روش های جالب استفاده از تفاله قهوه، به همین دلیل نباید آنها را دور بریزید


کاربردهای شگفت انگیز تفاله قهوه، استفاده از تفاله قهوه، استفاده خلاقانه از تفاله قهوه

استفاده باورنکردنی از تفاله قهوه

استفاده از تفاله قهوه

در این مقاله تفاله قهوه یکی از آن چیزهایی است که اغلب دور ریخته می شود و به نظر می رسد ارزشی ندارد بایت تصمیم گرفتیم کاربردهای آن را به شما بگوییم.

برای زیبایی مو استفاده کنید

می توانید از تفاله قهوه برای درخشندگی موهای خود استفاده کنید. برای استفاده از خواص تفاله قهوه روی موهای خود ابتدا موهای خود را کاملا خیس کنید و سپس تفاله قهوه را به خوبی به موهای خود بمالید تا پوست سر به خوبی با این تفاله ها پوشانده شود. پس از ماساژ مو و پوست سر با باقیمانده، موها را با آب یا سرکه سیب به طور کامل آبکشی کنید و مطمئن شوید که هیچ اثر قهوه ای روی مو باقی نمانده است.

با این روش می توانید موهای خود را بدون مواد شیمیایی مضر تمیز کنید. این کار را یک بار در ماه یا در صورت نیاز تکرار کنید.

نکته: اگر موهایتان بلوند است یا به تازگی موهایتان را رنگ کرده اید، قبل از استفاده از پودر قهوه روی موهایتان تست کنید تا مطمئن شوید که رنگ موهایتان را تغییر نمی دهد.

کاربردهای شگفت انگیز تفاله قهوه، استفاده از تفاله قهوه، استفاده خلاقانه از تفاله قهوه

استفاده از تفاله قهوه

کود برای باغ و گیاهان

بسیاری از خاک ها فاقد مواد مغذی لازم برای رشد گیاه هستند. به همین ترتیب، گیاهان در حال رشد مواد مغذی را از خاک جذب می کنند و این منبع یک روز تمام می شود. بنابراین برای اطمینان از رسیدن مواد مغذی کافی به گیاهان، باید خاک باغچه و گلدان زیادی داشته باشیم.

تفاله های قهوه حاوی مواد معدنی مهم برای رشد گیاهان مانند نیتروژن، کلسیم، پتاسیم، آهن، فسفر، منیزیم و کروم است. به همین ترتیب، تفاله قهوه می تواند به جذب فلزات سنگین کمک کند. این فلزات خاک را آلوده می کنند.

علاوه بر این، قهوه به جذب کرم های خاکی کمک می کند که برای باغ مفید هستند. اگر می خواهید از تفاله قهوه به عنوان کود باغی استفاده کنید، کافی است آن را روی خاک اطراف گیاه بپاشید.

حذف حشرات و آفات

کافئین و دی ترپن ها (مواد شیمیایی ضد میکروبی و ضد التهابی) موجود در قهوه می توانند به عنوان سم قوی برای حشرات عمل کنند. برای دفع حشرات می توانید از پودر قهوه و پودر قهوه استفاده کنید.

با استفاده از تفاله قهوه، پشه ها، مگس های میوه، سوسک ها و سایر آفات را می توان از محیط حذف کرد. برای این کار کافی است مقداری تفاله قهوه را در ظرفی بریزید و آن را در محیط مورد نظر بگذارید یا به سادگی دور محیط خارجی مورد نظر بپاشید.

پخش تفاله قهوه در اطراف گیاهان نیز به دور نگه داشتن آفات کمک می کند. تفاله قهوه با ایجاد مانع در مسیر حلزون ها از حرکت حلزون ها در محیط جلوگیری می کند.

کاربردهای شگفت انگیز آسیاب قهوه، نحوه استفاده از آسیاب قهوه، فواید و مزایای آسیاب قهوه

استفاده خلاقانه از تفاله قهوه

تفاله قهوه می تواند لایه بردار خوبی برای پوست باشد

می توانید از تفاله قهوه برای زیبایی پوست صورت خود استفاده کنید. تفاله های قهوه می تواند به عنوان یک اسکراب خانگی منحصر به فرد عمل کند. در واقع می توانید از این ماده قدرتمند به عنوان لایه بردار دست و صورت خود استفاده کنید.

اگر برخی از ماسک ها و اسکراب های ساخته شده توسط برندهای معروف را مشاهده کنید، متوجه خواهید شد که دانه های قهوه و کافئین موجود در این دانه ها مواد اصلی برخی از این محصولات مراقبت از پوست هستند. وجود این ترکیب فوق العاده در این محصولات پوست شما را شاداب و درخشان می کند.

به همین دلیل می توانید از تفاله قهوه آماده شده به عنوان لایه بردار پوست دست و صورت خود استفاده کنید. برای این منظور می توانید تفاله قهوه خود را با مقداری روغن زیتون ترکیب کرده و مانند ماسک روی صورت و دستان خود قرار دهید. سپس آن را از روی صورت پاک کنید. بعد از مدت کوتاهی این کار را دوباره تکرار کنید و متوجه تاثیر بی نظیر این ترکیب بر روی پوست خود خواهید شد.

از عطر تفاله قهوه برای رفع بوی بد استفاده کنید

همانطور که می دانید قهوه عطر بسیار قوی و خاصی دارد. بیشتر مردم قهوه را به دلیل عطر و بوی دلپذیر آن دوست دارند. حتی از عطر قهوه در تولید بسیاری از اسانس ها و عطرها استفاده می شود. بنابراین شاید بتوان از این خاصیت قهوه برای از بین بردن بوی بد استفاده کرد.

در بسیاری از موارد از تفاله قهوه برای از بین بردن بوی بد یخچال استفاده می شود. اگر یخچال شما به دلیل نگهداری مواد غذایی مختلف به خصوص باقی مانده و میوه جات بوی بدی دارد، می توانید به راحتی با تفاله قهوه این بوی بد را از بین ببرید.

استفاده از آن بسیار ساده و آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری از این تفاله های قهوه را در ظرفی بریزید و یک شب در یخچال بگذارید. پس از آن خواهید دید که چگونه این باقی مانده قهوه به ظاهر بی مصرف می تواند بوی یخچال را از بین ببرد.

به جز یخچال، تفاله قهوه را می توان برای رفع بو هر جای دیگری که بوی بدی دارد استفاده کرد. سینک های آشپزخانه بدبو، شیلنگ آب ظرفشویی، سینک ظرفشویی و جاکفشی را می توان با کمک تفاله قهوه پاک کرد.

روش های باورنکردنی استفاده از آسیاب قهوه، نحوه استفاده از آسیاب قهوه، ویژگی ها و کاربردهای آسیاب قهوه

ویژگی ها و موارد استفاده تفاله قهوه

تعمیر اشیاء چوبی با تفاله قهوه

ممکن است برای شما کمی تعجب آور باشد، اما یکی از مزایای آسیاب قهوه خراش دادن است.

آسیاب قهوه برای ترمیم خط و خش در محصولات چوبی استفاده می شود. برای این کار کافی است پارچه را با محلول غلیظ تفاله قهوه مرطوب کنید و روی خطوط و خراش بکشید. اغلب این کار با چوب تیره بهتر عمل می کند.

تفاله قهوه برای لوله بازکن

یکی دیگر از ویژگی های آسیاب قهوه عدم گرفتگی لوله ها است. تفاله قهوه به دلیل خاصیت اسیدی از گرفتگی لوله ها جلوگیری می کند. تفاله قهوه گرفتگی لوله را برطرف می کند.

رفع کک

از آنجایی که کک ها از تفاله قهوه متنفرند، این ماده را می توان روی حیوانات خانگی با کک استفاده کرد.

البته قبل از استفاده از این روش با دامپزشک خود در مورد مناسب بودن آن مشورت کنید. اما مراقب باشید که کافئین برای گربه ها و سگ ها سمی است و هنگام استفاده از آن با حیوانات خانگی خود باید مراقب باشید. علائم مسمومیت با کافئین در عرض ۳۰ دقیقه تشخیص داده می شود و گاهی اوقات کشنده است.

مجموعه: بخش نظافت بیتوته