درمان طبیعی پنومونی با استفاده از نمک درمانی

ذات الریه که سالانه بیش از میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار می دهد، هنوز یکی از جدی ترین بیماری ها است و نباید آن را ساده گرفت. ذات الریه یک عفونت در یک یا هر دو ریه است که باعث می‌شود میکروب‌های استنشاق شده در کیسه‌های هوایی که به نام آلوئول نیز شناخته می‌شوند، در ریه‌ها مستقر شوند. آلوئول ها شروع به متورم شدن می کنند و با چرک و مخاط پر می شوند. این کار مانع از رسیدن اکسیژن به جریان خون می شود و نفس کشیدن به طور فزاینده ای سخت تر می شود. علائم دیگر پنومونی شامل سرفه، تب بالا و درد قفسه سینه است. اگر به درستی درمان نشود، ذات الریه می تواند باعث آسیب دائمی ریه و در نهایت تهدید کننده زندگی شود. خوشبختانه کارهای زیادی وجود دارد که می توان برای کاهش این خطر انجام داد.

یک شکل رایج درمان، داروهای تجویز شده توسط پزشک است. اما اگر عفونت ویروسی شود، دارو بی اثر خواهد بود. درمان‌های طبیعی‌تر شامل نوشیدن سوپ و چای، به امید تسکین موقت اثرات آن است. درمانی که به تدریج رواج پیدا می کند نمک درمانی است. نمک درمانی یک درمان طبیعی برای ذات الریه است که تنفس را یک بار دیگر آسان می کند و بهبودی سریع را فراهم می کند. ذرات نمک موجود در هوا با از بین بردن باکتری ها و عدم گسترش عفونت یا بدتر شدن شرایط کمک می کند. نمک همچنین این قابلیت را دارد که التهاب را کاهش دهد و آب را به مجاری هوایی بکشد و به بدن اجازه می‌دهد مخاط را راحت‌تر آزاد کند.

پنومونی به عنوان سیستم ایمنی آسیب پذیر مانند کودکان یا افراد مسن شناخته شده است. این درمان برای این گروه های سنی بی خطر است زیرا کاملاً بدون دارو است و عوارض جانبی مضری ندارد. علاوه بر این، گاهی اوقات ممکن است مصرف دارو برای کودکان یا افراد مسن سخت باشد. با این درمان طبیعی، هیچ مشکلی در ارتباط با آن وجود ندارد. تنها کاری که باید انجام شود استنشاق ذرات نمک است. کودکان حساسی که از مصرف دارو لذت نمی برند، حتی متوجه تنفس این ذرات میکروسکوپی نمی شوند.

نمک درمانی حتی می تواند برای جلوگیری از ابتلا به ذات الریه استفاده شود. هر چه نمک درمانی بیشتر انجام شود، سیستم تنفسی بهداشتی تر می شود. یک سیستم تنفسی تمیز اجازه دریافت اکسیژن بیشتر، انرژی اضافی، خواب بهتر و سیستم ایمنی قوی‌تر را می‌دهد. ذات‌الریه همچنین می‌تواند بلافاصله پس از سرماخوردگی ایجاد شود. تا زمانی که تشخیص مناسب داده شود، علائم می تواند بسیار شدید باشد. با استفاده مداوم از نمک درمانی، خطر ابتلا به این بیماری به طور قابل توجهی کاهش می یابد زیرا ایمنی سیستم تنفسی را تقویت می کند. راه‌های هوایی سالم، رسوب میکروب‌ها و شروع عفونت ریه‌ها را سخت‌تر می‌کند.

نمک درمانی خانگی در مقایسه با سایر درمان ها یک درمان طولانی مدت است. توصیه می شود که بیمار به طور متوسط ​​حدود هفت یا هشت ساعت تحت نمک درمانی خانگی قرار گیرد. این ممکن است زمان زیادی به نظر برسد، اما نمک درمانی توصیه می شود در هنگام خواب انجام شود، بنابراین نیازی به تغییر برنامه روزانه نیست. نمک درمانی حتی با خواب بهتر مرتبط است. پاکسازی و گشاد شدن راه‌های هوایی جریان هوای مناسبی را فراهم می‌کند که به نوبه خود به فرد اجازه می‌دهد خواب آرام‌تری داشته باشد و صبح‌ها با شادابی بیشتری از خواب بیدار شود.

هنگامی که گزینه های درمانی برای ذات الریه را در نظر می گیریم، نمک درمانی مزایای زیادی را برای سفره به ارمغان می آورد. این غیر تهاجمی، طبیعی است و همچنین شما را در وضعیت بهتری نسبت به قبل قرار می دهد. این درمان همچنین روند بهبودی را تسریع می کند و خطر ابتلای مجدد به این بیماری را کاهش می دهد. حتی روی دارو هم می توان از آن به همراه استفاده کرد و برای شما سود زیادی خواهد داشت. همین امروز نمک درمانی را امتحان کنید!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر