رئیس بخش تحقیقات نیویورک به عنوان معاون گیگ دادستان ایالات متحده انتخاب شد


رئیس اداره تحقیقات شهر به عنوان معاون وکیل ایالات متحده در حال ترک است ، تنها چند روز پس از اطلاع بخشش از سوء استفاده شهردار بیل دی بلاسیو از منابع عمومی در مبارزات انتخاباتی ناموفق ریاست جمهوری و زندگی خصوصی خانواده اش. گزارش منتشر شد.

DOJ چهارشنبه اعلام کرد که مارگارت گارنت ، کمیسر DOI از سال 2018 ، معاون دادستان کل دفتر دامین ویلیامز در منطقه جنوبی نیویورک خواهد بود. او در 10 نوامبر استعفا می دهد و به عنوان معاون اول کمیسر اجرایی دادگاه دانیل خدمت می کند.

هفته گذشته ، DOI گزارش 47 صفحه ای را پس از تحقیقات دو ساله منتشر کرد که نشان می داد مالیات دهندگان شهر با وجود قوانین مشخص ، حدود 320،000 دلار از هزینه های امنیتی شهردار را در طول مبارزات انتخاباتی کوتاه ریاست جمهوری خود در سال 2019 پرداخت کرده اند. این موارد استفاده از منابع را محدود می کند. در مورد فعالیت سیاسی

گارنت هفته گذشته در کنفرانس خبری اعلام این گزارش گفت: “یا امنیت خوبی نیست ، یا دولت خوبی نیست ، یا هر دو.”

این تحقیقات همچنین نقض اخلاق مربوط به جزئیات امنیتی شهردار را آشکار کرد. بر اساس این گزارش ، افسران استخدام دقیق به جای مبلمان دخترش کیارا کمک کردند و پسرش دانته را به ییل (زمانی که دانته دانشجوی آنجا بود) و اخیراً به شغل خود در بروکلین فرستادند.

دی بلاسیو تا کنون از جبران خسارت شهر خودداری کرده است ، نقض احتمالی اخلاق که می تواند بر رقابت شایعه فرمانداری وی تأثیر بگذارد. این که آیا د بلاسیو مجبور می شود 319،794.20 دلار برای هزینه سفر برای هزینه های سفر هزینه کند تا به جزئیات ایمنی خود در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری بپردازد یا خیر ، توسط هیئت منافع مبارزه ای شهر تعیین می شود.

به گفته دبیر مطبوعاتی د بلاسیو ، این شهر در حال حاضر از تصمیم قبلی هیئت مدیره در مورد هزینه های کمپین درخواست تجدیدنظر می کند و هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

دی بلاسیو معتقد بود که او و خانواده اش با نیازهای امنیتی منحصر به فردی روبرو هستند و از دستورالعمل های NYPD پیروی می کند.

“وقتی به عنوان شهردار وارد در شدم. من نمی دانم پروتکل های امنیتی چه بود. “دو بلاسیو در یک نشست خبری روز چهارشنبه گفت. “من نمی دانم این رویکرد از نظر تاریخی چگونه بوده است. من فقط می دانستم و باور داشتم که پس از اتفاقی که برای دیگر شهرداران رخ داد ، اتفاق خواهد افتاد. ”

او همچنین به برایان لرر از WNYC گفت که این گزارش “فوق العاده اشتباه و غیرمنصفانه” است.

گزارش DOI همچنین می تواند منجر به عواقب جنایی برای رئیس امنیتی شهردار ، بازرس NYPD ، هوارد ردموند شود ، که ادعا می شود “سعی کرد با از بین بردن تلفن خود و جلوگیری از تحویل پرونده ، تحقیقات را مسدود کند.” گارنت هفته گذشته گفت که رفتار ردموند به دفتر دادستانی منطقه منهتن ارجاع شده است.

گارنت پس از اخراج کمیسر سابق مارک پیترز توسط د بلاسیو به DOI پیوست. پیترز بعداً ادعا کرد که تحت فشار است تا گزارش های انتقادی از دولت دو بلاسیو را منتشر نکند و به شورای شهر گفت که شهردار در یک تماس تلفنی بر سر او فریاد زد: “من توسط دولتش فریاد کشیدم. متهم به تلاش برای پایین آوردن وی و سپس به او اطلاع داد من می خواستم او را قبل از اینکه چیزی بگوید به دار آویخت.

گارنت در نامه استعفای خود اذعان کرد که “در زمان آشوب و بحران” به DOI پیوسته است و تنها به شرطی که من از اختیارات قانونی DOI استفاده کنم ، نامزدی دو بلاسیو را پذیرفته است. اجازه فقط توسط مستقل من داده می شود قضاوت حرفه ای و منافع عمومی ”

بر اساس بیانیه مطبوعاتی ، وی قبلاً به عنوان دستیار وکیل ایالات متحده در DJ به مدت 12 سال خدمت کرده است ، که اغلب به عنوان رئیس استیناف و رئیس واحد جنایت خشونت آمیز و سازمان یافته خدمت می کند.

ویلیامز گفت “خوشحال است” گارنت را به وزارت دادگستری بازگرداند.

مارگارت دستیار بزرگ وکیل ایالات متحده بود. وی در دوران ریاست جمهوری خود ، تعدادی از مهمترین تحقیقات و دعاوی اداری را رهبری کرد و تعداد بی شماری (دستیار وکلای ایالات متحده) را رهبری کرد. ” “حرفه مقصد وی در خدمات عمومی هیچ شکی باقی نمی گذارد که او یک معاون دادستان ایالات متحده خواهد بود.”

ویلیامز همچنین از انتصاب دانیل گیتنر ، دستیار سابق دادستان ایالات متحده به عنوان رئیس بخش جنایی این دفتر خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید