طرح پرورش میگو توسط اوقاف استان مرکزی اجرا می شود


به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام عبدالله واحدی اراک در نشست خبری که به مناسبت دهه خیر و با حضور خبرنگاران برگزار شد، از اضافه شدن ۲۵ بورسیه جدید به استان خبر داد و اظهار داشت: با توصیه به خیرین، این هدایای جدید با هدف اشتغال زایی جامعه و جوانان و همچنین فعالیت های فرهنگی و قرآنی بوده است.

وی با اشاره به نامگذاری دهه وقف افزود: روز اول وقف به نام وقف، نقش رسانه ها در توسعه وقف و تکریم وقف، روز دوم وقف، ترویج معارف قرآن است. ، عترت و مهدویت، روز سوم را وقف، تولید، معرفت بنیادی می نامند. و ایجاد اشتغال، روز چهارم به نام وقف، امامزادگان، فرهنگ زیارت و دهه وقف روز پنجم نیز به نام وقف، تبیین جهاد و نقش نظام اسلامی در پاسداری از اوقاف است.

مدیرکل اعتبارات و امور خیریه استان مرکزی همچنین ادامه داد: ششمین روز از دهه وقف به نام وقف، سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده، هفتمین روز از دهه وقف به نام وقف نقش مردم در اداره و احیای موقوفات و بقاع متبرکه، روز هشتم – نهمین روز از دهه وقف، وقف، خدمات فرهنگی اجتماعی برای جوامع انسانی و در روز دهم نیز وقف، مؤسسات خیریه و توسعه مشارکت های مردمی نامیده می شود.

واحدی با اشاره به فعالیت های سال گذشته (از دهه اهدای سال گذشته تاکنون) افزود: توزیع بالغ بر ۲۷ هزار سبد معیشتی به ارزش ۱۱ میلیارد تومان از محل درآمد صندوق به نیابت از امام زمان (عج) و در قالب «اجلاس دوازدهم» انجام شد. طرح توزیع شده در بین جامعه هدف در دوازدهم هر ماه یکی از اقدامات انجام شده بود.

اشتغالزایی مستقیم برای ۲۱۰ نفر در ۱۲ کارگاه شمیم ​​خاتم

مدیرکل صندوق ها و امور خیریه کسکیلان ادامه داد: هدف از راه اندازی کانون های افق در کنار بقاع مبارکه، ارائه خدمات در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی، تهیه و توزیع ۳۴۵ هزار وعده غذای گرم به ارزش ۱۰ میلیارد تومان است. کمک های مالی و مشارکت خیرین که بخشی از تلاش های گذشته بوده است. سال

وحیدی بیان کرد: اهداء ۸۵ جهیزیه به ارزش ۲۱ میلیارد ریال در قالب طرح ازدواج آسمانی برای زوج های جوان با نذورات و نذورات، اجرای سامانه مهر سلامت برای کمک به بیماران نیازمند و پرداخت ۱۵ میلیارد ریال یارانه درمانی. این یکی از اقدامات بوده است.

تهیه ۹۰ هزار غذا در موکب امامزادگان کاظمین استان مرکزی

وی با اشاره به موکب عظیم اربعین حسین (ع) گفت: در اربعین حسینی امسال ۲ موکب به نام امامزادگان استان مرکزی برای اسکان مسافران و انجام فعالیت های فرهنگی در شهرستان کاظمین مستقر شد. در این موکب ها ۹۰ هزار وعده غذایی بین زائران توزیع شد.

مدیرکل صندوق ها و امور خیریه استان مرکزی گفت: ۵۰ خادم در این موکب ها حضور داشتند که علاوه بر توزیع مواد غذایی، ۱۰۰ هزار لیوان آب معدنی از محل صندوق ها بین زائران داخل کشور عراق و ۱۰۰ هزار بطری آب معدنی توزیع کردند. در مرز مهران.

واحدی با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: طرح تمبر آموزش و پرورش همزمان با افتتاح و بازگشایی مدارس توسط این اداره کل اجرا می شود که طی آن با همکاری ادارات مربوطه آموزش های مورد نیاز انجام می شود. بسته ها تهیه و بین دانش آموزانی که نیاز به کمک دارند توزیع می شود.

وی تصریح کرد: در سال گذشته در راستای اجرای این طرح یک هزار و ۱۱۶ بسته آموزشی به ارزش سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تهیه و بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

مدیرکل صندوق ها و امور خیریه استان مرکزی افزود: در سال گذشته ۱۲ زندانی جرائم مالی غیرعمد با محوریت کانون های افوگ و شورای خیریه شهری آزاد شدند و ۱۴۵ فقره پرونده امدادی نیز در اختیار این اداره کل قرار گرفت. خانواده زندانیان ۱۰ میلیارد ریال.

واحدی همچنین با اشاره به اجرای طرح ملی مسکن تصریح کرد: یکی از شاخص ترین اقدامات انجام شده در راستای اهداف این اداره کل، آماده سازی کشور برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن و طرح مسکن ۸۱۰۰ آپارتمانی اراک است. .

مدیرکل اعتبارات و امور خیریه استان مرکزی افزود: حاشیه های زیادی با زمین این پروژه به وجود آمده است، اگرچه این دولت می توانست چندین برابر این زمین درآمد داشته باشد، اما از این زمین به منظور استفاده می شود. تأمین مسکن برای جوانان». اداره کل راه و شهرسازی شهرستان

واحدی با بیان اینکه زمینی به مساحت ۶۵ هکتار به این منظور واگذار شد، گفت: این امر باعث شد متقاضیان طرح ملی مسکن در شهر اراک اقدام به تملک خانه کنند و این در حالی است که اجرای طرح اقدام ملی در چند شهر انجام شد. در تمام کلان شهرها..

وی ادامه داد: اگر صندوق تامین این زمین را بر عهده نمی گرفت باید این طرح در شهرستان امیرکبیر اجرا می شد.

مدیرکل اعتبارات و امور خیریه استان مرکزی با اشاره به برنامه های دهه وقف گفت: برپایی نمایشگاه دستاوردهای وقف در جوار امامزادگان عبدالله (ع) و آمنه خاتون (س)، اجرای طرح پرورش میگو در گمیشان. در استان گلستان بازدید از پروژه های شمیم ​​خمیت، بازدید با نماینده ولی قانونی استان مرکزی، ائمه جمعه شهرستان ها، دیدار با استاندار مرکزی و فرمانداران، برگزاری مسابقات قرآنی، قضاوت ویژه با حضور داوران، سخنرانی قبل خطبه های نماز جمعه، تشکر از کادر درمانی، تجهیز درمانگاه از محل اهدا و پایان مسابقات قرآنی و… از جمله این برنامه هاست.

وی به برگزاری مسابقات و دوره های قرآن کریم توسط این اداره کل اشاره کرد و اظهار داشت: در مسابقات اوقاف قرآن کریم استان مرکزی امسال یک هزار و ۴۰۳ نفر شرکت کردند که نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد رشد داشته است.

وی همچنین به شعار سال اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات خوب این اداره کل راه اندازی طرح پرورش ماهی در قفس با ظرفیت تولید سالانه ۵۰ هزار تن ماهی و سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان است. در استان هرمزگان ۱۰ قفس تکمیل شده است که با ۴ قفس در مرحله اولیه برای رفع مشکلات کار می کند.

مدیرکل صندوق ها و امور خیریه استان مرکزی همچنین بیان کرد: طرح پرورش میگوی استان گلستان در روزهای آینده به بهره برداری می رسد و می تواند ۴۰ تن میگو تولید و ۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری کند.

وی یادآور شد: یکی دیگر از اقدامات قابل اجرا، احداث کارخانه تولید تجهیزات الکترونیکی در زرندیه با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۱۵۰۰ نفر است.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید