سیل ۶۰۴ هزار میلیارد ریال به استان یزد خسارت وارد کرد


محمدعلی ملک زاده مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در گفت وگو با خبرنگار فارس در خصوص این استان با اشاره به اهمیت خسارات ناشی از سیل و بارندگی دو روز گذشته اظهار داشت: بر اساس برآورد اولیه ارزش خسارت وارده به استان یزد ۶۰۵۴۹۰ میلیارد ریال است که برای بخش روستایی و شهری برآورد شده است.

وی افزود: در سیل اخیر ۴ هزار و ۳۵۰ خانه روستایی و ۴ هزار و ۲۸۰ مسکن شهری آسیب دیدند که بر اساس گزارش کارشناسی بیش از ۲۰ درصد است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد با بیان اینکه بیش از ۱۹ هزار میلیارد خسارت به تاسیسات آب، برق، گاز و تلفن استان وارد شده است، اظهار کرد: این خسارت به تاسیسات آب، برق، گاز و تلفن استان وارد شده است.

ملک زاده در خصوص میزان خسارت وارده به بخش کشاورزی برآورد اولیه را ۳۶ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در سیل اخیر تلفات جانی زیادی گزارش نشده است اما متاسفانه ۶ نفر از شهروندان خود را از دست دادیم.

وی در خصوص میزان خسارات وارده به بافت تاریخی و جهانی یزد تاکید کرد: طبق گزارش ارسالی آسیب جدی به بافت تاریخی یزد نداشتیم و بیشترین آسیب به بافت های فرسوده مانند محله بوده است. اکبرآباد، چاه ملک و سردوره.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری در خصوص شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر شکستن سیل بندها در استان نیز اعلام کرد که تاکنون سدها نقض نشده و سرریز آب تنها دلیل وجود سیلاب در شهرها است. .

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید