دفتر مشترک خدمات تعمیر و نگهداری خودرو ایران و سایپا – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز ایران خودرو و سایپا آنها برای ارائه خدمات تعمیر و نگهداری مشترک با هم کار می کنند.

به گزارش اقتصاد شبکه ، بر اساس همسویی دو خودروساز بزرگ کشور، ساخت یک فروشگاه خدمات مشترک از ماه آینده آغاز می شود. این برنامه با هدف کاهش هزینه ها، بهبود و دسترسی سریعتر به مشتریان و افزایش بهره وری از ظرفیت و امکانات دو خودروساز دنبال می شود.

گام بعدی در دستور کار، ایجاد مدیریت مشترک برای نمایندگی های دو خودروساز مشترک است. استفاده از ظرفیت نمایندگی هر خودروساز در شهرهایی که خودروساز دیگر نماینده ندارد از دیگر برنامه هایی است که در نشست مشترک مدیران عامل دو خودروساز مورد هدف قرار گرفت.

برنامه های مشترک ایران خودرو و سایپا

به منظور تسریع در اجرای قرارداد ایران خودرو و سایپا، آیین نامه ها، فرآیندها و دستورالعمل های مربوط به شبکه خدمات تا حد امکان به اشتراک گذاشته می شود تا پذیرش و خدمات رسانی به مشتریان آسانتر شود. .

بر این اساس، کمیته مشترک متشکل از بازآفرینان موجودی بازاریابی و فروش دو خودروساز و مدیران عامل شرکت های خدماتی پیشنهادی را برای دستیابی به اهداف تعیین شده و یکسان سازی فرآیندها و دستورالعمل های اجرایی ارائه می کند.

یکپارچه سازی شبکه لجستیک نیز از مهمترین محورهای مورد بحث در نشست مدیران عامل دو خودروساز بزرگ کشور بود. در این زمینه، کمیته مشترک شرکت‌ها به بررسی چگونگی توزیع اماکن و ظرفیت‌های بخش لجستیک در بخش حمل‌ونقل خودرو پرداخته و پیشنهاد لازم را ارائه می‌کند.

به دلیل توانایی ایسیکو، این شرکت به عنوان محل اصلی اجرای این پروژه جهت برنامه ریزی و اجرای حمل و نقل جاده ای جهت کاهش هزینه ها همراه با لجستیک سایپا انتخاب شد.

در این زمینه، هدف در آینده نزدیک تشکیل یک مدیریت و شرکت تخصصی و واحد برای تدارکات دو خودروساز بود که با توجه به صرفه جویی قابل توجه در هزینه ها به سرعت محقق خواهد شد.

خدمات ایران خودرو و سایپا فراتر از مرز ایران

تجمیع ظرفیت فعلی دفاتر ایران خودرو و سایپا در خارج از کشور نیز از محورهای این نشست بود. بر این اساس مقرر شد دفاتر این دو خودروساز در یک کشور منطقه به عنوان اولین سایت اجرایی خارج از کشور اتحاد راهبردی خودرو ایران و سایپا با مدیریت مشترک به فعالیت خود ادامه دهند. این اقدام همچنین تأثیر قابل توجهی بر هزینه های نگهداری شعب خارجی دارد.

کمیته تدارکات مشترک در زمینه تامین کالا و قطعات دو خودروساز نیز با جدیت به فعالیت خود ادامه می دهد تا بر اساس فعالیت های این کمیته تصمیمات مربوط به شبکه تدارکات و تولیدکنندگان با هدف کاهش هزینه های ساخت به صورت مشترک تهیه شود. .

بهینه سازی امکانات موجود در محل های تولید ایران خودرو و سایپا خارج از کشور نیز به عنوان یکی دیگر از محورها مورد بحث قرار گرفت و در این زمینه کمیته مشترک طرحی را برای دستیابی به اهداف تعیین شده در کمترین زمان ممکن ارائه می کند.