سالمندان دارای عقب ماندگی ذهنی و فعالیت بدنی و ذهنی مناسب


تقریباً هرگونه فعالیت یا مکالمه می تواند برای سالمندان مبتلا به زوال عقل مفید باشد ، اما افراد مسن بیشتر در پروژه ها ، ورزشها و فعالیتهایی که مناسب این علایق است شرکت می کنند.

بنابراین ، مراقب و مراقب سالمند خانواده باید قبل از اینکه فرد سالمند دچار عقب ماندگی ذهنی شود ، اطلاعات لازم را در مورد علایق و سرگرمی های خود داشته باشد تا موارد هدفمند در برنامه زندگی آنها لحاظ شود.

این مقاله برخی از مزایا و مزایای زوال عقل را برای افراد مسن توضیح می دهد.

بازی پازل مربع

حل جدول کلمات متقاطع سرگرم کننده است و راهی عالی برای آموزش مغز است. مهم است که مغز را تحریک کنید زیرا افراد مسن را به استفاده از توانایی های شناختی خود ترغیب می کند و پیشرفت زوال عقل را کند می کند.

کلمات متقاطع پیچیده ای را انتخاب نکنید که انجام آن برای سالمندان بسیار دشوار است. در عوض ، با بازی های ساده شروع کنید و سطح دشواری را بر اساس توانایی های او افزایش دهید.

اگر متوجه شدید که سالمند ناراحت است ، فعالیت را متوقف کرده و او را از هرگونه فعالیت هدفمند دیگر منحرف کنید. حتی با وجود اختلال حافظه ، سالمندان هنوز می توانند بر روی جدول کلمات متقاطع و جستجوی کلمات کار کنند.

مدیریت زوال عقل در سالمندان می تواند چالش برانگیز باشد ، اما با کمک مراقبت های دمانس حرفه ای ، سطح زندگی آنها می تواند بالاتر باشد.

افراد مسن مبتلا به زوال عقل می توانند از درمان شناختی CTM ، یک برنامه مبتنی بر فعالیت که برای ارتقاء شناخت و به تاخیر انداختن شروع زوال عقل استفاده می شود ، بهره زیادی ببرند.

با آشپزی و زوال عقل سالمندان

آشپزی

مزایای بسیاری برای فعالیتهای معنادار وجود دارد ، از جمله تحریک حسی برای افراد مسن. آشپزی به افراد مسن اجازه می دهد تا حواس خود را کشف کرده و همچنین راهی خلاقانه برای درک جهان پیرامون خود ارائه دهند.

همانطور که بزرگان غذای قدیمی خانواده را با یک مراقب می پزند ، این عطرها می توانند خاطرات شیرینی را در ذهن آنها ایجاد کنند.
با پیشرفت عقب ماندگی ذهنی و کاهش بسیاری از عملکردهای شناختی ، افراد مسن ممکن است کارهای ساده مربوط به آشپزی را پیدا کنند ، مانند کارهایی که از آنها لذت می برند ، مانند چیدن میز شام ، کمک در تزئین ، تمیز کردن میزهای آشپزخانه یا چشیدن غذا در حین مزه کردن. آی تی.

اینها عملکردهایی هستند که هماهنگی چشم و دست و حس لامسه ، بینایی ، چشایی و صدا را افزایش می دهند. مراقبت از یک سالمند مبتلا به عقب ماندگی ذهنی می تواند چالش برانگیز باشد ، اما حمایت دلسوز پرستاران مرکز پرستاری بهداشت اول در اختیار شما قرار دارد.

اگر فرد مسن شما دارای بیماری جدی است و در کارهایی مانند تهیه غذا ، حمل و نقل ، حمام و نظافت نیاز به کمک دارد ، می تواند با کمک پرستار مراقبت خانگی از شر همه این مشکلات خلاص شود.

این مرکز یکی از مراکز پیشرو در ارائه خدمات به سالمندان در منزل است که می توانید به راحتی به آن اعتماد کنید.
پرستاران سالمند در مرکز مراقبت جامعی از سالمندان مبتلا به زوال عقل ، آلزایمر و پارکینسون ارائه می دهند.

سالمندان دارای عقب ماندگی ذهنی و مراقبت از نوه ها

مراقبت از نوه ها

برخی از افراد مسن مبتلا به زوال عقل ممکن است بتوانند در مراحل اولیه بیماری به مراقبت از کودکان خردسال کمک کنند. وقتی برای خانواده و دوستان وقت می گذارید ، اجازه دهید بزرگان از بچه ها مراقبت کنند.

بزرگان می توانند با کودکان صحبت کنند و از حس آشنایی در مکالمه لذت ببرند. به والدین خود سخت نگیرید ، اما تشویق آنها به صحبت و بازی با نوه هایشان می تواند کیفیت زندگی آنها را افزایش داده و بهبود بخشد.

حفظ روابط بین نژادی می تواند خلق و خو و حافظه افراد مسن را افزایش داده و پیشرفت زوال عقل را کند کند.

ورزش

عدم تحرک می تواند بسیاری از علائم مرتبط با زوال عقل را تشدید کند ، مانند از دست دادن تمرکز ، افزایش سردرگمی ، چالش های رفتاری و مشکلات حافظه.

با این حال ، فعال ماندن از نظر جسمی می تواند به حفظ جریان خون مورد نیاز در مغز افراد مسن کمک کرده و منجر به رشد و بقای سلول های مغزی شود.

مراقبین باید فعالیت های ورزشی سرگرم کننده ، ایمن و هیجان انگیز را برای سالمندان برنامه ریزی کنند ، مانند بولینگ ، پرتاب دیسک سبک ، مینی گلف یا بازی های ویدئویی که فعالیت بدنی را آموزش می دهند.

ورزش در افراد مسن مبتلا به زوال عقل

ممکن است تیم های ورزشی وجود داشته باشند که شامل سالمندان می شود. هدف از فعالیتهای معنادار مانند ورزش ، مشارکت افراد مسن در فعالیتهای تفریحی است که قبل از عقب ماندگی ذهنی از آنها لذت می برند.

یک پرستار سالمند آموزش دیده و با تجربه می تواند کمک بزرگی برای اعضای خانواده در مراقبت از سالمندان مبتلا به زوال عقل باشد.

خانواده هایی که به دنبال پرستار سالمند حرفه ای هستند می توانند از مرکز پرستاری سلامت اول پرستار درخواست کنند. پرستاران سالمند مرکز می توانند با ارائه خدمات مراقبت از خانه و مراقبت های ویژه برای بیماران آلزایمر ، زوال عقل ، سکته مغزی و بیماران پارکینسون ، زندگی سالمندان و عزیزانشان را آسان کنند.

مرکز پرستاری

اولین مرکز پرستاری سلامت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی به شهروندان عزیز به صورت شبانه روزی است.

پرسنل مجرب مرکز در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همیشه با توجه به آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه می دهند و راحتی و ایمنی شما عزیزان را در اولویت اول قرار داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، فقط باید با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید