ده دلیل فشار خون بالا

با رشد جمعیت و شیوع روزافزون زوال عقل، حفظ سلامت و رفاه کلی ما برای ما اهمیت ویژه ای دارد. یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار، تنظیم فشار خون است.

با این حال، قبل از اینکه بتوانیم فشار خون خود را تنظیم کنیم، باید از برخی از دلایل اصلی آن آگاه شویم. بسیاری از این علل را می توان با کمی آگاهی و خویشتن داری و همچنین تعهد به سلامت و رفاه کلی خود اجتناب کرد.

در اینجا ده دلیل اصلی فشار خون وجود دارد.

۱. مصرف زیاد نمک در رژیم غذایی ما یکی از دلایل اصلی فشار خون بالا است. مصرف زیاد نمک رگ های خونی را منقبض می کند و مقاومت در برابر جریان خون را افزایش می دهد که منجر به فشار خون بالا می شود.

۲. قند اضافی نیز باعث مشکلات فشار خون می شود. قندی که در هنگام نوشیدن بیش از حد پاپ، خوردن بیش از حد غلات، یا خوردن بیش از حد کیک، کلوچه یا کلوچه می خوریم می تواند ما را دچار مشکل کند.

۳. چاقی همچنین باعث افزایش فشار خون می شود. چاقی یک مشکل رو به رشد در دنیای غرب ما است. چربی اضافی رگ های خونی بزرگ بدن را فشرده می کند که به نوبه خود باعث فشار خون بالا می شود.

۴. سیگار به افزایش فشار خون کمک می کند. بنابراین باید به خاطر داشته باشیم که اگر اعتیاد به نیکوتین داریم از شر آن خلاص شویم. با هر پفکی که می زنید، خون شما کمی کمتر قرمز و کمی بیشتر آبی می شود و مغز شما را از انرژی لازم برای عملکرد صحیح محروم می کند.

۵. مصرف زیاد و طولانی الکل می تواند منجر به افزایش فشار خون شود. نوشیدن بیش از حد در ادبیات پزشکی به دو یا چند نوشیدنی در روز تعریف شده است.

۶. یک سبک زندگی بی تحرک ممکن است به طور فزاینده ای توسط خواسته های زندگی مدرن و دنیای متصل به ما تحمیل شود. ما مطمئناً خیلی بیشتر از اجدادمان می نشینیم. و این امر فشار خون و نرخ چاقی ما را هر ساله با سرعت نگران کننده ای افزایش می دهد.

۷. خواب ناکافی یا بی کیفیت نیز می تواند به فشار خون بالا کمک کند. خوابیدن به اندازه کافی برای احساس آرامش یک تجمل نیست. این فرصتی است که مغز جوان شود و خون رسانی مناسب به مغز ما برسد.

۸. تنهایی مداوم، سطح بالای اضطراب و افسردگی نیز می تواند منجر به فشار خون بالا شود. این شرایط می تواند بر ذهن ما و جریان خون به قلب ما تأثیر بگذارد.

۹. استرس بیش از حد نیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند. زیرا وقتی استرس داریم، شریان‌های ما بیش از حد بار می‌شوند و در درازمدت، لخته شدن خون و انسداد ممکن است.

۱۰. صدا همچنین می تواند باعث افزایش ضربان قلب شود. این امر به ویژه در مورد صدایی که گوش را تحریک می کند صادق است.

با تلاش برای جلوگیری از برخی از این دلایل استرس، در تلاش برای کاهش فشار خون خود هستید. و این برای کیفیت کلی زندگی بسیار مهم است. این به این دلیل است که شما نمی توانید زندگی با کیفیتی را بدون داشتن قلب موثر داشته باشید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر