درمان کلسترول خون و کلسترول خون بالا. بهترین درمان.


درمان کلسترول خون و کلسترول خون بالا.

ممکن است در هنگام مراجعه به متخصص قلب با این مشکل روبرو شوید و در حین آزمایش به شما بگویند کلسترول خون شما بالا است و شما نیاز به درمان دارید و بسیار مضطرب هستید.

اما نگران نباشید ، اضطراب زمانی است که رعایت نمی کنید و کلسترول بالا است. اما اگر از رژیم غذایی خود پیروی کنید و شیوه زندگی خود را تغییر دهید ، قطعاً کلسترول شما کاهش می یابد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی کاهش می یابد.

در بسیاری از موارد ، پزشک متخصص شما ممکن است دارویی برای درمان کلسترول شما تجویز نکند ، اما شما باید به رژیم غذایی خود پایبند باشید و فعالیت بدنی خود را افزایش دهید تا بتوانید قلبی سالم داشته باشید. در این مقاله ، ما نکاتی را به شما ارائه می دهیم که به شما کمک می کند سطح کلسترول خود را متعادل کنید.

کلسترول خون

اما کلسترول چیست؟

کلسترول یک ماده چربی است که در بدن توسط کبد ساخته می شود. از اعصاب محافظت می کند و به ساخت بافت سلولی کمک می کند و گروه های خاصی را تشکیل می دهد.

کلسترول زیاد برای بدن مضر است و سلامت شما را به خطر می اندازد. بدن چربی خود را از غذاهای خاصی مانند تخم مرغ ، گوشت و محصولات لبنی حاوی کلسترول به دست می آورد.

اما در بدترین حالت ، ما کلسترول و کلسترول بد خود را داریم که در ادامه این مقاله به طور کامل توضیح خواهیم داد.

کلسترول خوب و کلسترول بد چیست؟

نوعی کلسترول به نام LDL وجود دارد که باعث ایجاد پلاک در رگ های بدن ما می شود و باعث بیماری قلبی می شود. این نوع کلسترول “کلسترول بد” نامیده می شود. اما برخلاف این کلسترول ، ما کلسترول خوب نیز داریم که آن را HDL می شناسیم. HDL به بدن ما کمک می کند کلسترول بد یا LDL را از خون پاک کند.

خوب ، ممکن است متوجه شده باشید که باید کلسترول بد را کاهش دهید و کلسترول خوب را افزایش دهید. اما چگونه می توان LDL را کاهش داد و HDL را افزایش داد؟ اگر به این موضوع فکر می کنید ، باید بتوانید رژیم خوبی را شروع کرده و از آن پیروی کنید.

همانطور که می دانید ، بدن انسان برای عملکرد صحیح به مقدار کمی کلسترول نیاز دارد. اما ما می توانیم سطح کلسترول LDL خود را با خوردن غذاهای خاص و دریافت چربی اشباع و کلسترول در بدن خود افزایش دهیم. به همین دلیل ، رژیم غذایی نقش کلیدی در ایجاد تعادل بین کلسترول بد و کلسترول خوب دارد.

سطح کلسترول خون کافی.

چقدر کلسترول باید در خونم باشد؟

اگر سطح کلسترول خون شما زیر 200 باشد ، این بسیار عالی است و جای نگرانی نیست و می توان گفت که بدن شما کلسترول بهتری دارد.

اگر کلسترول بد بدن شما کمتر از 130 باشد ، این بسیار عالی است ، اما با خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط است.

* اگر کلسترول خوب 60 یا بالاتر دارید ، می گویم نگران بیماری های قلبی نباشید زیرا خطر بیماری قلبی در این مدت کاهش می یابد.

نکته مهمی که باید در اینجا به آن توجه شود این است که سطح تری گلیسیرید باید کمتر از 150 میلی گرم در دسی لیتر باشد.

اما شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که چگونه می توان با اندازه گیری صحیح غذا ، اندازه آن را در برنامه غذایی خود اندازه گیری کرد و کلسترول خود را کاهش داد؟

برای کنترل مصرف غذای خود کمک بگیرید.

بسیاری از ما در مورد خوردن و آشامیدن نوشیدنی آرام داریم.

رفتار آمریکایی ها دقیقاً یکسان است ، آنها دو برابر بیشتر غذا می خورند که باعث افزایش وزن ما می شود و در نهایت کلسترول بالایی دریافت می کنیم و مشکلات قلبی زیادی خواهیم داشت.

اما به همان اندازه که با توجه به سلامتی خود غذا می خوریم. ما شما را با یک روش بسیار ساده برای کنترل مصرف غذای خود آشنا می کنیم.
به راحتی می توانید از دستان خود برای اندازه گیری تمام غذا استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر در رژیم غذایی به شما گفته شد که یک واحد گوشت قرمز یا ماهی به اندازه یک کف دست است یا اگر 30 گرم نان بخورید ، باز هم به اندازه یک کف دست است. اندازه دست به اندازه یک مشت میوه تازه است.

علت افزایش کلسترول خون.

چه چیزی باعث افزایش کلسترول خون می شود؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، کبد کلسترول را در بدن تولید می کند و وظیفه آن محافظت از بافت ها و سلول ها است ، اما ما با خوردن غذاهای خاص کلسترول را وارد بدن خود می کنیم.

به عنوان مثال ، با خوردن غذاهای چرب ، سطح کلسترول خود را افزایش می دهیم.
اگر شما یکی از افراد دارای اضافه وزن هستید ، ممکن است سطح تری گلیسیرید در خون شما بالا باشد ، که می توانید از طریق آزمایشات متوجه شوید.

اگر فعالیت بدنی خود را افزایش ندهید ، انتظار تغییر در سطح کلسترول خوب خود را نداشته باشید. زیرا تری گلیسیرید خون بالا و عدم فعالیت بدنی سطح کلسترول خوب بدن را کاهش می دهد.

کلسترول خون نیز می تواند ارثی باشد. این بدان معناست که اگر یکی از بستگان (درجه یک) در خانواده شما سابقه چربی خون بالا داشته باشد ، ممکن است چربی خون شما نیز بالا باشد.

علاوه بر این ، استفاده از دخانیات مانند سیگار و الکل باعث کاهش کلسترول خوب در بدن می شود و شما را از این بیماری رنج می دهد.


ممکنه برات مفید باشه: علائم و عوارض چربی خون بالا.

علائم کلسترول خون بالا.

علائم و نشانه های کلسترول بالا چیست؟

خبر بد این است که هیچ علامتی از کلسترول خون بالا وجود ندارد. به عنوان مثال ، ممکن است فردی دارای کلسترول خون بالا باشد اما به هیچ وجه آن را نمی داند. اگر کلسترول خون شما بالا است ، بدن شما چربی زیادی در شریان ها ذخیره می کند که بسیار خطرناک است.

شریان ها سرخرگ هایی هستند که خون را از قلب به سایر قسمت های بدن ما منتقل می کنند. هنگامی که کلسترول در عروق ما تجمع می یابد ، به آن پلاک می گویند.

با گذشت زمان ، هنگامی که این پلاک ها در جریان خون ما ایجاد می شوند ، در طولانی مدت سفت می شوند ، عروق را باریک و مسدود می کنند. مانند سنگ های کوچک ، در داخل شریان تجمع می یابند و هنگامی که بیش از حد تجمع کنند ، شریان به طور کامل بسته می شود.

تجمع کلسترول در بدن می تواند پلاک های تجمع یافته را تجزیه کند. وقتی پلاک ها شکسته می شوند ، تبدیل به لخته های خون می شوند که جریان خون را متوقف می کند.

عروق بسته یا مسدود شده بسیار آزاردهنده و خطرناک هستند زیرا ممکن است مسدود شوند. حوادث سکته قلبی. در فرد رشد می کند و حتی وقتی این شریان ها بسته می شوند ، خون به درستی به مغز نمی رسد و می تواند منجر به فلج شود. شاید شنیده باشید که دچار سکته مغزی یا حمله قلبی شده اید.

اما همانطور که گفته شد ، افزایش کلسترول نشانه این نیست که فرد به زودی توجه می کند و درمان را شروع می کند و فقط می فهمد که آیا دارای هر یک از بیماری های فوق است.

بنابراین برای جلوگیری از این مشکلات ، بهتر است افراد هر شش ماه یا هر سال ، بسته به سن ، آزمایش دهند و خود را بررسی کنند. همچنین بهترین راه برای جلوگیری از این امر رعایت رژیم غذایی مناسب و انجام همیشه فعالیت بدنی و اجتناب از رخوت است.

کلسترول بالا چگونه تشخیص داده می شود؟

خوب ، ما در بالا گفتیم که هیچ نشانه ای از کلسترول بالا وجود ندارد. آیا برای سکته مغزی یا حمله قلبی باید دستان خود را روی هم بگذاریم تا مشخص شود کلسترول خون ما بالا است؟ نه
تشخیص کلسترول بالا بدون آزمایش امکان پذیر نیست. با یک آزمایش ساده خون ، می توانید تشخیص دهید که آیا کلسترول خون شما بالا است یا خیر. مردان بالای 35 سال و زنان بالای 45 سال باید کلسترول خون خود را به طور مرتب چک کنند و آزمایش خون را هر شش ماه تا یک سال انجام دهند.

2- این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: س questionsالات و پاسخهای مهم در مورد معاینات دوره ای.

همچنین ، اگر بیش از 20 سال سن دارید و اعضای نزدیک خانواده شما مبتلا به بیماری قلبی هستند ، باید آزمایش چربی خون بالا را نیز انجام دهید. در حال حاضر ، اگر شما یک نوجوان و زیر 20 سال هستید ، اما داروهای خاصی مصرف می کنید یا فشار خون ارثی دارید ، باید تحت نظارت باشید.

وقتی به پزشک مراجعه می کنید و احساس می کنید چربی خون شما زیاد است ، حتماً از پزشک خود بپرسید که چند وقت یکبار باید آزمایش بدهید. برخی از مواردی که باعث افزایش کلسترول می شوند عبارتند از:

سیگار کشیدن

* فشار خون بالا

پیری و پیری.

میراث او

وزن اضافه وزن

عدم فعالیت بدنی.

درمان و کنترل کلسترول خون بالا.

کلسترول بالا چگونه درمان می شود؟

اما اگر کلسترول بالا دارید ، چگونه باید این بیماری را درمان کنید؟ برای حل این مشکل ، باید شیوه زندگی خود را تغییر دهید. اگر سیگار می کشید و الکل می نوشید ، باید ترک کنید و یک برنامه ورزشی روزانه داشته باشید.

اگر اضافه وزن دارید ، باید به متخصص تغذیه مراجعه کنید و وزن خود را کاهش دهید تا خطر بیماری قلبی کاهش یابد. این امر سطح کلسترول خون شما را متعادل می کند. همچنین خوردن میوه و سبزیجات ، ماهی و غلات را فراموش نکنید.

برای آزمایش لیپید خون به کجا مراجعه کنیم؟

ممکن است فکر کنید که اطلاعات مربوط به آزمایش خون و چربی خون را می توانید با مراجعه به آزمایشگاه به راحتی بدست آورید. اما این همه ماجرا نیست.

اندازه گیری میزان چربی و کلسترول خون باید با رژیم غذایی محافظ و گاهی درمان همراه باشد. بنابراین ، اگر این نوع چربی زیاد است ، باید با متخصص تغذیه و پزشک مربوطه مشورت کنید.

مرکز اکسیر قلب و دیابت در حال حاضر از افرادی استفاده می کند که به دنبال راه هایی برای کاهش چربی خون با تمرکز بر بیماری های قلبی هستند. می توانید از این مرکز دیدن کنید و برنامه رژیم بگیرید. برای کاهش این نوع چربی خون اقدامات خاصی را انجام دهید.

مشاوره رایگان با پزشکان مجرب و رزرو نوبت با مرکز اکسیر قلب و دیابت. الان تماس بگیر..️

آدرس شعبه یک: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پ.

-2

-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید