شهید مرتضی احمدی نژاد: شناخت دوست و دشمن باعث تداوم راه شهدا می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، شهید مرتضی احمدی نژاد فرزند علی اکبر در ۱۴ بهمن ۱۳۵۱ در قم دیده به جهان گشود. پس از مدتی مجاهدت در روز دوم خرداد سال ۶۷ در جبهه غرب کشور به شهادت رسید. وصیت نامه این شهید والامقام را در اینجا می خوانید:

نام خدا

به نام خداوند حافظ حرمت خون شهدا و درود بیکران به رهبر انقلاب و به امید پیروزی رزمندگان اسلام و نابودی صدام و یاران صدام و ظهور هر چه زودتر قائم آل محمد (ص)

اکنون که این هدیه بزرگ را از خداوند دریافت کرده و به فیض شهادت نائل آمده ام، از شما پدر و مادر عزیزم سپاسگزارم که مرا تربیت کردید. تو به من مسلمان بودن را آموختی و برای تربیت من زحمت کشیدی. خیلی اذیتت کردم و تو برای من زحمت کشیدی. امیدوارم مرا ببخشی و حلالم کنی.

از شما می خواهم اسلام را بیشتر ترویج کنید و هدف مرا زیاد مصرف نکنید و مغرور نشوید، مادر شما هم حجاب خود را حفظ کنید و مخصوصاً در مقابل دشمنان برای من گریه نکنید.

برادران و خواهران عزیزم اگر در خانه یا بیرون باعث آزار و اذیت شما شده ام، مرا ببخشید. مطالعه کنید تا به نفع مردم و خودتان باشد.

از برادرم می خواهم به راه من ادامه دهد و اسلحه زمین خورده ام را بردارد تا سنگر و جلو خالی نشود و از خواهرم هم می خواهم به راه من ادامه دهد و حجابش را به همین شکل حفظ کند. و از هر دوی آنها می خواهم که مادر و پدر خود را دوست داشته باشند و به حرف ها و اعمال آنها گوش دهند.

حسین و مجتب را برای من ببوس و بارها به بچه ها بگو کی خوب است و کی بد تا آنها هم دوست و دشمن را بشناسند زیرا باعث می شود راه من و شریکم را ادامه دهند.

از شما می خواهم که گوش به فرمان خدا و رسول خدا و اهل بیت و امام باشید و احکام دین را رعایت کنید و رها نکنید تا مجبور به استغفار شوید. از گناهان بپرهیز و نهی از منکر و امر به معروف را فراموش نکن و از پرهیزگاران باش و مرا فراموش مکن.

من ۷-۸ روز روزه دارم که به درستی آن شک دارم و همچنین حدود ۱۵ روز نماز دارم که شک دارم می توانید آنها را برای من انجام دهید. اگر ممکن است مرا در گلزار شهدای انتهای خیابان چهارمردان دفن کنید و خرج من نکنید و مراسم را ساده نگه دارید و برای من گریه نکنید زیرا گریه سزاوار مولایم حسین (ع) است.

از شهادت و امت شجاع می خواهم راه من را ادامه دهند و از خانواده و شما امت بزرگ می خواهم که برای امام دعا کنید و جبهه ها را خالی نگذارید. با کمک های نقدی و جنسی خود روحیه رزمندگان بالا می رود و از کمک های خود دست برندارید زیرا صلح با دشمن مایه شرمساری و پایمال شدن خون شهداست.

خدایا دشمن چشم ما را بیرون کند اشکالی ندارد خدایا دشمن سر جوانان ما را برید اشکالی ندارد خدایا دشمن دست ما را قطع کند اشکال ندارد خدایا ، اگر دشمن جوانان ما را زنده به گور کند اشکالی ندارد. اما خدایا از تو می خواهم که به ما کمک کن تا از عهد و پیمان خود در برابر دشمن نشکنیم و به عهد خود با امام امت وفا کنیم.

ای مردان امت اسلامی از شما می خواهم که حسین وار از دین خدا حمایت کنید و خدایی را که حافظ ماست فراموش نکنید. ای زنان مسلمه از شما می خواهم که از مردان خود مانند زینب که تکیه گاه خدا و دین خداست حمایت کنید.

به امید پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر جهانی سلام الله علیه.

انتهای پیام/ ۷۸۰۳۲
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید