رژیم بدون کربوهیدرات را درک کنید

ONE بدون رژیم کربوهیدرات متفاوت از رژیم کم کربوهیدرات این شدیدتر است زیرا شما مجاز به خوردن کربوهیدرات نیستید. باید یک منبع جایگزین انرژی در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد. چربی منبع اصلی خواهد بود و پروتئین نیز حمایت دیگری است. اکثریت دریافتی شما در یک رژیم غذایی بدون کربوهیدرات از پنیر، ماهی، تخم مرغ و گوشت تشکیل شده است.

نتیجه طبیعی این حالت حالت کتوژنیک است زیرا چربی مصرف شده به کتون تبدیل می شود. اکسیداسیون چربی، توقف طبیعی فرآیندهای متابولیک شما نیست، که معمولاً به کربوهیدرات ها بستگی دارد. به همین دلیل، یک رژیم غذایی سخت بدون کربوهیدرات در حالت ایده آل باید توسط پزشک بازنگری شود، به خصوص اگر شرایط پزشکی دارید که ممکن است انجام آن را خطرناک کند.

برای واجد شرایط بودن در گروه رژیم غذایی بدون کربوهیدرات، کل مصرف روزانه شما نباید از ۵۰ گرم کربوهیدرات تجاوز کند. اما حتی اگر بیشتر بخورید، این احتمال وجود دارد که به کاهش وزن ادامه دهید.

آماده شدن برای رژیم بدون کربوهیدرات

شروع چنین رژیم سختی بدون آمادگی قبلی سخت است. به خودتان زمان بدهید تا برای آن آماده شوید. فهرستی از غذاهای مجاز تهیه کنید. تصور نکنید که چون این یک رژیم غذایی سخت است، خوشمزه نخواهد بود. چیزهای خوشمزه زیادی وجود دارد که می توان با چنین پروتکلی نیز خورد.

خلاقیت کلید لذت بردن از رژیم غذایی محدود شماست. آماده و مایل به امتحان دستور العمل های جدید و برنامه های غذایی باشید.

ابتدا تخمین بزنید که چه تعداد کالری کربوهیدرات مجاز به خوردن در روز هستید. این بستگی به اهداف کاهش وزن و وزن فعلی بدن شما دارد. شما به سرعت خواهید دید که ترکیب و تناسب بدن شما با مصرف کمتر کربوهیدرات تغییر کرده و بهینه می شود که منجر به سلامت متابولیک بهتر و بهبود سطوح بیومارکرهای سلامت می شود.

خبر خوب این است که حتی در یک رژیم غذایی کاملاً کم کربوهیدرات، اگر مطمئن شوید سطح گلوکز و گلیکوژن شما برای پر کردن ذخایر سلولی کافی است، احساس خستگی یا ضعف نخواهید کرد. تعداد کمی از افرادی که رژیم دارند از خستگی، کمبود انرژی یا خستگی ذهنی شکایت دارند.

در مورد رژیم های بسیار کم کربوهیدرات هشداری وجود دارد. اگر فردی فعال باشید نمی توانید کالری کافی دریافت کنید. هرکسی که برای مدت طولانی می دود، می دود، اسکی می کند یا از نظر بدنی فعال است، می تواند کالری دریافتی کافی را بدون کربوهیدرات در رژیم غذایی خود مدیریت کند.

در چنین شرایطی، کمبود کربوهیدرات می تواند منجر به خستگی، درد عضلانی، تحلیل استخوان و کاهش عملکرد شود. این وضعیت مطلوبی نیست و برنامه غذایی شما باید تغییر کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر