سه موقعیتی که در آنها نوشیدنی های انرژی زا می توانند به شما کمک زیادی کنند

حداقل سه موقعیت وجود دارد که در آن نوشیدنی های انرژی زا می توانند به شما کمک کنند. اکنون به بررسی طولانی آن سه موقعیت می پردازیم.

۱. زمانی که احساس ضعف می کنید: این می تواند به معنی چند چیز باشد. ممکن است وضعیتی باشد که در آن سطح انرژی فیزیکی شما به شدت کاهش یافته است. همچنین می تواند موقعیتی باشد که در آن از نظر روانی احساس افسردگی می کنید. اما هر دو چیزهایی هستند که یک نوشیدنی انرژی زا خوب می تواند کمک قابل توجهی باشد. در جایی که احساس کم ناشی از افت سطح انرژی فیزیکی شما است، کاری که نوشیدنی انرژی زا انجام می دهد این است که فرآیندهایی را که از طریق آن انرژی در بدن تولید می شود، تحریک می کند. نوشیدنی انرژی‌زای معمولی کالری اضافی به شما نمی‌دهد که از طریق آن می‌توانید انرژی بیشتری دریافت کنید. بلکه از طریق چیزی مانند ویتامین B موجود در آن (یا از طریق برخی عصاره های گیاهی)، بدن را تحریک می کند تا انرژی بیشتری تولید کند و در نتیجه سطوح بهینه انرژی را به شما بازگرداند. و با توجه به اینکه نوشیدنی انرژی‌زای معمولی تمایل به محرک بودن دارد (از دیدگاه روان‌شناختی)، همچنین می‌تواند تأثیر افسردگی روان‌شناختی را از بین ببرد. این باعث می شود در جایی که احساس “کم” ناشی از افسردگی روانی است، احساس بهتری داشته باشید.

۲. هنگام تلاش برای کاهش وزن: راه های مختلفی وجود دارد که از طریق آنها یک نوشیدنی انرژی زا می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. اولاً، نوشیدنی انرژی‌زای معمولی با افزایش سرعت متابولیسم شما عمل می‌کند، که دقیقاً یکی از چیزهایی است که برای کاهش سریع وزن به آن نیاز دارید. افزایش سرعت متابولیسم به معنای سوزاندن سریعتر چربی در بدن برای تولید انرژی است. بدیهی است که این چیزی است که به تلاش‌های کاهش وزن شما کمک زیادی می‌کند، مخصوصاً اگر برنگردید و متابولیسم بالا را با افزایش مصرف غذا مطابقت ندهید! از سوی دیگر، نوشیدنی انرژی زا به احتمال زیاد انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت بدنی بیشتر را نیز به شما می دهد، که می تواند باعث کاهش وزن بیشتر شود. این چیزها را نباید ساده انگاشت، مخصوصاً با توجه به اینکه “متابولیسم خاموش” یا کمبود انرژی برای فعالیت بدنی است که علت اصلی اکثر مشکلات وزنی است که در اطراف می بینیم.

۳. هنگام نقاهت از یک بیماری کم انرژی: احتمالاً هنگام بهبودی از یک بیماری کم انرژی، مشکلات انرژی واقعی را تجربه خواهید کرد. افرادی که در آن موقعیت قرار دارند حتی برای بالا بردن خود از حالت نشسته به حالت ایستاده نیز مشکل دارند. یک نوشیدنی انرژی زا خوب می تواند به شما قدرت لازم برای بازیابی استقلال خود را بدهد. اما اگر وضعیت شما اینگونه است، باید یک نوشیدنی انرژی زا را با دقت انتخاب کنید. در حالت ایده‌آل، شما باید یکی از کارهایی را انتخاب کنید که واقعاً سطح انرژی فیزیولوژیکی شما را افزایش می‌دهد، نه کاری که فقط با تحریک روانی شما کار می‌کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر