رئیسی: ساختارهای فاسد اصلاح می شود/تحریم ها خنثی می شود


به گزارش تجارت نیوز، سید ابراهیم رئیسی در ابتدای نشست خبری خود با اصحاب رسانه های داخلی و خارجی با بیان اینکه خداوند را به خاطر خدمت یک ساله به مردم به عنوان کارمند کشوری شکر می کنم، گفت: من یکی از صبورانی هستم که به مردم کمک کردم. دولت و در کنار ما ماندند و از همه نهادها و به ویژه اصحاب رسانه که در این زمینه فعال بودند تشکر می کنم.

ما مصمم هستیم که تحریم ها را خنثی کنیم

رئیسی گفت: اگر دیگران بخواهند ما را محدود کنند ما خود را محدود نمی بینیم. ما با کشورها مذاکره کردیم و توانستیم راه خود را طی کنیم. ما تحریم ها را ظالمانه می دانیم و فکر می کنیم باید برداشته شود

وی ادامه داد: در این میان میز مذاکره را ترک نکردیم; کسانی که به تعهدات خود عمل نکردند باید به میز مذاکره بازگردند و به تعهدات خود عمل کنند. ما با امید و عزم برای خنثی کردن تحریم ها تلاش می کنیم. ما در راستای منافع کشور شکست نخورده ایم و نخواهیم شد.

آیا برجام قابل حل است؟

بدون حل مسائل امنیتی، توافق معنایی ندارد.

مسکن ملی تبلیغات نیست

ما زمین هایی را در حومه شهرها رها کرده ایم. ما می توانیم از اینها برای مسکن استفاده کنیم.

گشت ارشاد ناظران راه اندازی شد

وی افزود: همچنین از کسانی که انتقاد کردند و نکاتی را در خصوص شفقت و اصلاح به دولتمردان نشان دادند تشکر می کنم.

برخی از تخلفات به محض گزارش بلافاصله رد می شوند. دولت این موضوع را پیگیری کرده است. گشت ناظران بیش از هر زمان دیگری تحت نظارت است. هدف گرفتن یقه نیست. اگر هر دستگاهی از کار بیفتد، متوجه آن می شویم.

زنان و دختران ما از تمدن قوی ایران عفت و پاکی دارند. این انتخاب امروز نیست. حتی در حال حاضر در یک جامعه مطیع قانون; هیچکس حق ندارد طبق سلیقه کار کند. ملاک احترام به قانون است. من معتقدم حاکمیت قانون مشکلات را حل خواهد کرد.

نگران کالاهای اساسی نباشید

رئیسی یادآور شد: در این مدت شیوه عملکرد خود را تغییر دادیم و در سال گذشته مواردی در این زمینه داشتیم که اولین مورد آن ایجاد حکومت مردمی، توجه به مردم و خواسته های آنان و حضور در جمع مردم بود. مردم. .

وضعیت کشور در مقایسه با کالاهای اساسی سبز است. اما امروزه هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد.

در میان مردم بودن برای ما یک اصل است

رئیس جمهور ادامه داد: حضور در بین مردم کشور در شهرها و روستاها بر اساس این چشم انداز بود. شرکت در جلسات کارگری، حوزه ها و دانشگاه ها در همین راستا بوده است. کسانی که از ثمره بودن در میان این قوم انتقاد کردند و نگران بودند، تجربه و لذت بودن در میان مردم را نچشیده اند.

رئیس دولت سیزدهم تاکید کرد: در میان مردم بودن اصل و رویکرد ماست. اینکه مردم را از نزدیک ببینیم و مشکلاتشان را پیدا کنیم و برای حل آنها تلاش کنیم.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد ما بر انصاف است، گفت: بودجه ما بر اساس انصاف تنظیم شد و به توسعه منطقه نیز توجه داشت. در جذب، پاداش و بکارگیری افراد بر رعایت انصاف تاکید می شود. موضوع عدالت باید متوجه همه فعالیت ها باشد و با اشاره به موارد عینی به سمت رعایت عدالت پیش رود.

ساختارهای فاسد دولت باید اصلاح شود

رئیسی تصریح کرد: مبارزه با فساد رویکرد سوم ما است، باید با کسانی برخورد کنیم که نظام حکومتی ما را با فساد، رشوه و موارد دیگر مرتبط می کنند. حتی در مواردی که فسادی نبوده، بلکه تخلفی صورت نگرفته است، ما به دنبال نظارت، کنترل و مقابله هستیم و البته وظیفه مبارزه با فساد در هر سازمانی بالاتر از همه باید همان سازمان و دولتمردان باشد و در این مورد. ، آنچه با آن بوده است مواجه شده است

وی افزود: ساختارهای فاسد دولت باید اصلاح شود تا از بروز موارد متعدد جلوگیری شود، البته به هر شکلی که باشد برخورد می شود. ما باید ساختارها را تغییر دهیم تا اساساً این اتفاق نیفتد.

تاکید می کنیم که دولت نباید در حاشیه بماند

رئیس جمهور ادامه داد: این هیئت همگرایی و هم افزایی نهادهای مختلف را نیز مدنظر دارد. ما همچنین تاکید می کنیم که دولت نباید منحرف شود. این را در برخی از دولت های گذشته دیده ایم، اما در دولت همیشه به ما تاکید می شد که حاشیه ها ما را از متن یعنی خدمت به مردم دور نکنند.

توقع نداشته باشیم که خارجی ها مانند برخی دولت ها دیدگاه خود را تغییر دهند

وی با بیان اینکه حرکت جهادی برای پیشبرد امور کشور یکی از اولویت های دولت است، گفت: با وجود موانع باید آن موانع را برطرف کنیم و بدانیم که به فرموده رهبری انقلاب هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد که نتواند باشد. حل کرد. پس سعی کنیم با روحیه جهادی مشکلات را حل کنیم.

رئیسی تصریح کرد: نگاه به داخل و نه به بیرون، برای حل مشکلات تصور شده است، بنابراین می دانیم که خارجی ها برای ما مشکل را حل نمی کنند و برای هیچکس حل نکرده اند. باید به توانمندی های داخلی و وابستگی به نیروهای کشور توجه کرد و مانند برخی دولت ها منتظر تغییر نظر خارجی ها نباشیم.

رئیس دولت سیزدهم با بیان اینکه دولت معتقد است باید از همه ظرفیت ها در کشور استفاده شود، یادآور شد: گفته ایم هرکس کار و تلاش دارد باید حساب شود اما کسانی که روحیه کار و تغییر ندارند. باید با افرادی جایگزین شوند که ندارند روح دارند.

سید ابراهیم رئیسی در این نشست قرار است به سوالات خبرنگاران داخلی و خارجی در مورد مسائل روز کشور و مواضع جمهوری اسلامی در مسائل بین المللی پاسخ دهد.

اولین نشست خبری رئیس دولت سیزدهم در ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در بارگاه شهید بهشت ​​برگزار شد. رئیس جمهور منتخب در این دیدار به ۱۶ سوال نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی پاسخ داد.