رژیم لاغری صورت – رژیم لاغری.


رژیم غذایی که باعث کاهش حالت چهره می شود.
رژیم غذایی که باعث کاهش حالت چهره می شود.

چهره افراد همیشه بسیار مهم بوده است زیرا با ظاهر صورت ، اگرچه اندام ها قابل مشاهده نیستند ، اما همه می توانند تا حدودی وضعیت کلی بدن شما را درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت ضخیم و گرد دارید ، انتظار می رود بدن چربی داشته باشید ، یا اگر صورت شما ضخیم تر است ، از وضعیت جسمانی آن فرد مطلع باشید. برای کسانی که اضافه وزن و چاقی دارند یا صورت استخوانی ، شما فکر می کنید بدن این فرد متناسب یا لاغر است ، بنابراین نمی توانید اهمیت این قسمت از بدن را نادیده بگیرید.

رژیم غذایی که باعث کاهش حالت چهره می شود.

امروزه که معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعیین شده است ، لاغری و استخوان بندی صورت برای انسان زیبایی و جذابیت است. شاید شما هم کم و بیش این مشکل را دارید.

در این مقاله ، من قصد دارم علل چاقی صورت و راه های از بین بردن آن را از طریق رژیم های لاغری مختلف بررسی کنم ، تا برخی نگرانی ها در مورد جذابیت و زیبایی عزیزان شما برطرف شود. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چاقی یا تورم صورت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. برای درمان ، باید منبع مشکل خود را پیدا کنید.

این مشکل ممکن است به دلیل عوارض جانبی مصرف برخی داروها باشد ، به عنوان مثال گلوتن یکی از عوامل حساسیت زا است که باعث چاقی صورت می شود. یا گاهی اوقات صورت شما به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی ضخیم می شود ، مانند هورمون قبل از یائسگی ، که اغلب در زنان مسن یافت می شود.

گاهی اوقات اضافه وزن دارید و صورت شما ضخیم تر از تناسب بدن شما به نظر می رسد ، یا گاهی بعد از لاغری موضعی در اندام ها ، به دلیل دوزهای مختلف ، صورت شما ثابت می ماند. یا نازک تر از بدن شما. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود.

در برخی افراد ، صافی صورت باعث می شود صورت آنها گرد و جسورانه به نظر برسد.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این مشکل چه باید کرد؟ اول از همه ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، منبع این عارضه را مشخص کنید ، و اگر خودتان قادر به انجام آن نیستید ، با گفتن سابقه و رژیم غذایی و برنامه دارویی خود به یک پزشک متخصص ، منبع آن را پیدا کنید و دستورالعمل های لازم را از یک متخصص دریافت کنید. کارشناس. در اینجا چند روش موثر برای کاهش وزن آورده شده است.

روش های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد ، به عنوان مثال: تغییر عادات غذایی ، استراحت کافی ، ورزش ، ماساژ صورت ، ورزش صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده خارجی.

اکنون به بررسی دقیق تر استراتژی های ارائه شده می پردازم.

برنامه غذایی سالم: یکی از علل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی نامناسب است که متأسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادت های بد آنقدر م effectiveثر است که حتی اگر زیاد ورزش کنید ، از سوء تغذیه کاملاً مصون نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با این کار از جوش و آسیب های پوستی نیز در امان خواهید بود و به زودی اثر آن را خواهید دید. اگر می خواهید تفاوت بین پوست صورت و غذاهای سالم و ناسالم را مقایسه کرده و کاملاً درک کنید ، پس پوست مردم کره جنوبی یا چین را با مردم کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند حداکثر استفاده را از رژیم غذایی خود ببرید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • از غذاها ، میوه ها و سبزیجات تازه حداکثر استفاده را ببرید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند ، مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و لبنیات خودداری کنید.
  • سعی کنید از غذاهای ضد التهابی مانند دارو ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هرگز پرخوری نکنید و هر زمان که احساس سیری کردید دست از غذا کشیدن بردارید.
  • با کاهش میزان چربی سوزی بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست را بازگرداند.

آب کافی دریافت کنید: اختلالات بینایی در صورت معمولاً در اثر بیماری یا آسیب و سموم در سایر نقاط بدن ایجاد می شود. به عنوان مثال ، اگر کبد چرب دارید ، صورت شما بسیار متورم می شود.

همانطور که می دانید قسمت زیادی از بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راه های سم زدایی بدن این است که تا آنجا که ممکن است آب بنوشید ، به عنوان مثال باعث سردرد می شود. درد نکشید و در بهترین حالت خود بمانید. علاوه بر این ، به هیدراته ماندن کمک می کند ، به این معنی که بدن آب کافی دریافت می کند ، اشتها را کنترل می کند و نفخ را از بین می برد. در نتیجه ، پوست شما عالی به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. همیشه سعی کنید هنگام ورزش یک بطری آب با کمی آب لیمو مصرف کنید.

مصرف شکر و نمک را کاهش دهید: یکی از شایع ترین علل چربی صورت و بدن ، نگه داشتن آب در زیر پوست است ، یکی از دلایل اصلی مصرف زیاد قند و نمک است. برای کاهش التهاب و مایعات ذخیره شده در بدن ، باید نمک (سدیم) خود را افزایش دهید. به 1500 گرم در روز و شکر را به 20 گرم کاهش دهید. خواب مناسب و به موقع: همه ما تجربه کرده ایم که صورت ما صبح ها به دلیل بی خوابی یا دیر خوابیدن در شب و عدم استراحت کافی متورم می شود ، بنابراین شما از اهمیت آن آگاه نیستید.

هنگام استراحت ، بدن ما خود و سیستم غدد درون ریز را ترمیم می کند ، که شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکردهای بدن است. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها در حالت استراحت است. در نتیجه ، اگر شب ها که مهمترین زمان استراحت است ، به اندازه کافی استراحت نکنید ، اقدامات ذکر شده در بالا اتفاق نمی افتد و باعث مواردی مانند تورم صورت می شود. سعی کنید حداقل هفت ساعت کامل بخوابید تا بدن شما بتواند کار خود را انجام دهد و انرژی لازم برای عملکرد صحیح آن وجود داشته باشد.

– ورزش: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. در ورزش ، هر فردی که از دست می دهد با دیگران متفاوت است ، اما کاهش وزن 1 تا 2 کیلوگرم ابتدا بر روی صورت ظاهر می شود. در حین ورزش ، چربی تمام قسمت های بدن را می سوزاند و می سوزاند و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

لاغری صورت با تمرینات هوازی: یک راه موثر برای از بین بردن چربی بدن ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. شما می توانید هفته ای 5 بار به مدت 60 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و ورزش منظم را به ورزش ترکیبی تبدیل کنید. با تکمیل ترکیبی از تمرینات ، بدن شما همچنان به سوزاندن چربی و سوزاندن حدود 200 کالری در روز ادامه می دهد که به کاهش وزن شما نیز کمک می کند.

ماساژ صورت: تورم صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی در زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت به طور موقت مایع لنفاوی زیر پوست را فشرده می کند تا از التهاب جلوگیری شود. علاوه بر این ، ماساژ می تواند آن را نازک تر از آنچه که واقعا است ، کند. با ماساژ منظم صورت ، می توانید مقدار قابل توجهی چربی صورت را از دست بدهید. یکی دیگر از تاثیرات ماساژ صورت تقویت اکسیژن و گردش خون و سفت شدن تدریجی پوست است. و از افتادن آن جلوگیری می کند. برای انجام این کار ، می توانید مطابق شکل زیر عمل کنید.

ورزش صورت: یکی دیگر از راه های نازک شدن صورت حرکت ماهیچه ها و به عبارت دیگر تمرین صورت است.همانطور که اندام های دیگر را با ورزش نازک می کنیم و به عبارت دیگر ماهیچه های آنها را سفت می کنیم ، می توان آن را روی صورت نیز اعمال کرد.

تمریناتی که در زیر توضیح داده شده است ، 40 عضله صورت را تقویت می کند تا شما لاغرتر و لاغرتر به نظر برسید.

  • تقویت ماهیچه های اطراف دهان: حرف های X و O را یکی پس از دیگری برای تقویت آن عضلات صحبت کرده و تکرار کنید. این تمرین باعث انقباض و حرکت ماهیچه های صورت شما می شود. این تمرین را روزانه و تا حد امکان تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه: برای از بین بردن گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از افتادن آنها در میانسالی ، باید گونه های خود را روی صورت (مانند دهان ماهی) بکشید و این کار را 20 بار در روز انجام دهید. به نتایج مثبتی وجود دارد.
  • تقویت تمام ماهیچه های صورت: دهان خود را کاملاً باز کنید و گرده را باز کنید ، تمام ماهیچه های صورت خود را به هم وصل کنید. این حالت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید و آن را 30 بار در طول روز تکرار کنید.

فعالیت دیگری که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما ضخیم و گرد به نظر برسد ، سپس لب های خود را بسته نگه دارید ، حالا هوا را از یک طرف صورت خود به طرف دیگر منتقل کنید. این کار را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید. سعی کنید این فعالیت را چندین بار در روز انجام دهید.

استفاده از داروهای خانگی: برخی از افرادی که سلامت و زیبایی شخصی و پوست بی عیب و نقص برای آنها بسیار مهم است ، در بیشتر موارد مراقبت از پوست ، از ماسک های مختلف برای رسیدن به وضعیت ایده آل خود استفاده می کنند. برای این افراد علاوه بر مواردی که تا کنون ذکر شد ، یکی دیگر از راه های کاهش سایز و لاغری صورت استفاده از ماسک های خانگی و بخور طبیعی است. ممکن است به خوبی قبل عمل نکند ، اما با گذشت زمان بی تاثیر نخواهد بود. در اینجا برخی از آنها آورده شده است:

1- دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو آماده کرده و روزانه روی صورت ، چانه و گردن خود بمالید و ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده تخم مرغ ، کمی نمک دریا و مقداری سرکه سیب نیز برای لاغری صورت مفید است.

2. خربزه میوه ای است که می تواند در لاغر شدن صورت شما بسیار مفید باشد. ابتدا میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه روی صورت خود بمالید و ماساژ دهید.

این روش علاوه بر از بین بردن چربی اضافی صورت و کاهش وزن در 7 روز ، از پیری زودرس پوست نیز به دلیل وجود ویتامین C در خربزه جلوگیری می کند.

3- ماسک دیگری که در لاغری استفاده می شود استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کنید و یکبار صبح و شب قبل از خواب روی صورت ، چانه و گردن خود بمالید.

4- به جرأت می توان گفت ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده برای زیبایی است. ویتامین E اعم از خوراکی و غیر خوراکی بسیار مفید و مهم است. اول از همه توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، لوبیا و بادام زمینی را در رژیم غذایی خود قرار دهید. برای استفاده خارجی ، می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. این روغن چربی پوست را کاهش داده و باعث نازک شدن صورت می شود.

6- یکی دیگر از درمان های خانگی برای لاغری صورت استفاده از حوله گرم قبل از خواب است. روش این است که حوله را در آب گرم خیس کنید و آب بگیرید و آن را روی صورت بمالید. این کار با تعریق به این شکل چربی صورت شما را کاهش می دهد.

7- می توانید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کرده و روزانه روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. این فرآیند علاوه بر لاغری صورت ، باعث درخشندگی و روشن شدن پوست شما می شود.

افرادی که چانه دارند باید شیر خام خالص را روی صورت و چانه خود ماساژ دهند تا از شر آن خلاص شوند.

– عمل جراحي: با مراجعه به متخصص زیبایی می توانید با جراحی به کاهش وزن صورت خود نیز کمک کنید ، اما لی از این واقعیت غافل نیست که جراحی زیبایی پوست ساختار صورت و پیری زودرس آن را از بین می برد.

همانطور که می بینید ، روشهای جالب زیادی برای لاغر شدن صورت وجود دارد که هر کدام تأثیرات خاص خود را روی صورت شما دارند. در صورت لزوم ، می توانید درخواست خود را از طریق بخش رژیم آنلاین برای دریافت رژیم غذایی سالم و شخصی ارسال کنید تا در اسرع وقت شما را در این زمینه راهنمایی کنم.

به امید بهترینها برای شما

دیدگاهتان را بنویسید