درگیری در زندان رشتی/ اکنون شرایط زندان عادی است


قوه قضائیه اعلام کرد: امشب در رشت بین برخی از زندانیان زندان لاکان به دلایل شخصی درگیری رخ داد که با ورود پلیس خاتمه یافت.

به گزارش ایلانا؛ قوه قضائیه ادامه داد:

ساعاتی پیش خبر درگیری بین زندانیان زندان لاکان رشت در فضای مجازی منتشر شد.

پایش سازمان زندان های کشور حاکی از آن است که درگیری شخصی برخی از زندانیان زندان لاکان رشت عصر امروز به دلیل تشدید درگیری با حضور پلیس خاتمه یافت.

تعدادی از زندانیان بند ۸ زندان لاکان رشت که به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شده اند، به دلیل اختلافات شخصی با هم درگیر شدند و با بالا گرفتن درگیری بین این افراد، درگیری و درگیری به راهروی زندان کشیده شد و به همراه بسیاری دیگر از زندانیان، فضای این بند را به طور موقت و محدود از زندان رشت آزاد کردند.

بر اساس پایش، شایعه فرار چند زندانی از زندان لاکان رشت به هیچ وجه صحت ندارد و در حال حاضر آرامش در این زندان حاکم است و هیچ گونه مشکل امنیتی وجود ندارد.

این درگیری ربطی به اعتراضات اخیر ندارد

در همین راستا دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان گفت: درگیری فیزیکی محدودی بین حکم امروز با زندانیانی که بر اساس اختلافات قبلی احکام سنگینی برای آنها صادر شده بود، صورت گرفت.

فلاح میری در ادامه با اشاره به اینکه همه این اتفاقات دقایقی قبل از حضور مسئولان زندان رخ داده است، گفت: با ورود مسئولان زندان شرایط زندان به حالت عادی برگشت و فعلا مشکلی وجود ندارد.