شرایط پزشکی لیگ فوتبال امسال چیست؟/هراتیان: مسائل بازیکنان را محرمانه گزارش کردیم


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس زهرا هراتی ها وی در خصوص برگزاری مراسم کارگاه آموزشی لیگ برتر گفت: نمی دانم خوشبختانه یا متاسفانه امروز صبح رسیدم. چند روز پیش آقا مهدی صحبت کردند و گفتند که امروز چنین مراسمی برگزار می شود. نظر شخصی من این است که همه کسانی که در فوتبال کار می کنند باید از مواردی که امروز در مورد آن صحبت کردیم بدانند زیرا این از الزامات فیفا است. خوشحالم که موضوعاتی که امروز مطرح شد مانند ایست قلبی، ضربه به سر، انتقال مجروحان که کادر درمانی هستند مورد استقبال قرار گرفت. نکته اصلی این است که مدیران لیگ برتر و لیگ دسته اول از IFMARK راضی بودند و این باعث خستگی من شد.

رئیس ایفمارک درباره اینکه باشگاه ها ابتدا با بازیکنان قرارداد می بندند و سپس معاینات پزشکی می بندند، گفت: رسانه ها می دانند من چقدر صحبت کرده ام اما وظیفه من فقط هشدار دادن است. این وظیفه من نیست که به شما بگویم چرا این کار را کردید، اما آمار این رویداد نسبت به سال های گذشته بسیار پایین است و امیدوارم صفر باشد.

وی در پاسخ به این سوال که تست های پزشکی تیم ها را چگونه ارزیابی می کنید، تصریح کرد: بسیار عالی بود و باید به همکاران خسته نباشید بگویم چرا که در کنار این کار، تیم فوتبال تهران تست های خود را نیز پس داده است. در IFMARK هر روز ۲۰۰-۳۰۰ نفر نظرسنجی می کنند و وقتی همه راضی هستند یعنی ما کارمان را درست انجام داده ایم.

هراتی ها وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیفمارک درآمدهای نجومی دارد، گفت: فکر می کنم بیانیه حجت لیگ در همه آنها ساخته شده است.

مدیر Ifmark در پاسخ به یک سوال دیگر وی در خصوص اینکه آیا درست است که از هر نفر ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گرفته شده است، یادآور شد: به نظر شما این مبلغ فقط برای ویزیت است اما بخشی شامل ویزیت است، بخشی دیگر. اکوکاردیوگرافی، EKG، تست استرس، ارزیابی فیزیکی، نقشه مغزی و … ممکن است برخی بگویند شرط آن چیست، اما بخشی از آن گرفتن مجوز حرفه ای از AFC است و دیگری این که فیفا از شما انتظار دارد برنامه ای برای پیشگیری و تحقیق داشته باشید. بحث هایی که هزینه دارد. به دلیل نارضایتی باید نامه رسمی از باشگاه ها برای من بفرستند که تاکنون دریافت نشده است. ما با مدیران صحبت کرده ایم و همه راضی هستیم اما هر تیمی که راضی نیست باید به سازمان لیگ نامه بزند. این تصمیم هیات مدیره سازمان لیگ است نه تصمیم شخصی من. من می گویم تعرفه هر سال تغییر می کند و تیم ها کار خودشان را می کنند.

هراتی ها وی در خصوص الزامات پزشکی برای شروع لیگ اظهار داشت: چون شرایط کرونا به گونه ای که محدودیت های سال گذشته وجود ندارد، ما ملزم به مصرف نوبت سوم واکسن شدیم. کرونا بیایید همه در هزینه آزمون سهیم باشیم کرونا این کار را انجام ندهید در حالت آفلاین ما مبارزه با دوپینگ را انجام دادیم تا همه بتوانند در آن شرکت کنند. بعد ۱۰ سوال می پرسیم و باید ۸۰ درصد را به عنوان نمره قبولی بگیرند، اگر نمره قبولی گرفتند و گواهینامه خود را نشان دادند، کارت بازی می دهیم چون مشکل آموزش دوپینگ جدی است. امتحانات امسال روند متفاوتی داشت. اگر صحبت های بازیکن خارجی استقلال را ببینید که هر جا برویم فقط آزمایش قلب انجام می دهیم اما اینجا تمام شد. نتایجی که به تیم ها می دهیم، میزان آسیب دیدگی و عملکرد را گزارش می کنیم.

بازیکنانی که در آزمون مردود می شوند: همه این موارد محرمانه است و اگر بازیکنی مشکل داشته باشد به مرحله بعدی می رود. مثلاً ممکن است مشکلات قلبی داشته باشند. هر کدام از آنها مشکلات کوچکی دارند که به صورت کتبی به تیم ها می گوییم اما نمی گوییم با بازیکنان خاصی قرارداد نبندید.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید