روش صحیح تمیز کردن بخاری برقی – مزایا


نکاتی که باید در مورد تمیز کردن بخاری برقی، تمیز کردن بخاری برقی، تمیز کردن بخاری برقی بدانید

تمیز کردن بخاری برقی

نحوه تمیز کردن بخاری برقی

یکی از وسایل گرمایشی اجاق برقی است که در فصل پاییز و زمستان استفاده می شود که نیاز به تجهیزات خاصی ندارد و با اتصال به منبع برق به راحتی برق را به گرما تبدیل می کند. یکی از مسائل مهم در استفاده از این نوع وسایل گرمایشی رعایت نکات ایمنی و نظافت بخاری برقی است که باید هر از چند گاهی انجام شود. با بایت گوش به زنگ باشید نحوه تمیز کردن بخاری ملاقات

مراحل تمیز کردن بخاری برقی

بخاری را خاموش کنید

همیشه در انجام تعمیرات مراقب باشید. به عنوان مثال، اگر تصمیم به تمیز کردن بخاری برقی دارید، بخاری را خاموش کنید و آن را از برق بکشید. شاید فکر کنید خاموش کردن شعله بخاری کافی است، اما فراموش نکنید که تمام وسایل برقی حتی زمانی که خاموش هستند مقداری برق ذخیره شده در مدار خود دارند.

اجازه دهید بدنه بخاری به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه خشک شود. می توانید انگشت خود را روی بدنه بیرونی بخاری قرار دهید و بررسی کنید که آیا بدنه در هنگام لمس خنک است یا خیر. پس از خنک شدن دستگاه، مدار گرمایش را با فازمتر تست کنید. فازمتر باید بتواند اثر عبور کوچکترین جریان الکتریکی از سیستم را نیز تشخیص دهد. پس از تایید این موضوع، شروع به تمیز کردن بخاری برقی کنید.

نکاتی که باید در مورد تمیز کردن بخاری برقی، تمیز کردن بخاری برقی، تمیز کردن بخاری برقی در خانه بدانید

نکاتی که هنگام تمیز کردن بخاری برقی باید بدانید

تمیز کردن سطح بخاری برقی

اولین کاری که باید هنگام تمیز کردن بخاری برقی انجام دهید، تمیز کردن بیرونی آن است. آن را با یک پارچه میکروفیبر تمیز پاک کنید، سپس تمام سطح بخاری را با یک اسفنج مرطوب پاک کنید. این کار را با دقت انجام دهید و حتی سیم برق را پاک کنید.

تمیز کردن داخل بخاری برقی

در این مرحله از تمیز کردن بخاری باید پوشش بیرونی آن برداشته شود و کثیفی های جمع شده روی قطعات و اجزای داخلی تمیز شود.

– می توانید از جاروبرقی هوای فشرده برای تمیز کردن گرد و غبار یا کثیفی انباشته شده در سوراخ ها، توری ها یا دریچه های بخاری استفاده کنید.

– هنگامی که گرد و غبار در نزدیکی المنت جمع شده است، ممکن است سطح گرمایش دستگاه شما را از بین ببرد.

– در این مرحله از تمیز کردن بخاری توجه داشته باشید که هرگز از مواد شوینده یا لکه برها برای زدودن گرد و غبار استفاده نکنید.

– سعی کنید از استفاده از آب صابون برای تمیز کردن فضای داخلی بخاری خودداری کنید:

زیرا آب صابون تصفیه نشده می تواند به این قسمت ها آسیب برساند یا باعث زنگ زدگی شود.

– اگر با سیم های برق یا حتی واحد ترموستات داخل بخاری برخورد کردید، به آنها دست نزنید.

– سیم کشی داخل بخاری بسیار حساس است و تغییر یا تنظیم اشتباه باعث اختلال در عملکرد دستگاه می شود.

نکاتی که باید در مورد تمیز کردن بخاری برقی، تمیز کردن بخاری برقی، تمیز کردن بخاری برقی بدانید

نحوه تمیز کردن بخاری برقی

بخاری را دوباره جمع کنید

حالا که بخاری برقی را تمیز کردید، باید بخاری را دوباره ببندید. قبل از مونتاژ از خشک بودن داخل آن اطمینان حاصل کنید. در این راستا، می توانید با استفاده از سشوار در محیط خنک، به این مرحله سرعت ببخشید. پس از محکم کردن قطعات داخلی، قاب بیرونی را با استفاده از پیچ های موجود به قاب اصلی متصل کنید. تعداد گیره ها، بست ها و پیچ های استفاده شده را بشمارید تا مطمئن شوید همه چیز در جای خود قرار دارد.

نکاتی که باید در مورد تمیز کردن بخاری برقی بدانید، تمیز کردن بخاری برقی، روشی سریع برای تمیز کردن بخاری برقی

روش صحیح تمیز کردن بخاری برقی

اقدامات احتیاطی ایمنی را جدی بگیرید

قبل از شروع به تمیز کردن بخاری برقی، دستورالعمل های ایمنی ارائه شده توسط سازنده را مطالعه کنید. به یاد داشته باشید که بخاری را بردارید و سپس بخاری برقی را تمیز کنید. برای روشن کردن بخاری برقی، کمی مکث تا خشک شدن کامل دستگاه و سپس روشن کردن مجدد آن، اقدامات ایمنی لازم است. عدم رعایت این نکات ساده می تواند منجر به آتش سوزی و آسیب های جبران ناپذیر شود.

مجموعه: بخش نظافت بیتوته