ضریب نفوذ برق در روستاهای آذربایجان غربی نزدیک به ۱۰۰ درصد است.ایسنا/ آذربایجان غربی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: ۲۵۰ کیلومتر شبکه کابل مسی ارومیه مجهز به خود ذخیره سازی است.

حسن بیگلو امروز ۱۸ بهمن ماه در مراسم افتتاح پروژه های برق ارومیه افزود: ۲۵۰ کیلومتر از شبکه مسی ارومیه به کابل خودنگهدار مجهز شده است.

وی با اشاره به اینکه برای این پروژه ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است، تصریح کرد: سال گذشته ۱۲۰ کیلومتر از شبکه ارومیه به کابل خودنگهدار مجهز شد و این شبکه در سال آینده متحول می شود.

حسن بیگلو گفت: اولویت تبدیل شبکه مسی به کابل خودکفا با مناطق حاشیه ای و روستایی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در ایام الله دهه فجر ۷۵ پروژه برق رسانی، ۳۵ پروژه خدماتی، تولیدی و کشاورزی را با وام ۳۲۰ میلیارد تومانی افتتاح می کند و یادآور می شود: ۶۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از این اعتبار. در پروژه های مرتبط با ارومیه مشغول هستند.

حسن بیگلو گفت: در استان ۸۵ میلیارد تومان برای بازسازی شبکه های روستایی که شامل ۵۰۰ روستا به مساحت ۶۵۰ کیلومتر است هزینه شد و امسال ۶۵۰ کیلومتر دیگر تعمیر شد.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در کل استان، تا پنج سال آینده تمامی کابل های مسی به شبکه خود نگهدار مجهز می شوند.

حسن بجلو ادامه داد: در حال حاضر تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانه به شبکه برق متصل هستند و ضریب نفوذ برق در روستاها نزدیک به ۱۰۰ درصد است.

انتهای پیام

لینک منبع

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر