صنعت بازی نیاز به شبکه یکپارچه دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانحجت الاسلام مرتضی حاجیانی، رئیس دفتر فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفت و گو با خبرنگار مهری با اشاره به تولید نامناسب بازی های رایانه ای به ویژه بازی های آنلاین گفت: امروز بسترهایی در دنیا ایجاد می شود. این به یک رقیب اصلی تبدیل خواهد شد زیرا ما در حال حاضر شاهد بازی در تمام زمینه های این فضا هستیم.

وی ادامه داد: در سطح بالاتر و در لایه های جوانان و کودکان، نگاهی اجمالی داریم، می فهمیم که آنها همه چیز را می دانند جز بازی؛ زیرساخت هایی که می توان در ایده های بازی جدید برای انتقال به کودکان، زیست اسلامی را به ارمغان آورد. فرهنگ و ایران پس از انقلاب

رئیس دفتر همکاری های فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: در حال حاضر در بازی های مختلف می بینیم که فرهنگ های مختلف نمایش داده می شود و ظهور می کند؛ این کلاسی است که نمی توان آن را حل کرد. قدرت تکنولوژی

وی افزود: زمانی که از شبکه سازی عناصر فرهنگی مرتبط با اکوسیستم فضای مجازی صحبت می کنیم، یکی از آن شخصیت ها نیروی فناورانه ای است که وارد عرصه تولید بازی می شود و کدنویسی و برنامه نویسی بازی را انجام می دهد و همچنین کسانی که می دانند چگونه این کار را انجام دهند. که از ایده استفاده می کنند و به تیم تزریق فکر می کنند و تیمی حول این ایده تشکیل می شود تا فرهنگ زندگی را در قالب یک داستان ارائه کند.

حجت الاسلام حاجیانی گفت: گروه هایی در اداره تبلیغات داریم که به صورت خودجوش این مقوله را می پذیرند و در این زمینه اقدام مثبتی انجام داده اند.

وی ادامه داد: یک اتفاقی که باید بیفتد این است که برویم شبکه و افراد مختلف در حوزه های مختلف دور هم جمع شوند و با هم آشنا شوند و فضا را یک سری چیزهایی بسازیم که جزو اهداف است. در این شبکه‌ها سرمایه‌دار، صاحب ایده و اندیشه، طراحان و ‌ می‌توانند دور هم جمع شوند و اتفاقات مثبتی را در این شبکه رقم بزنند.

رئیس دفتر همکاری های فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی سمینار قم گفت: شبکه سازی باعث می شود هر چه زودتر به تولیدات موفق دست پیدا کنیم و مخاطبان را به سمت اهدافمان هدایت و حمایت کنیم.

وی افزود: بخشی از بازی تولید است و بخشی دیگر حمایت؛ بازی های آنلاین نیاز به حمایت جدی دارند و اگر بخواهند حرکتی خودجوش انجام دهند بعد از سه سال کار حیثیت تمام می شود اما اگر همه این عناصر کنار هم قرار گیرند و سرمایه دار وارد عرصه سرمایه گذاری و سودآوری می شود، خود را می بیند…-کفایت.ما در فضای کاری هستیم که به حفظ مسیر کمک زیادی می کند.

حجت الاسلام حاجیانی گفت: نهادها و گروه هایی که خود را مباشر مغازه می بینند نیز باید با هم متحد شوند و هر بخشی را عرضه کنند تا ابتدا این شبکه نهادی شکل بگیرد و سپس مردم شبکه ای تشکیل دهند. همچنین استعدادها و توانایی های افراد شاغل در این زمینه. به نظر می رسد این یک پیشرفت بزرگ است و تجربه خوبی در سایر زمینه های قابل اجرا در صنعت بازی بوده است.