درمان ضربان قلب نامنظم با نارسایی قلبی.


ضربان قلب تصادفی و نارسایی قلبی.

انتهای قلب هر ضربان قلب در اثر شوک الکتریکی ایجاد می شود که معمولاً توسط سلولهای خاصی در محفظه فوقانی قلب (سلولهای ضربان ساز) ایجاد می شود. این سیگنال ها معیوب هستند و به سرعت در افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی رخ می دهند ، به طوری که قسمت های بالای قلب به جای تپش م effectivelyثر حرکت می کنند (فیبریلاسیون). برای بازگرداندن ریتم طبیعی قلب ، منابع این نقاط داغ باید از بقیه قلب جدا شود.

رایج ترین درمان فیبریلاسیون دهلیزی ، برداشتن کاتتر است. در این روش ، پزشک شما یک یا چند لوله نازک (کاتتر) را از طریق عروق خونی وارد قلب می کند. او از یک کاتتر نقشه برداری برای تشخیص محرک ها استفاده می کند و سپس این نقاط را با نوک سوند ، سرد یا گرم ، از بین می برد.

این باعث ایجاد زخم هایی می شود که با سیگنال های الکتریکی ضعیف تداخل داشته و ریتم طبیعی قلب را باز می گرداند.
لازم به ذکر است که استفاده از سرماخوردگی شدید راهی جدید برای ایجاد زخم (سرماخوردگی) است.

پزشک یک کاتتر را از طریق کمر وارد ناحیه ای از قلب می کند که در آن آریتمی رخ می دهد. سپس از آن برای استقرار و باد کردن یک بالون کوچک که منطقه را یخ می زند استفاده می کند. نتیجه بافت اسکار است که مانع شلیک سیگنال های معیوب می شود. این روش زمان کمتری برای از بین بردن گرما می برد و می تواند خطرات و عوارض جانبی مشابهی داشته باشد.

در 48 ساعت اول پس از آزمایش ، ممکن است احساس خستگی کرده و احساس ناراحتی کنید. از دستورات پزشک خود برای مراقبت از زخم ، دارو ، فعالیت بدنی و قرارهای ملاقات پیروی کنید. هر از گاهی الکتروکاردیوگرام انجام می شود و در نتیجه نوارهای ریتم برای بررسی ضربان قلب بررسی می شود.

برخی از افراد ممکن است پس از حمله قلبی دچار یک دوره کوتاه ضربان قلب یا آریتمی شوند. این یک واکنش طبیعی است که بافت را التیام می بخشد و باید با گذشت زمان از بین برود. در صورت لزوم ، پزشک ممکن است اقدامات دیگری را انجام دهد ، از جمله کاشت ضربان ساز ، به ویژه برای درمان مشکلات پیچیده ریتم قلب.

درمان آریتمی های قلبی با فیبریلاسیون دهلیزی.

در مورد فیبریلاسیون دهلیزی

در طول فیبریلاسیون دهلیزی ، دو حفره قلب (دهلیز) به طور آشفته و نامنظم پاره می شوند – بدون هماهنگی با دو قسمت پایینی (بطن). افراد مبتلا به بیماری قلبی ممکن است تپش قلب (تنگی نفس) ، تنگی نفس و ضعف را تجربه کنند. این وضعیت همچنین می تواند آنها را در معرض خطر سکته مغزی قرار دهد. در صورت عدم درمان ، این بیماری اغلب با گذشت زمان بدتر می شود.

فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی.

فیبریلاسیون دهلیزی روشی است که برای درمان آریتمی هایی که در قسمت فوقانی قلب (دهلیز) شروع می شود مورد استفاده قرار می گیرد. این یک نوع فرسایش قلبی است که با ایجاد زخم یا از بین بردن بافت قلب ، اختلال در سیگنال های الکتریکی ضعیف ایجاد می کند.

اگر داروها یا مداخلات دیگر برای کنترل ریتم نامنظم قلب موثر نباشند ، می توان از فیبریلاسیون دهلیزی استفاده کرد. درمان فیبریلاسیون دهلیزی معمولاً علائمی مانند خستگی و تنگی نفس را بهبود می بخشد. توجه داشته باشید که بدون درمان ، فیبریلاسیون دهلیزی با گذشت زمان بدتر می شود.

این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: مقاله آریتمی قلبی هر آنچه باید در مورد آریتمی قلبی بدانید.

انواع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی.

نوع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی بستگی به علت نامنظمی ریتم قلب و سایر بیماری های قلبی دارد. سه نوع فیبریلاسیون دهلیزی وجود دارد:

خاتمه کاتتر.

پزشک قلب را به داخل لوله های باریک و بلند (کاتتر) هدایت می کند و گرمای شدید یا سرما را آزاد می کند. این باعث ضایعات کوچکی در برخی از قسمت های عضله قلب می شود که سیگنال های الکتریکی نامنظم قلب شما را تحت تاثیر قرار داده یا از بین می برد. ممکن است روشی به نام جداسازی ورید ریوی را بشنوید که نوعی از برداشتن کاتتر است.

روش دخمه پرپیچ و خم.

این فرایند برداشتن قلب است که در طول جراحی قلب باز انجام می شود. پزشک با استفاده از چاقوی چاقو یا دستگاه برش دهنده الگویی (پیچ و خم) از بافت اسکار در قسمت فوقانی قلب ایجاد می کند. مانند برداشتن سوند ، زخم ها را با سیگنال های الکتریکی که باعث برخی از انواع آریتمی می شوند ترمیم می کند.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی به درمان های دیگر پاسخ نمی دهد ، ممکن است نیاز به عمل جراحی قلب دیگری مانند جراحی پیوند عروق کرونر یا ترمیم دریچه قلب داشته باشید ، زیرا ممکن است برای شما مناسب باشد.

حذف گره AV

با برداشتن گره دهلیزی بطنی ، پزشک از کاتتر برای ایجاد اسکار در ناحیه قلب به نام گره AV استفاده می کند. این نقطه اتصال بین قسمت فوقانی (دهلیز) و قسمت پایین (بطن) است. بافت اسکار از ارسال رسانای الکتریکی معیوب به دهلیز جلوگیری می کند.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی با سایر درمانها بهبود نیابد ، برداشتن گره AV ممکن است گزینه مناسبی باشد. همچنین ممکن است پس از برداشتن گره AV به ضربان ساز برای تنظیم ضربان قلب خود نیاز داشته باشید.

مزایای استفاده از روش ضربان قلب.

مزایای استفاده از روش ضربان قلب.

فیبریلاسیون دهلیزی برای کاهش علائم و نشانه های فرسایش و بهبود کیفیت زندگی استفاده می شود. این می تواند گزینه ای برای افرادی باشد که ضربان قلب (فیبریلاسیون) با دارو یا درمان دیگر قابل اصلاح نیست.

خطرات پایان فیبریلاسیون.

خطرات فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی بستگی به این دارد که تحت اصطکاک کاتتر قرار گرفته اید یا جراحی قلب باز انجام می شود که کمتر رایج است.
خطرات عبارتند از:

خونریزی یا عفونت در محل جراحی یا محل سوند.
آسیب خون به عروق خونی
* سوراخ قلب
آسیب به دریچه های قلب
آسیب به سیستم الکتریکی قلب ، که می تواند آریتمی ها را بدتر کند و برای کنترل آن به ضربان ساز نیاز است.
لخته شدن خون در پاها یا ریه ها (ترومبوآمبولی وریدی)
سکته مغزی یا حمله قلبی.
تنگ شدن عروق منتقل کننده خون بین ریه ها و قلب (تنگی ورید ریوی)
مرگ در موارد نادر

پایان فیبریلاسیون

چگونه برای پایان آماده شویم.

پزشک شما را معاینه کرده و چندین آزمایش را برای ارزیابی وضعیت قلبی شما تجویز می کند. او در مورد خطرات و مزایای فیبریلاسیون دهلیزی با شما صحبت خواهد کرد. بنابراین ، شما باید در مورد هرگونه حساسیت یا واکنش نسبت به دارو به پزشک خود اطلاع دهید. و اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید به او اطلاع دهید.
شما باید شب قبل از عمل غذا بخورید و بنوشید. اگر دارویی مصرف می کنید ، از پزشک خود بپرسید که آیا باید قبل از عمل به مصرف آن ادامه دهید یا خیر. در برخی موارد ، به شما دستور داده می شود که چند روز قبل از عمل ، داروهای آریتمی قلب را قطع کنید.
اگر از دستگاه قلب کاشته شده مانند ضربان ساز یا دفیبریلاتور قلبی عروقی کاشته شده دارید ، با پزشک خود مشورت کنید تا بدانید آیا نیاز به اقدامات احتیاطی خاصی دارید یا خیر.

در حین برداشتن سوند برای فیبریلاسیون دهلیزی.

1. سوند در بیمارستان برای فیبریلاسیون دهلیزی برداشته می شود. قبل از عمل ، یک متخصص رگ را در بازو یا دست شما قرار می دهد و به شما آرامبخش می دهد. در برخی موارد ممکن است از بیهوشی عمومی برای کمک به خواب استفاده شود.

هنگامی که دارو موثر واقع شد ، پزشک یا متخصص دیگر ناحیه کوچکی را در نزدیکی رگهای پشت ، گردن یا شانه بیهوش می کنند. پزشک یک سوزن را وارد ورید می کند و یک لوله (غلاف) را از طریق سوزن هدایت می کند.

3. پزشک سوندها را از غلاف عبور داده و آنها را به بسیاری از نقاط قلب شما منتقل می کند. او می تواند رنگ را در کاتتر قرار دهد ، که به شما کمک می کند رگ های خونی و قلب خود را با استفاده از تصویربرداری اشعه ایکس ببینید. کاتترها حاوی الکترودهایی هستند که می توانند برای ارسال تکانه های الکتریکی به قلب و ثبت فعالیت الکتریکی قلب مورد استفاده قرار گیرند. این فرآیند استفاده از تصویربرداری و سایر آزمایشات برای تعیین علت آریتمی شما ، مطالعه “الکتروفیزیولوژی (EP)” نامیده می شود.

4- در مرحله بعد ، پزشک با استفاده از نکات کاتتر ، گرما (فرکانس رادیویی) یا کورویوکیشن (تخلیه خدمه) را در ناحیه مورد نظر برای تخریب بافت و ایجاد جای زخم اعمال می کند.

5. این روش معمولاً سه تا شش ساعت به طول می انجامد. اما مراحل پیچیده ممکن است بیشتر طول بکشد.

6. در طول این عمل ، هنگام رنگ آمیزی سوند یا اعمال انرژی از طریق نوک سوند ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. بنابراین ، اگر درد شدید یا تنگی نفس دارید ، به پزشک خود اطلاع دهید.

بعد از فیبریلاسیون قلبی

پس از برداشتن کاتتر برای فیبریلاسیون دهلیزی.

بعد از عمل جراحی در بیمارستان بستری خواهید شد. ضربان قلب و فشار خون. شما دائما تحت نظر عوارض جانبی هستید.

بسته به شرایط ، ممکن است همان روز به خانه بروید.

ممکن است بعد از عمل کمی درد احساس کنید ، اما این درد نباید بیش از یک هفته طول بکشد. معمولاً ظرف چند روز پس از جراحی کاتتر می توانید به فعالیتهای عادی خود بازگردید.

نتایج

فیبریلاسیون دهلیزی می تواند علائم و نشانه های اختلال ریتم قلب شما را کاهش داده و کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. اما مشخص نشده است که خطر سکته مغزی را کاهش می دهد ، بنابراین ممکن است پزشک به شما توصیه کند که به رقیق کردن خون ادامه دهید.

ضربان نامنظم قلب ممکن است عود کند. عود در افراد مسن و سایر بیماری های قلبی شایع تر است ، مانند سابقه فشار خون بالا یا فیبریلاسیون دهلیزی که درمان آن دشوار است.

احتمالاً سه ماه پس از جراحی به پزشک خود مراجعه خواهید کرد. اگر فیبریلاسیون دهلیزی شما بازگردد ، اکنون می توانید آن را با دارو کنترل کنید. برخی از مردم به راه دیگری نیاز دارند.

حتی پس از حذف موفقیت آمیز ، پزشک ممکن است به شما توصیه کند که همچنان از مانیتور ضربان قلب استفاده کنید ، مانند دستگاه ضبط رنگ کاشتنی. اگر هنوز مشکلات ریتم قلب دارید ، پزشک ممکن است یک ضربان ساز دائمی تجویز کند.

نارسایی قلبی و میزان موفقیت آن

میزان موفقیت در جراحی نارسایی قلبی

روش بعد از عمل نسبتاً خوب است ، اما بستگی به نوع و شدت مشکل دارد. بنابراین ، حداقل 3 ماه طول می کشد تا به نتیجه مثبت برسید.
در مورد این درمان فیبریلاسیون دهلیزی ، یک مطالعه بزرگ جهانی نشان می دهد که برداشتن سوند برای افراد مبتلا به این بیماری حدود 80 درصد م effectiveثر است و 70 درصد از مردم نیازی به داروهای ضد فشار خون ندارند.

در یک مطالعه دیگر ، میزان حذف مشکلات مختلف آریتمی فوق بطنی به طور کلی برآورد شد و مشخص شد که 74.1 درصد از افرادی که تحت این عمل جراحی قرار گرفتند در درمان ابلیشن موفق بودند ، 15.7 درصد تا حدودی موفق بودند و 9.6 درصد می دانستند که شکست می خورند.

علاوه بر این ، میزان موفقیت بستگی به نوع مشکلی دارد که باید برطرف شود. به عنوان مثال ، افرادی که مشکلات مداوم دارند نسبت به افرادی که مشکلات متناوب دارند موفق تر نیستند.

منبع:
www.mayoclinic.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید