دریاچه چشم شیطان در چینگهای گردشگران را جذب می کند – سنگ نظری


دریاچه چشم شیطان در چینگهای، دریاچه آیکن، دریاچه ای معروف به چشم شیطان

تصاویری از دریاچه چشم شیطان

دریاچه چشم شیطان در شمال غربی استان چینگهای چین

دریاچه چشم شیطان یکی از مکان های مرموز و ناشناخته چین است که هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند.

اسرار حل نشده و مکان های اسرارآمیز زیادی در جهان وجود دارد، یکی از این مکان های عجیب و اسرارآمیز دریاچه آیکن یا چشمه آیکن یا چشمه آیکن (به انگلیسی: Aiken Spring) در چین است که مرموز و ناشناخته چیزی از برمودا است. مثلث، هیچ کمبودی وجود ندارد. آیکن در زبان مغولی به معنای وحشتناک است و اسرارآمیز بودن این دریاچه باعث شد تا چنین نامی را انتخاب کند.

دریاچه آیکن (به انگلیسی: Aiken Lake) در صحرای گوبی در استان چینگهای در شمال غربی چین به دلیل ظاهرش به دریاچه چشم شیطان معروف است.

دریاچه چشم شیطان یا چشمه آیکن در شهر مانگیا، استان هایکسی، مغولستان و منطقه خودمختار تبت واقع شده است.

آب این دریاچه به قدری گوگرد دارد که باعث شده است زمین های اطراف به رنگ قرمز و زرد تیره در بیایند به طوری که وقتی از بالا به آن نگاه می شود شبیه یک چشم می شود.

آب این چشمه می جوشد و آب خارج شده از چشمه به دلیل مسطح بودن زمین های اطراف بسیار پیشرفت کرده و زمین های اطراف را بایر کرده است. هیچ گیاهی در اطراف دریاچه رشد نمی کند و حیوانات جرات نزدیک شدن به آن را ندارند.

دریاچه چشم شیطان ۶۴۷ متر عمق دارد و به عنوان عمیق ترین چشمه آب گرم در چینگهای شناخته می شود.

حضور همزمان گوگرد، خاک قلیایی و ترکیب اسیدی دریاچه، تصویری شگفت انگیز را به وجود آورده است که شبیه نقاشی روی زمین است.

چشم انداز اطراف دریاچه چشم شیطان به قدری مرموز و جذاب است که سالانه افراد زیادی برای دیدن این منظره عجیب به این مکان سفر می کنند.

تصاویر دریاچه چشم شیطان، چشم شیطان و دریاچه چشمه آیکن

تصاویری از دریاچه چشم شیطان

معرفی دریاچه چشم شیطان

وقتی نماد را از آسمان به سمت آب چشمه می گیرید با چشمه های آب گرم معمولی هیچ تفاوتی ندارد، کل چشمه دایره مشکوکی است و رنگ آب چشمه آبی است.

منبع آیکن توسط دایره ای از رسوبات قرمز عمیق احاطه شده است.

این حلقه از رسوبات قرمز رنگ که آب آبی چشمه را احاطه کرده است، شبیه تصویری از یک چشم عجیب و فرورفته است که در داخل حلقه قرار گرفته است و به همین دلیل به دریاچه چشم شیطان معروف است.

چشمه جوش آیکن ده ها سال است که توسط بشر کشف شده و مورد استفاده قرار گرفته است و دانشمندان از آن زمان مطالعه آن را آغاز کرده اند.

دریاچه چشم شیطان کجاست، دریاچه چشم شیطان چگونه تشکیل می شود؟

دریاچه چشم شیطان از بالا

اولین گزارش مکتوب آیکن اسپرینگ در کتاب به سوی لوپ نور نوشته کاوشگر روسی پرژوالسکی نوشته شده است که بیش از ۱۰۰ سال پیش چشمه را در راه خود به لوپ نور کشف کرد.

پس از انتشار کتاب او، افراد بیشتری برای مطالعه این دریاچه به چین سفر کردند.

محققان به زودی متوجه شدند که لبه چشمه آیکن فاقد علف و حیوان است و یک زمین بایر واقعی است.

حتی اگر حیوانات به طور تصادفی به دریاچه چشم شیطان نزدیک می شدند، طوری فرار می کردند که گویی مخفیانه به آنها گفته شده بود که آنها را دور کنند.

اما نکته عجیب اینجاست که دور از سرچشمه آیکن، فضای سبز و گاو و گوسفند زیادی وجود دارد.

دریاچه آیکن، دریاچه ای معروف به چشم شیطان، تصاویری از دریاچه چشم شیطان

دریاچه چشم شیطان در چینگهای

ماهیت مرموز و ناشناخته دریاچه آیکنجروی کنجکاوی فزاینده ای را در بین مردم برانگیخته است و به همین دلیل مطالعات زیادی در مورد آن در حال انجام است.

با پیشرفت تحقیقات، کارشناسان متوجه شدند که دریاچه آیکن توسط یک باتلاق بزرگ که حاوی استخوان های حیوانات است احاطه شده است.

برخی از محققان حدس می زنند که وجود این باتلاق به دریاچه آیکن یک دایره حفاظتی طبیعی بخشیده است و تمام حیواناتی که به دریاچه نزدیک می شوند با حضور باتلاق از بین رفته و در درازمدت به طور طبیعی شر را از دست داده اند. دریاچه چشم در مجاورت دریاچه چشم شیطان، لاشه تعداد محدودی از حیوانات نجات یافته از باتلاق دیده می شود.

محققان دریافتند که هر چه به دریاچه نزدیکتر می شوید، محیط بدتر می شود، اما زیبایی عجیب و غریب و شگفت انگیز اطراف شما تغییر می کند.

آب در حال جوش دریاچه آبی می درخشد و این دایره آبی روشن با حلقه ای قرمز-نارنجی احاطه شده است.

تصاویر دریاچه چشم شیطان، چشم شیطان و دریاچه چشمه آیکن

دریاچه آیکن در چین

آب در چشمه مدام از اعماق زمین فوران می کند و برخی با دیدن دریاچه احساس می کنند که مدام به سمت آسمان چشمک می زند.

پس از بررسی ترکیبات آب دریاچه مشخص شد که این آب سرشار از مواد معدنی و دارای بالاترین میزان گوگرد است و اینگونه بود که راز سرزمین ممنوعه که در آن گیاه و حیوانی وجود ندارد برای محققان فاش شد. .

گوگرد بیش از حد در آب دریاچه نه تنها برای مردم مضر است، بلکه آسیب زیادی به محیط طبیعی وارد می کند.

آب دریاچه در تمام طول سال سنگ های اطراف را خورده می کند. این سنگ ها مملو از گوگرد هستند و سطح آن ها سفت و سخت به نظر می رسد اما در واقع بسیار نرم هستند و امکان فرورفتن در آنها به راحتی وجود دارد.

به دلیل وجود مرداب در اطراف چشمه، محققان حدس می‌زنند که برای سال‌های متمادی منطقه اطراف چشمه آیکن بسیار بزرگ‌تر بوده و مساحت مرداب را پوشانده است.

دریاچه چشمه آیکن، دریاچه چشم شیطان، معرفی دریاچه چشم شیطان

تشکیل دریاچه چشم شیطان

دریاچه چشم شیطان چگونه شکل گرفت؟

در ابتدا، رایج ترین نظر در جامعه علمی این بود که باید یک رودخانه زیرزمینی در زیر منبع آیکن با آب فراوان وجود داشته باشد، اما هیچ کس جرأت نکرد برای تأیید صحت این نظریه به اعماق Paholaisensilmäjärvi برود.

بیش از ۱۰ سال پیش، دانشمندان مطالعه گسترده ای در اطراف چشمه آیکن انجام دادند و محاسبات آنها نشان داد که واقعاً منابع آبی زیادی در این منطقه وجود دارد که نظریه قبلی را تأیید می کند. در سال های اخیر، گمانه زنی دیگری مبنی بر اینکه شکل گیری چشمه آیکن باید با حرکات پوسته زمین مرتبط باشد، دچار تلفات شد.

این دیدگاه مبتنی بر این واقعیت است که چینگهای بر روی چندین ناحیه گسلی قرار دارد و دره های رودخانه در اطراف مناطق گسلی بالغ تر هستند و می توانند به راحتی دریاچه ها را تشکیل دهند. اگرچه این دو نظریه شباهت های زیادی دارند، اما باید تحقیقات بیشتری برای یافتن دلیل ایجاد دریاچه چشم شیطان انجام شود.

پیکربندی: بخش گردشگری بیتوته