دستگاه‌های اجرایی از اجرای برنامه‌های ضعیف فرهنگی پرهیز کنند


به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، فرزاد مخلص‌الائمه ظهر امروز در ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان مرکزی اظهار کرد: هفته دفاع مقدس یادآور دلاورمردی‌ها و از خودگذشتگی‌های شهدایی است که جان خود را در راه این آب و خاک فدا کردند.

وی تصریح کرد: در هفته دفاع مقدس باید تمام تلاش‌ دستگاه‌ها اجرای هرچه بهتر و غنی‌تر برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی باشد و لازم است  دستگاه‌های اجرایی از اجرای برنامه‌های ضعیف در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی پرهیز کنند.

استاندار مرکزی بازگویی و انعکاس روحیه مقاومت و همکاری اقشار مختلف مردم و ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس در طول این هفته را ضروری برشمرد و ادامه داد: ارزش‌های دفاع مقدس را به درستی در جامعه تبیین کنیم، چرا که تبیین این ارزش‌ها آینده نظام اسلامی را بیمه می‌کند. 

مخلص‌الائمه گفت: نیاز امروز کشور اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است و تبیین هر یک از مناسبت‌ها و عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس می‌تواند در تحقق این مهم نقش موثری ایفا کند.

وی با بیان اینکه  تولید محتوا برای اشاعه مسائل فرهنگی در جامعه باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: با شیوع کرونا شاعد تعطیلی برنامه‌های فرهنگی شدیم که این مسئله باید جبران شود که می‌طلبد دستگاه‌های فرهنگی، دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش در این زمینه برنامه‌ریزی  کنند.

استاندار مرکزی خواستار توجه به خانواده شهدا در هفته دفاع مقدس شد و افزود: این هفته فرصت بسیار خوبی برای دیدار با این عزیزان است که در دستور کار ویژه استانداری و دیگر نهادهای اجرایی استان مرکزی قرار گرفته است.

مخلص الائمه بر ضرورت مشارکت جدی دستگاه‌ها در برگزاری صبحگاه مشترک تاکید و اظهار کرد: دهیاران روستاها نیز باید در برنامه‌های دفاع مقدس نقش پررنگی داشته و برنامه‌هایی را طراحی و اجرایی کنند.

وی بازگشایی سینما قصر طلایی اراک با هدف نمایش فیلم‌هایی با موضوع دفاع مقدس را خواستار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز از اعزام ۵ هزار نفر از استان مرکزی به مراسم ارتحال امام راحل خبر داد و گفت: طی چند سال اخیر به دلیل شیوع کرونا مراسم ارتحال امام برگزار نشد که امسال باید با شکوه خاص برگزار شود.

بهنام نظری افزود: مناسبت‌های تاریخی خردادماه باید با کیفیت و به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

 مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز  از پیش‌بینی اجرای ۷۰۰ تا ۸۰۰ ویژه برنامه برای گرامی داشت هفته دفاع مقدس در این استان خبر داد.

 غلامرضا کریمی افزود: برگزاری صبحگاه مشترک نظامی، تشریح دستاوردهای دفاع مقدس توسط ائمه جمعه و برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی بخشی از ویژه برنامه‌های استان مرکزی در سوم خردادو سالروز آزادسازی خرمشهر است.

انتهای پیام/

 
 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید