باکتری های استافیلوکوکوس اورئوس و استرپتوکوکوس اورئوس مانند شدت زردی پوست ، تورم و التهاب در آن منطقه. به دلیل مقاومت بالای این باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها ، اگر وارد جریان خون شود ، حتی می تواند زندگی فرد را به خطر بیندازد.

موهای پوست زیر بینیگاهی جوش ها نتیجه رشد هستند موهای اضافی که در زیر پوست می ماند و منجر به تورم و قرمزی در آن ناحیه می شود. این معمولاً بعد از اصلاح بینی است.


چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

اگر به دنبال درمان های گیاهی برای از بین بردن این جوش های مزاحم هستید ، می توانم به شما پیشنهاد کنم از موارد زیر استفاده کنید:

روغن درخت چای:

روغن درخت چای (بومی استرالیا) به دلیل خواص آن از نظر علمی اثبات شده است آنتی بیوتیک های بالا می توان از آن برای درمان آکنه و جوش هایی که ریشه باکتریایی دارند استفاده کرد. بعلاوه درمان تبخال و شوره سر همچنین می تواند مفید باشد.

صورت بخور:

صورت بخور:

معمولاً گفته می شود که منافذ پوست توسط مه باز می شود ، در حالی که ماهیچه ای در منافذ پوست وجود ندارد که بتواند منقبض و منبسط شود. با این حال، حرارت بخار این می تواند سلول های مرده پوست یا هر عامل دیگری را که روی منافذ پوست قرار دارد ، تضعیف کند.

داروها:

داروها:

درمان های شیمیایی نیز برای از بین بردن آکنه و جوش صورت مورد استفاده قرار می گیرد که باید تحت نظر متخصص پوست استفاده شود. به طور معمول ، داروهای مورد استفاده برای این مشکل شامل موارد زیر است:

بنزوئیل پراکسید: این ماده به از بین بردن باکتری ها کمک می کند ، تورم ناشی از آکنه را از بین می برد و منافذ پوست را تمیز می کند.

اسید سالیسیلیک: این ماده از تشکیل جوش های سر سفید جلوگیری می کند و همچنین منافذ پوست را از بین می برد.

گوگردگوگرد به تنظیم چربی پوست کمک می کند ، که یکی از مهمترین عوامل ایجاد آکنه و جوش است.

قبل از استفاده از هر نوع درمانی ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، ابتدا باید بدانید که آکنه روی بینی چیست و سپس درمان را انجام دهید.


خلاصه پیشنهادات

  1. عوامل زیادی بر ظاهر آکنه روی صورت ، به ویژه بینی تأثیر می گذارد و دانش آنها بر درمان و راههای جلوگیری از عود این ضایعات تأثیر می گذارد.
  2. با آگاهی از علل ایجاد آکنه در بینی و علت ایجاد آکنه در بینی و کناره های بینی ، باید از روش های درمانی مختلف استفاده کنید.
  3. از داروهای خانگی می توان برای آکنه سطحی و روزانه استفاده کرد ، اما در صورت مشاهده علائم غیرعادی در بدن همراه با آکنه ، باید به متخصص مراجعه کنید.
  4. در دوران نوجوانی ، به دلیل تغییرات هورمونی در بدن ، میزان چربی تولید شده توسط پوست افزایش می یابد و این عامل اصلی ایجاد آکنه در دوران نوجوانی است.
  5. تحت هیچ شرایطی نباید آنها را تحت فشار قرار دهید تا جوش و آکنه صورت را از بین ببرند زیرا می توانند عفونت را گسترش داده و به عمق پوست نفوذ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید