دمشق: ما از فلسطینی ها در پایان دادن به اشغالگری اسرائیل حمایت می کنیم


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بشار الجعفری معاون وزیر امور خارجه سوریه بعدازظهر دوشنبه میزبان احمد ابوحولی از اعضای کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین و سمیر الرفاعی سفیر رام الله در دمشق خواهد بود. وضعیت آوارگان فلسطینی در سوریه را بررسی کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد، الجعفری در این نشست تاکید کرد که موضع سوریه در قبال مسئله فلسطین کلیدی است.

وی با بیان اینکه سوریه به حمایت از مبارزات و مقاومت قانونی مردم فلسطین برای پایان دادن به اشغالگری رژیم موقت صهیونیستی ادامه می دهد، گفت: مردم سوریه باید حقوق ربوده شده خود از جمله حق بازگشت به خاک فلسطین را بازیابند.

معاون وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد که این حقوق وابسته به گذشت زمان نیست و همه تلاش ها برای نابودی مسئله فلسطین با شکست مواجه خواهد شد.

ابوحولی از حمایت سوریه از مردم فلسطین و حقوق مسلم آن قدردانی کرد اما گفت: مقاومت مردم سوریه در مبارزه با هسته های تروریستی مورد حمایت غرب و رژیم صهیونیستی موجب تقویت مقاومت مردم فلسطین شده است.

فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه در ماه مه گذشته گفت: «حمایت اصولی دمشق از جنبش فلسطین و تلاش دمشق برای آزادسازی اراضی اشغالی در بلندی‌های جولان و جنوب لبنان یکی از دلایل اصلی آغاز سوریه در ۲۰۱۱″. تعارض.

مقداد گفت: با توجه به تعهد سرسختانه سوریه به این مواضع و موقعیت استراتژیک و نفوذ آن در مناطق بالای سوریه، کشورهای ستیزه جو تلاش کرده اند تا بر سیاست دمشق تأثیر بگذارند. آنها پس از شکست تلاش های خود به تروریسم متوسل شدند.»

فیصل مقداد خاطرنشان کرد که تلاش های مورد حمایت خارجی برای تجزیه سوریه شکست خورده است.

انتهای پیام/ م
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید