دیدار تولیت آستان قدس با خانواده دو دانش آموز بسیجی شهید مشهد


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی با حضور در منزل شهیدان رضازاده و زینال زاده دو دانش آموز بسیجی که در اغتشاشات ۴ آبان ماه در مشهد به شهادت رسیدند، ضمن تسلیت به خانواده های آنان و یادی از آنان یاد کرد. این دو شهید گرانقدر

تولیت آستان قدس رضوی در پرونده خود با خانواده شهید «حسین زینال زاده» گفت: فرزند بزرگوارتان آگاهانه این مسیر را انتخاب کرد و بر اساس وظیفه اداری و سازمانی نبود. شاید وارد این راه شده باشد اما انجام وظیفه دینی و انقلابی او را به مقام والای شهادت رساند.

وی با اشاره به اجر و کرامت شهادت در راه حق، افزود: خداوند متعال به شهدا اجر می دهد و بر اساس وعده صادق الهی، برکت و رحمت خداوند شامل حال آنان می شود.

مراوی حجت الاسلام والمسلمین مراوی در این خصوص به سنت الهی فانی بودن دنیا اشاره کرد و ادامه داد: بی شک همه ما در حال رفتن هستیم اما مهم این است که چگونه با این دنیای فانی وداع کنیم. شهدا به خاطر انتخاب درست و آگاهانه خود این دنیا را سرافراز ترک می کنند که این شهید عزیز هم اجر انتخاب آگاهانه را از درگاه خداوند متعال دریافت کرده است.

وی تصریح کرد: هر چند از دست دادن هر یک از این جوانان در ایمان و اخلاص ضایعه ای برای جامعه است، اما خوشا به حال کسانی که به درجات و مقامی که خداوند حکیم به آنها وعده داده است، می رسند.

تولیت آستان قدس رضوی یادآور شد: ما از بی تفاوتی شهدا عقب مانده ایم و در آن دنیا احساس ندامت و پشیمانی می کنیم و باید همیشه از خداوند متعال بخواهیم که شهدا در آن دنیا برای ما دعا کنند.

وی ضمن تسلیت به مادر و خانواده محترم شهید «حسین زینل زاده» به مضمون حدیث نبی مکرم اسلام (ص) اشاره کرد و گفت: مادرانی که گرمای جوانی را می بینند و در برابر آنان صبر نشان می دهند. برای این مصیبت خداوند متعال به آنها پاداش می دهد و به جای آن مصیبت به آنها سلام و رحمت و مغفرت و رحمت می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی در دیدار با خانواده شهید دانیال رضازاده به اهمیت تربیت صحیح و تربیت شهدا در آغوش مادر اشاره کرد و گفت: بهشت ​​زیر پا است. در مورد مادر، و این تربیت مادر است که کودک را بهشت ​​یا جهنم می کند.

وی خطاب به مادر مکرمه این شهید گفت: حضرت قمر بنی هاشم علیه السلام در دامان مادری همچون حضرت ام البنی علیها السلام پرورش یافت که در کربلا آنچنان درخشید; شما هم این شهید عزیز را به عشق اسلام و انقلاب بزرگ کردید و حقایق باید به شما گفته شود.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: خوشحال باشید که در پیشگاه خداوند و حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) سرافراز هستید; بچه بودن سخته ولی تو سرمایه هنگفتی رو به اون دنیا فرستادی، حتما به موقع دستگیرت میکنه.

وی همچنین دعایی را برای خانواده شهید دانیال رضازاده ذکر کرد و خطاب به آنان گفت: شما صاحب فرزندی شدید و در واقع تمام دارایی خود را در پیشگاه خداوند بخشیدید و قطعاً خداوند متعال در آخرت نیز همین ثواب و اجر را به شما خواهد داد.

انتهای پیام/۷۰۰۴۲
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید