رزمایش ملی جهاد دامپزشکی در خراسان جنوبی آغاز شد


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجندی، در آستانه برگزاری اجلاس سراسری جهادگران، رزمایش سراسری اردوی آزادی صدای جهاد دامپزشکی صبح امروز در خراسان جنوبی آغاز شد.

استاندار خراسان جنوبی در مراسم افتتاحیه این رزمایش، کار جهادی را نیاز امروز کشور دانست و گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز کشور به نگاه انقلابی و جهادی است.

قوانت افزود: فضای امروز کشور فضای کار و تلاش است و هماهنگی قوای سه گانه بهترین فرصت را برای کار جهادی فراهم کرده است.

وی بیان کرد: برای تسریع در کار جهادی همه مدیران باید یک مشاور جهادی انتخاب کنند تا پل ارتباطی بین آنها و جهادگران ایجاد شود.

سردار مهدوی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان نیز خواستار تداوم برنامه های جهادی در خراسان جنوبی برای رفع کمبود در بخش های مختلف استان شد.

اصغرزاده مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی بیان کرد: این رزمایش با همکاری استاندار، سازمان بسیج سازندگی، اداره کل دامپزشکی، اداره کل عشایر، سازمان عشایری و انجمن مهندسین کشاورزی سطح استان برگزار می شود و افتتاحیه آن خواهد بود. امروز در سالن غدیر بیرجند برگزار و پس از آن تیم های عملیاتی به مناطق از پیش تعیین شده اعزام شدند.

اصغرزاده با بیان اینکه در این رزمایش ۴۱ تیم شامل ۱۲ تیم از خارج استان و ۲۹ تیم داخل استان آماده خدمت هستند، افزود: در این اکیپ ها ۱۶۴ دامپزشک، کارشناس، دستیار و تکنسین دامپزشکی مشغول به کار هستند.

وی گفت: در این رزمایش تیم های دامپزشکی برای ارائه خدمات واکسیناسیون، سمپاشی، ضدعفونی، درمانی و آموزشی به ۱۱۵ نقطه روستایی و عشایری اعزام شدند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: بر اساس هدف گذاری تعیین شده، دامپزشکان برای ۱۷۷ هزار دام خدمات جهادی دریافت می کنند و ۸ هزار و ۷۵۸ خانوار تحت پوشش خدمات قرار می گیرند.

اصغرزاده گفت: این رزمایش محدود به این سه روز نیست و فعالیت دامپزشکان در طول سال ادامه خواهد داشت و مرحله دوم این رزمایش نیز در مهرماه مصادف با هفته دامپزشکی استان برگزار می شود.

انتهای پیام/۴۹۰۵
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید