ضرورت مشارکت بخش خصوصی در اقتصاد سلامت – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانسعید اویس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بلوغ و توانمندی سازمان های تخصصی بهداشت و درمان اظهار داشت: پس از سه جلسه مهم که در ماه گذشته توسط دولت فدرال برگزار شد، فعالان مالی حوزه سلامت با مسئولان و مدیران مربوطه در ضرورت بهینه سازی اقتصاد سلامت با تسهیل امور و توسعه نقش بخش خصوصی مورد بحث و تاکید قرار گرفت.

وی با اشاره به جلسه هیات مدیره انجمن اقتصاد سلامت با رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: در این جلسه راهکارهایی برای صدای فعالان حوزه سلامت در دولت و مجلس مطرح شد و پیشنهاد شد که یک صبحانه کاری با حضور وزیر بهداشت برای تعیین جایگاه نماینده اتاق بازرگانی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و شورای عالی صنعت بیمه سلامت برگزار شد. باید در دستور کار اتاق بازرگانی قرار گیرد.

اویس ادامه داد: پس از حضور هیئت رئیسه ترویستالوسلیتو، در جلسه کمیته بهداشت و درمان مجلس به عنوان مثال بحث شد. موارد مربوط به ضوابط پزشکی و دارویی مصوب ۱۳۳۴. در رابطه با مشارکت در تهیه قانون هفتم توسعه مطرح شد که مورد استقبال قرار گرفت.

وی افزود: در جلسه هیئت مدیره انجمن اقتصاد سلامت با معاون وزیر صنعت دولتی سکوتدر مورد لزوم کاهش عوارض واردات ماشین آلات خط تولید و همچنین کاهش اشتغال گری سلام دولت و اعتماد به بلوغ و توانایی سازمان های تخصصی و تجاری مورد تاکید قرار گرفت. همچنین بحث در مورد جدایی حیات تجاری از وزارت بهداشت و الحاق آن به این وزارتخانه سکوتهمچنین توجه به آسیب های ناشی از ممنوعیت واردات محصولات بهداشتی و آرایشی و بهداشتی، مشکلات صنعت تجهیزات پزشکی و گره گشایی شرکت های دانش بنیان از جمله این برنامه ها بود.

Terveystalousliitto به عنوان مرکز حیات تجاری بخش سلامت، به مسائل مقطعی و بالادستی این بخش توجه دارد و تلاش می کند تا با بهبود شرایط موجود، شرایط را برای توسعه عملیات ایجاد کند. زیر ساخت.