دشمن برای انتقام از ایران قدرتمند دست به آشوب در ایران زد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید محمد کاظم مدرسه ای در نماز جمعه این هفته به مناسبت میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) اظهار داشت: دو نکته در مورد وجود مبارک پیامبر است که نیاز است. در جامعه امروزی، قابل توجه است و اینکه در اسلام، اگرچه حکومت و اداره وجود دارد، اگرچه قوانین و مقررات اجتماعی و دولتی وجود دارد، اگرچه جهاد و دفاع است و نیروها و تجهیزات نظامی مؤثر نیز مورد تشویق و گرچه تجویز شده است. امر به معروف و نهی از منکر جایگاه والایی دارد، اما اصالت در اسلام متعلق به فرهنگ و تمدن است و تمام آموزه های اسلام بر تربیت مردم و فرهنگ سازی بر اساس اصالت مترقی برای مردم استوار است.

وی تصریح کرد: عده ای تصور می کردند که بعثت پیامبر گرامی اسلام و ارتباط با قدرت لایزال الهی دیگر مشکلی برای جامعه اسلامی و مردم این جامعه ایجاد نمی کند در حالی که حتی در جامعه اسلامی نیز سختی هایی وجود داشت. آن زمان و اساساً با چنین مشکلاتی مردم بزرگ می شوند.

مدرسی با اشاره به یکی از داستان های مبسوطی که در قرآن کریم و تفسیر آن آمده است، گفت: جریان افک در دوران معاصر وجود دارد و این تهمت ها و تهمت های بزرگی که زده شده و این آسیب هایی که وارد شده و می شود. در برخی موارد شاهد تکرار آن هستیم؛ نکات پنهان و پنهان زیادی وجود دارد.

وی افزود: این اقدامات آسیب های زیادی دارد و از جمله آسیب های ناشی از این جریان، ابعاد مادی از جمله آسیب به اماکن و املاک عمومی، تأسیسات خدماتی و… است که البته شهدا و جان باختگان این جریان ها نیز بسیار چشمگیر است که هیچ کس نمی تواند شکل را نادیده بگیرد و ابعاد را نمی توان مقایسه کرد.

آسیب های آشکار و پنهان ناآرامی های اخیر در کشور

مدرسی بیان کرد: آسیب های نامرئی و پنهانی از بعد دیگری دارد که ریزش بورس، افت ۴۰ درصدی حمل و نقل، از بین رفتن اعتماد سرمایه گذاران در داخل، از بین رفتن آبروی مردم ایران در بین مردم کشور است. در دنیا، صنعت گردشگری را تحت الشعاع قرار می دهد و چنین مواردی آسیب نامرئی این جریان است.

امام جمعه مرکز یزد ادامه داد: جوان و محترمی که با احساس و هیجان و بدون شناخت درست می آید، پشت سر کسانی می آید که به آزادی، زن و زندگی در الگوهای عملی مانند عربستان و خود آمریکایی ها نمی آیند. حامی زندگی و آزادی زن و مردم ایران و کشورمان می شوند که زن را به کمالات معنوی و پیشرفت علمی و جایگاه رفیع اجتماعی رسانده است و بعد با فریاد زندگی می آیند، همان زندگی که خودشان از آن جدا می شوند. به طرق مختلف سعی در پاشیدن آن داشتند، اما مردم ایران مانند یک مروارید گرانبها زندگی را حفظ کرده اند.

وی تصریح کرد: همه می توانند وضعیت آزادی را در کشورهای دیگر و حتی اروپا که خود را مهد آزادی می دانند مانند فرانسه و نمونه های بی شماری از نبود آزادی را ببینند، بنابراین باید کاملاً آگاه باشیم که چرا دشمن است. به این شکل رفتار کند دشمن این کارها را برای انتقام از حضور معنادار و معنوی مردم ایران در اربعین و انتقام سرود سلام فرماندهی که گسترده شده بود انجام داد.

دشمن برای انتقام از تجمعات باشکوه محرم و صفر و راهپیمایی اربعین دست به شورش زد.

مدرسی افزود: دشمن برای انتقام از تجمعات عظیم محرم و صفر و عشق به امام حسین در بین مردم ایران و انتقام نقشه های امیدوارکننده دولت سیزدهم و اتحاد مردم ایران دست به چنین اقداماتی زد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن برای انتقام از دشمنی مردم ایران دست به اغتشاش زد، گفت: دشمن در صدد جبران و انتقام پیوستن ایران به توافقنامه شانگهای و روابط با همسایگان خود در زمینه اقتصادی، فروش نفت و تمهیدات نگهداری است. زندگی مردم. این چیزها را بزن

امام جمعه مرکز یزد ادامه داد: دشمن برای انتقام از ایران به این اغتشاشات روی آورد و همه باید هوشیارانه، یکپارچه و چند جانبه در این زمینه وارد عمل شوند و کسانی که عامدانه و با هدف مشخص وارد این جریانات می شوند. تفکیک این مسائل، رسیدگی به آنها بر عهده آنهاست و همه باید با بصیرت و آگاهی در این زمینه عمل کنند.