دیپلمات ارشد روسیه: درخواست های ایران برای پیشنهاد اروپا منطقی است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در مذاکرات وین، خواسته های ایران در خصوص پیشنهاد اروپا برای احیای توافق هسته ای را منطقی دانست.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه روز دوشنبه گفت: جمع بندی نهایی را ساعت ۱۲ امشب به صورت کتبی به هماهنگ کننده اتحادیه اروپا ارائه می کنیم و اگر آمریکا انعطاف نشان دهد طی چند روز آینده به توافق خواهیم رسید. آنها در مورد طرح B صحبت می کنند، ما برنامه B خودمان را داریم.

وی در عین حال تصریح کرد: تصمیم نظام بر این اساس بود که موضوع مذاکرات وین به زندگی روزمره مردم گره نخورده بود. آن را از سرفصل اخبار و رسانه های صدا و سیما خارج کنید، اما به جای ارائه تقویم احساسی به کشور، کار واقعی را در دل مذاکرات انجام دهیم. مردم امروز از ما می خواهند که شما به اندازه کافی مذاکره و صحبت کرده اید، مردم از ما نتیجه می خواهند. آنها فارغ از سیاسی و چپ، نتیجه می خواهند، من از پارسال جمع شده ام که پیگیر موضوع هستیم، در مسائل ملی چپ-راست و مستقل، همه دیدگاه هایشان ملی است. یک نفر می تواند نظر شخصی خود را بیان کند، اما رویکرد اصولی و اساسی اصحاب رسانه این است که به منافع ملی نگاه کنند نه حزبی، جریانی، گروهی و فردی و این موضوع برای ما در پای میز مذاکره قدرت ایجاد کرده است. و این نشان دهنده پیچیدگی جامعه رسانه ای کشور است.

آخرین دور مذاکرات لغو تحریم های ایران، پنجشنبه گذشته، ۱۳ اوت، پس از پنج ماه وقفه در وین آغاز شد. این مذاکرات به مدت چهار روز ادامه یافت و روز دوشنبه ۲۶ مردادماه با پرواز هیئت های شرکت کننده به پایتخت ها پایان یافت.

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید